استخدام قراردادی به ضرر کشور است
چهارشنبه 03 شهریور 1395, 11:05

 

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه اصلاح قانون پرداخت‌ها که توسط رئیس‌جمهور مطرح شد باید به طور جدی پیگیری شود، گفت: میزان پرداخت‌ها در شرکت‌های خصوصی هم باید مشخص باشد.

به گزارش رویش نیوز به نقل از دفتر امام جمعه اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: چپ یا راست بودن دولت برای ما فرقی ندارد و ما خواستار کار کردن دولت برای مردم هستیم تا مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم حل شود.

وی با اشاره به مشکلات پیش‌روی دولت یازدهم از آغاز فعالیت بیان کرد: در آن زمان قیمت نفت کاهش پیدا کرده بود و مشکلات یارانه‌ها نیز از دولت قبل دغدغه‌های این دولت را مضاعف کرد.

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: یک‌سوم از 27 هزار میلیارد تومان حاصل از هدفمندی یارانه‌ها باید در اختیار بخش‌های تولیدی و صنعتی قرار می‌گرفت، اما این موضوع در دولت قبل و همچنین در دولت فعلی محقق نشد.

وی با بیان اینکه بخشی از رکود به دلیل مشکلات نقدینگی است، گفت: بسیاری از وزارتخانه‌‌ها با مشکل بدهکاری به پیمانکاران رو‌به‌رو هستند و این خود نیز به دغدغه‌های آن‌ها افزوده است. تورم کاهش یافته اما بخش عمده‌ای از آن مربوط به رکود است.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد خواستار بهبود آنتن‌دهی در نقاط مختلف کشور شد و خاطرنشان کرد: هیچ جاده‌ای در کشور نباید دارای نقطه کور باشد برای مثال مسیر پر‌تردد و بین‌المللی شیراز- اصفهان- تهران و بندرعباس- اصفهان- تهران که از شاهراه‌های اصلی محسوب می‌شود باید به طور کامل زیرپوشش آنتن‌های تلفن همراه قرار گیرد.

وی با بیان پیشنهادهایی برای بهبود اوضاع اقتصادی اظهار داشت: مبحث پرداخت یارانه‌ها از همان ابتدا باید برای زیرپوشش قرار‌دادن فقرا و نیازمندان برنامه‌ریزی می‌شد، نه اینکه تمام اقشار مختلف مردم را زیرپوشش قرار دهد. اصلاح این موضوع نیاز به شجاعت زیادی دارد و باید این مقوله حل و فصل شود.

امام جمعه اصفهان درباره گمرک بیان کرد: اگر سهم دریافت گمرک از وارد‌کننده کم شود، وارد‌کنندگان برای عبور کالاها از مبادی قانونی گمرک ترغیب می‌شوند و این خود سبب کاهش چشمگیر قاچاق کالا به درون کشور می‌‌شود.

وی با بیان اینکه اسلام با تولید ثروت و بهبود وضعیت مالی و کسب پول مخالف نیست، تصریح کرد: اسلام با دزدی مخالف است، کسب ثروت حلال هیچ حد و مرزی ندارد و این باور باید از اذهان پاک شود که ثروت‌سازی و هزینه در تولید و ارتقای اقتصادی یک صفت منفی است.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با اشاره به اصل 44 قانون اساسی با محوریت خصوصی‌سازی گفت: بی‌شک بهبود فضای اقتصادی‌، توسعه و ساخت‌و‌ساز توسط افراد توانمند حاصل می‌شود و توانمندان اقتصادی می‌توانند در سرمایه‌گذاری بخش خصوصی سهیم و فعال باشند.

وی درباره حقوق‌های نجومی مطرح شده در چند مدت اخیر خاطرنشان کرد: این موضوع که ارگان‌ها خود تعیین‌کننده حقوق افراد بوده‌اند رویه اشتباهی بوده، این قانون باید عوض شود و اصلاح قانون پرداخت‌ها که توسط رئیس جمهوری مطرح شد باید به طور جدی پیگیری شود.

امام جمعه اصفهان اظهار داشت: هیچ دستگاهی به غیر از سازمان برنامه و بودجه نباید میزان حقوق پرداختی برای دستگاه‌های مختلف را تعیین کند و میزان پرداخت‌ها در شرکت‌های خصوصی نیز باید مشخص باشد.

وی افزود: بانک‌ها و صنعت نفت جزو اصلی‌ترین مجموعه‌های دولتی هستند و نباید هیچ‌گاه به بخش خصوصی واگذار شوند. دولت تا آخرین روز فعالیت زمینه اشتغال افراد را مهیا و آمار اشتغال را منعکس کند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه همه شرکت‌ها باید افراد را برای 30 سال استخدام کنند، گفت: آیین‌نامه و اساسنامه بسیاری از شرکت‌های باید تغییر کند، زیرا استخدام از نوع قراردادی به ضرر کشور بوده و شرایط اشتغال را بهبود نمی‌بخشد.

 

نظرات

- شیرانی.شیخ
پس چرا حقوق سازمان ورزش شهرداری اینقدر کم و ناعادلانه است.؟ چرا آقای دکتر جمالی نژاد رسیدگی نمیکند به وضعیت معیشت کارکنان سلزمانهای شهرداری؟ چرا حقوق ها اینقدر نامعتدل و ناعادلانه است؟ امام جمعه محترم اصفهان از شما خواهان رسیدگی هستیم
1395-06-03 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.