رئیس کمیته هسته‌ای جبهه اصلاح‌طلبان گفت: هرگونه تلاش برای اجرای تعهدات ناشی از FATF توسط عناصری در داخل ایران علیه جمهوری اسلامی ایران نوعی خیانت ملی آشکار است.

 

سعید یاری رئیس کمیته هسته‌ای جبهه اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، در مورد اقدامات دولت در تعهد خود مقابل FATF اظهار داشت: مقوله FATF به دولت فعلی آمریکا بر نمی‌گردد و نهادهای حاکمیتی ایالات متحده آمریکا و شورای سیاستگذاری آنان براساس نظریه برخی تندروها صورت گرفته است. 

وی افزود: FATF نوعی دخالت در امور داخلی کشورهای مورد هدف تلقی می‌شود و در مورد این موضوع برای ایران باید گفت چون هنوز حلقه تحریم‌ها در مرحله پوسته بیرونی قرار دارد در دستور کار قرار گرفتن این مقوله تندروی است.

رئیس کمیته هسته‌ای جبهه اصلاح طلبان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به تعهدات FATF  همچون جرم‌های سازمان یافته مافیای مواد مخدر و قاچاق سلاح، جلوگیری از اشاعه سلاح هسته ای و تکثیر آن و حتی پروتکل‌های فعالیت شیمیایی نیز متعهد است اما تشدید کردن تعهدات مترتب بر این پیمان در تکمیل تحریم‌های تحمیلی از سوی آمریکا نوعی همسوی و خودزنی است و به هیچ وجه در دکترینال امنیت ملی ج.ا.ا جایگاهی ندارد و هرگونه دامن زدن به آن نوعی شایعه پراکنی و تشدید شایعات است.

یاری خاطرنشان کرد: کدام کشور نهادهای متعهد به خود همچون سپاه، وزارت اطلاعات، ارتش، جهاد دانشگاهی و حوزه‌های مربوط به مالک اشتر را توسط خود خفه می‌کند اگر چنین کاری بخواهد صورت بگیرد این اقدام بدتر از کاپیتولاسیون محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: هرگونه تلاش برای اجرای تعهدات ناشی از FATF توسط عناصری در داخل ایران علیه جمهوری اسلامی ایران نوعی خیانت ملی  آشکار است و به طور کامل از سویی هر شخصیت و جایگاهی محکوم است.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست