به گزارش رویش نیوز به نقل از فردا، غلامرضا مصباحی مقدم در نشست هم‌اندیشی جمعیت پیشرفت و عدالت درباره موضوعات مطرح شده پیرامون قانون مبارزه با تامین مالی تروریست ها در مجلس گفت: منظور از قانونی که در مجلس نهم با عنوان مبارزه با تامین مالی تروریسم تصویب کردیم یعنی اجازه ندهیم تروریست ها اجازه پیدا کنند از طریق سیستم مالی ما تغذیه بشوند.
 
 
وی افزود: گروه هایی نظیر القاعده، داعش و..  شامل این قانون هستند آنهایی که مطابق مبانی سازمان ملل متحد تروریست محسوب می شوند تامین مالی شوند و این البته خواسته جمهوری اسلامی.
 
 
نماینده نهمین دوره مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حزب الله هیچ گاه تروریست محسوب نشده است و تروریست شناخته شدن حزب الله جزو قوانین داخلی آمریکاست نه  سازمان ملل.
 
 
وی ادامه داد: حزب الله توسط برخی از اعضای دائم شورای امنیت ماننده فرانسه به رسمیت شناخته می شود. و البته هدف حزب الله دفاع مشروع از خود است.  
 
 
حجت الاسلام مصباحی مقدم تاکید کرد: این چیزی که از ناحیه ‌Fatfاعلام شده مطالبات اضافی بر این قانون است  این می شود آن که می گوید تامین مالی تروریست ها و این قانون متعهد نسبت به آمریکاست و کسانی که از جانب آمریکا تحریم شده اند. 
 
 
وی در پایان افزود: ما در قانونی که تصویب کرده ایم قید کرده ایم سازمان های آزادی بخشی که تحت تجاوز و ستم قرار گرفته اند تروریست نمی شناسیم و دفاع و حمایت از آنها را مطابق قانون اساسی وظیفه خود می دانیم.
 
 

افزودن نظر

captcha