ولایتی: FATF به صلاح کشور نیست
یکشنبه 14 شهریور 1395, 15:58

 

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: FATF به صلاح کشور نیست.

به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، علی‌اکبر ولایتی مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل پس از دیدار با استفان اوبراین معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشردوستانه با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به قرارداد FATF گفت: ما ملزم به اجرای هر آنچه که نهادهای مالی بین‌المللی به ناحق در مورد مسئولان جمهوری اسلامی ایران تصمیم بگیرند نیستیم و به هیچ وجه درست نیست.

وی ادامه داد: هدف دستگاههای مالی بین‌المللی محدود کردن ایران از امکانات مالی و تسهیلات مالی بین‌المللی و یک نوع تحریم و محدود کردن فعالان اقتصادی ایران است که نباید از آن تبعیت کنیم.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما باید با این نوع تحریمها مبارزه کنیم و نباید از آنها تبعیت کنیم.

ولایتی در پاسخ به سؤالی درباره نشستهای کمیسیون نظارت بر برجام تصریح کرد: وظیفه این کمیته مطابق با آنچه که مقام معظم رهبری مشخص کردند نظارت بر رویکرد طرف مقابل بر اساس تعهدات پذیرفته شده‌شان است.

وی با اعلام اینکه تاکنون 5 بار جلسات این کمیته تشکیل شده، اظهار کرد: مسلما این جلسات ادامه پیدا می‌کند و تاخیر یا تعلیق در آن نخواهیم داشت.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با اشاره به جلسه خود با معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشردوستانه گفت: این جلسه درباره بیگناهانی بود که در جنگها و بلایای طبیعی دچار مسائل و مصائبی شده بودند بود، وظیفه انسانی ما این است که به آنها کمک کنیم.

ولایتی با بیان اینکه طی 4 سال اخیر نزدیک به 6 میلیون نفر بویژه در عراق و سوریه دچار آسیب شده‌اند گفت: سازمان ملل با توجه به نفوذ ایران در منطقه از ایران خواسته است تا با همکاری با این نهاد بین‌المللی به کمک مردم بیگناهی که در چنین شهرهایی مثل حلب، تعز و اطراف دمشق هستند کمکهای لازم را بکند.

وی با اشاره به تحریمهای قرارگاه خاتم‌الانبیاء از سوی بانک ملت و سپه نیز گفت: مهمترین دلیل تحریم قرارگاه خاتم، قدس یا دستگاهها و سازمانهایی مشابه مبارزه با صهیونیسم و کشورهای حامی آنها است. این تحریمها باعث نمی‌شود که قدس یا قرارگاه خاتم و دیگران و مبارزان ضد صهیونیست دست از کار خود بردارند.

ولایتی بیان کرد: اگر حزب‌الله را تحریم می‌کنند قطعا آنها دست از مبارزه بر نمی‌دارند.

مشاور مقام معظم رهبری با بیان اینکه FATF به صلاح کشور نیست گفت: آن کسی برنده است که در مقابل تحریمها و فشارها مقاومت کند و اگر کسی در مقابل تحریمها ایستادگی نکند طرف مقابل پیروز است. آنچه که جوهر انقلاب اسلامی است مقاومت است زمانی که مقاومت ادامه دارد ما پیروز هستیم.

وی اظهار کرد: هر گاه ما از مقاومت خسته شده‌ایم پیروزی متوقف شده است.

ولایتی ادامه داد: تجربه نشان داده مردم ایران هیچ‌گاه در حمایت از گروههای مقاومت خسته نشده است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سؤالی درباره پیروزیهای مردم یمن گفت: مردم یمن نشان دادند بر عربستان پیروز شده‌اند.

وی تصریح کرد: اگر مردم یمن موشک با برد 800 کیلومتر شلیک کرده‌اند نشان می‌دهد که آنها به دستاوردهایی دست یافته‌اند که باعث پیروزی آنها شده است.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.