جلیلی در مسجد لولاگر:
می گویند قرار است همه چیز و مشکلات بانکی حل شود، پس چرا حل نمی شود؟
پنجشنبه 07 مرداد 1395, 09:09

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: می‌گفتند با اجرای برجام تحریم‌ها لغو و موانع بانکی برطرف می‌شود، پس امروز با گذشت ۶ ماه از اجرای برجام باید چرخ تولید و صادرات شتاب گرفته باشد، اما چرا آمار این نیست؟

به گزارش رویش نیوز،سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در یادواره شهدای بسیج مسجد لولاگر که چهارشنبه برگزار شد، با بیان اینکه وقتی مقاومت پشت خیمه دشمن در جنگ های ۳۳ روزه و ۲۲ روزه به پیروزی می رسد، خوارج زمان به کمک رژیم صهیونیستی می آیند، اظهار داشت: در این فضا رژیم سعودی، دموکراسی را سرنیزه می کند و اشعری ها نیز دچار تردید می شوند.

جلیلی افزود: وقتی انقلاب توانایی خودش را در دفاع مقدس و مسایل مهم راهبردی نشان می دهد همان زمان کسانی از درون فریاد نمی توانیم سر می دهند.

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی کشورمان در ادامه تصریح کرد: وقتی دشمن عاجزانه اعتراف می کرد عقربه پیشرفت هسته ای ایران تندتر از عقربه فشارهای ماست و دیگر ابزاری برای فشار نداریم عده ای صحبت از تردید در فایده انرژی هسته ای می کردند.

وی در بیان مصداقی دیگر از اهل تردید گفت: زمانی که جنگ سوریه شروع شد خیلی ها آن ابتدا دچار تردید شدند که باید به سوریه کمک کنیم یا نه، ولی جوانان مدافع حرم و بصیر ما در این مسیر تردید به خود راه ندادند، نترسیدند و آن حماسه های بزرگ را خلق کردند.

جلیلی ادامه داد: وقتی در کنار منابع عظیم خدادادی، نیروی انسانی جوان و تحصیلکرده شما به مرحله شکوفایی می رسد عده ای در همان موقع صحبت از واردات مدیر می کنند و توانایی ملت را در حد آبگوشت بزپاش ارزیابی می کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه افراد نباید ضعف و ناتوانایی های خود را به یک ملت رشید انتساب دهند، گفت: افرادی به جای رفع ضعف های خود آدرس غلط می دهند.

جلیلی در بخش دیگری از سخنانش افزود: می گفتند با اجرای برجام تحریم ها لغو و موانع بانکی برطرف می شود پس امروز با گذشت ۶ ماه از اجرای برجام باید چرخ تولید و صادرات شتاب گرفته باشد اما چرا آمار خود شما این نیست؟

وی ادامه داد: چرا به بعضی کشورهای منطقه که امکان صادرات وجود دارد و رقبای ایران شما هم ضعیف شده اند، سهم ایران آنجا هم "تقریبا هیچ" است؟

وی با بیان اینکه فتنه و عقب نشینی در بستر ایجاد تردید در توانایی های ملت شکل می گیرد، گفت: دشمن میخواهد با ایجاد تردید ملت را از پیشرفت باز دارد.

جلیلی تصریح کرد: با اتکا به توانایی های ملت می توان با عزت و اقتدار گره ها و بن بست ها را در عرصه های مهم مثل گاز و نفت گشود.

این استاد اندیشه سیاسی اسلام در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: ان فی العدل سعه؛ کسانی که به دنبال گشایش هستند بدانند در ظلم گشایشی نیست.

وی در پایان تاکید کرد: اگر بی عدالتی و عدم توازن و تبعیض را در فضای جهانی به رسمیت شناختیم و گردن گذاشتیم در داخل هم همان توازن و بی عدالتی و تبعیض بازتولید خواهد شد. حقوقهای نجومی بی نسبت با تلقی ما از مناسبات جهانی نیست. بعضی خواهند گفت اگر دنیا کدخدا و رعیت دارد، چرا در داخل کدخدا و رعیتی نباشد؟ صاحبان حقوق های نجومی احساس کدخدایی دارند و صریحا خود را محق می دانند. این فرهنگ کدخدا پذیری است.

واشی سخنرانی جلیلی در مسجد لولاگر:
عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای در حالی امروز در مسجد لولاگر حضور یافت که حواشی آن چندان ارتباطی به اصل قضیه نداشت.

*پس از اقامه نماز، نماهنگی با موضوع عملیات غرورآفرین مرصاد پخش شد.

*هوا گرم بود و همین طور به جمع اضافه می شد. مردمی که نتوانسته بودند به داخل شبستان مسجد بیایند، دم در و بعضا داخل خیابان هم ایستاده بودند.

*حجت الاسلام والمسلمین طالبی نیا امام جماعت مسجد لولاگر برای خیر مقدم به جلیلی پشت تریبون آمد. وی محور اظهارات خود را پیرامون برجام قرار داد و گفت: از برجام تومنی گیرمان نیامد و علاوه بر آن بودجه مساجد هم کسر شد. امیدوارم سال آینده فردی سر کار بیاید که بودجه مساجد را بازگرداند.

وی خطاب به حاضران گفت: دوز مسائل سیاسی را بالا نبرید. اجازه بدهید دکتر بصیرت ما را بالا ببرند. تا جایی که می شود، شعارها و تکبیرها را کم کنید!

*پس از آن مجری، عنان جلسه را به دست گرفت. وی فضای مراسم را هسته ای کرد و درباره شخصیت جلیلی گفت: آقای دکتر جلیلی در روزگاری که قحطی وجدان بود، اقتدار و پیشرفت ملت را پاسداشت. مجری مراسم با "پرجام" نامیدن برجام گفت: پرجام هیچ منفعتی برای ما نداشت.

*فضای مراسم، حسابی، هسته ای بود. نماهنگی با موضوعیت برجام پخش شد که در بخشی از آن، اظهارات دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا که گفت: من برجام را پاره می کنم و همچنین پاسخ قاطع مقام معظم رهبری که فرمودند: اگر آن ها برجام را آتش بزنند، ما آن را آتش می زنیم، آورده شده بود.

*کم کم سعید جلیلی خود را آماده حضور برای سخنرانی می کرد که فردی از میان جمعیت برخواست و شعری سرایید. فتنه گر و غارت گر هر دو شان از یک پیکر/ همیشه دشمن هستند آنها حتی با رهبر.

وی که بلند بلند با فریاد صحبت می کرد، فاز جلسه را به سمت انتخابات ریاست جمهوری کشاند و گفت: ان شاالله در ۲۹اردیبهشت ۹۶، کشور از دست فتنه گران و غارت گران رهایی پیدا کند.

منبع: فارس

 

نظرات

- مسعود فقیه ایمانی
آقای جلیلی همین تفکرات شما جاده صاف کن ظریف بود. واقعا خیال می کنید یکشبه مردم ایران غیرت خود را از دست دادند و به فروش استقلال برای دلار راضی شدند؟ بگذارید از شما بپرسم که اگر آمریکا همه تعهدات خود عمل می کرد و الان ورود خروج دلار آزاد شده بود به نظرتان برجام قابل دفاع بود؟ خوب مگر زمان طاغوت پهلوی مشکلی برای دلار داشتیم؟ اگر هدفمان دلار چه انقلاب کردید؟ درد واقعی کشور ما امثال خود شما بودند آقای جلیلی. به خدا هیچ انتظاری از امثال روحانی و لاریجانی نبود. اما شما که به عنوان یک حزب اللهی و بسیجی رفتید و پای میز مذاکره با 5+1 نشستید و حق این کشورهای زورگو را برای دخالت در یک مساله داخلی ایران به رسمیت شناختید، بر تمام شعار های انقلاب اسلامی و بلکه بر شرف انسانی خط بطلان کشیدید. مذاکره زمانی معنی دارد که بین دو طرف برای شیء ثالث باشد. اما اگر با همسایه مذاکره کنید که رنگ ماشین خودتان را تعیین کنی این دیگر مذاکره نیست. امضای سند بردگی است. از شما می پرسم، حتی اگر مذاکرات زمان شما جواب داده بود و مثلا آمریکا نه تنها غنی سازی در ایران را به رسمیت شناخته بود که تازه خودش هم به ما تاسیسات هسته ای می داد به کجا می رسیدیم؟ می رسیدیم به سال 57! به همان نقطه ای که با محمد رضا پهلوی بودیم. کاری که شما کردید دقیقا شبیه کاری بود که یاسر عرفات کرد. عرفات به عنوان چهره انقلابی اصل وجود اسراییل را به رسمیت شناخت و سپس خیال کرد باید برای بازگشت آوارگان یا قدس شرقی چانه بزند و مقاومت کند! شما هم اصل هژمونی نظام سلطه را به رسمیت شناهتید و بعد در قضیه عنی سازی به خیال خودتان مقاومت کردید! حال آنکه هدف ما از روز اول انقلاب استقلال بود نه عنی سازی. غنی سازی را می خواستیم که روی پای خود بایستیم و راه را بر زیاده خواهی اجنبی ببندیم. چه شد که کارمان به آفتابه خرج لحیم کشید و پذیرفتیم که برای غنی سازی باید با همان قدرتهای بزرگ مذاکره کنید؟ فرق شما با ظریف فرق عرفات با ابومازن است. پس بیهوده ادای انقلابی را در نیاورید و به حضرات پا منبریهایتان هم بگویید که اساسا دیپلمات انقلابی وجود خارجی ندارد. اگر واقعا انقلابی بودید فریاد می زدید اصلا به خارجیها چه مربوط که امر داخلی مادخالت کنند؟
1395-05-08 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- عمو
خداوکیلی چند سالته؟ جوری حرف میزنی آدم فکر میکنه اصلا همین دو سه ساله وارد فضای سیاسی کشور شدی و از همه چیز بی اطلاعی!!! اگر یادت باشه بسته پیشنهادی جلیلی و تیمش برای مذاکرات (حالا یادم نیست مذاکرات آلماتی بود یا جای دیگر) مجموعه ای بود شامل موضوعات متنوع که دقیقا برعکس فرمایش حضرتعالی مربوط به حقوق کشورمان نبود و طرف مقابل را در گوشه رینگ می انداخت!!! یه کم انصاف داشته باش
1395-05-12 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- مسعود فقیه ایمانی
شما از کجا آمده ای عموجان؟ حتما سنت قد نمی دهد روزهای امام خمیی را دیده باشی و شعارهایش را. همه آن پیشنهادات آلماتی و کذا و کذا یغنی تلاش برای تفاهم با نظام سلطه برای یک مساله داخلی ایران!!! درست شبیه همان کاری که عرفات کرد و به خیال خودش در مذاکره با اسراییل بشدت از حقوق فلسطینیها دفاع کرد! بیشعور نمی فهمید همین مذاکره با اسراییل خیانت است. ضربه ای که جلیلی با از بین بردن حساسیت حزب اللهی ها در خصوص پذیرش هژمونی نظام سلطه زد؛ از خود برجام خیانتی بزرگتر است هر چند اقدامات جلیلی از جهالت بود. عین اقدامات عرفات. او هم ذاتا خائن نبود!
1395-05-13 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.