یک عذرخواهی بی خاصیت
سه شنبه 23 شهریور 1395, 15:41

 

رویش نیوز- سرویس سیاسی- ایلیا ایرانی: یک شنبه بود که سعید مرتضوی متهم ردیف اول حوادث بازداشتگاه کهریزک در فتنه 88 در نامه ای که به شعبه ۲۲ دادگاه تجدیدنظر استان تهران تحویل داد از فجایع بازداشتگاه کهریزک عذرخواهی و ابراز شرمندگی کرد. حوادثی که رهبر انقلاب از آن با نام جنایت نام بردند. در رابطه با این عذر خواهی نکاتی به نظر می رسد که در ادامه می خوانید:

1- باید به آقای مرتضوی گفت که برای عذرخواهی دیگر خیلی دیر شده است. در حالی که 7 سال از آن حادثه گذشته دیگر این عذرخواهی به چه دردی می خورد مگر برای پاچه خواری جهت گرفتن تخفیف در حکم دادگاه. عذر خواهی هرچند همان زمان هم باعث زنده شدن جوانانی که در کهریزک کشته شدند نمی شد اما مطمئنا عذرخواهی به موقع در سنگین شدن چنین فضایی علیه نظام تاثیر مستقیم داشت و حداقل کمی از درد خانواده های داغدار می کاهید. اما در آن زمان سعید مرتضوی با این کارش بهانه به دست دشمن داد و این بار سنگین را به دوش نظام تحمیل کرد.

2- دستگاه قضایی نیز در این باب نباید محصور این عذرخواهی و البته رابطه ها در قضاوت شود. سعید مرتضوی باید در مقابل سوالات مربوط به حوادث بازداشتگاه کهریزک و دیگر اتهاماتش پاسخگو بوده و مورد قضاوت قرار گیرد. جرم سعید مرتضوی بسیار سنگین تر از آن است که به سادگی بتوان از آن عبور کرد؛ جرمی که از آن با نام جنایت نام برده شده است. این جرم هم در قبال نظام است و هم در قبال خانواده های داغدار در فاجعه کهریزک. چه بسا که اگر چنین فاجعه ای رخ نمی داد نظام برگ برنده را در فتنه 88 در دست داشت. همچنین باید دانست که این نظام جمهوری اسلامی است که به خاطر تخلف دادستان خود در قضیه ای که مربوط به فتنه 88 بود هم کوتاه نمی آید و به محاکمه وی می پردازد. این محاکمه بزرگی نظامی را نشان می دهد که از جرم قاضی اش در فتنه ای که بر علیه کشورش بوده است نمی گذرد.

3- نباید فراموش شود قضیه بازداشتگاه کهریزک که یک خیانت بزرگ بوده، تابعی از حوادث پس از انتخابات 88 بود. در صورتی که اگر کاندیداهایی که معتقد بودند در انتخابات تقلب شده است به جای اردوکشی های خیابانی به روند قانونی پیگیری پناه برده بودند نه تجمع های غیر قانونی صورت می گرفت تا منجر به فاجعه کهریزک نشود. حال که نظام اسلامی برای دادستان متخلف در قضیه فرعی مربوط به فتنه 88 دادگاه گرفته است کم کم باید از این نظام تقاضای براگزاری دادگاه برای سران فتنه را نیز داشته باشیم. مطمئنا سران فتنه در تمامی خونهایی که در حوادث مربوط به فتنه 88 ریخته شد مجرم بوده و خود آن ها هم شایسته محاکمه هستند حال این که در این روزها خواسته های جدید و جالب توجهی از نظام دارند.

 

نظرات

- مسعود فقیه ایمانی
برای مرتضوی متاسفم که زیر فشار ها تسلیم شد و عذرخواهی کرد. چرا که او صرفا قاضی بود نه زندانبان و حوادث زندان و ضعف مدیریت زندان هیچ ارتباطی با قاضی ندارد. ضمنا مرتضوی حق زندانی کردن این افراد را نداشت چرا که کسی که به مراکمز نظامی حمله کند باید با شلیک مستقیم اعدام شود و زندانی کردنش خلاف عقل و فانون است. مرتضوی با نوشته عبارت شهید برای آن لاشه های خیانت و رذالت تنها نشان داد که فشار که زیاد شود امثال او هم تسلیم می شوند!
1395-06-23 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- مهدی
نقل‌قول:
برای مرتضوی متاسفم که زیر فشار ها تسلیم شد و عذرخواهی کرد. چرا که او صرفا قاضی بود نه زندانبان و حوادث زندان و ضعف مدیریت زندان هیچ ارتباطی با قاضی ندارد. ضمنا مرتضوی حق زندانی کردن این افراد را نداشت چرا که کسی که به مراکمز نظامی حمله کند باید با شلیک مستقیم اعدام شود و زندانی کردنش خلاف عقل و فانون است. مرتضوی با نوشته عبارت شهید برای آن لاشه های خیانت و رذالت تنها نشان داد که فشار که زیاد شود امثال او هم تسلیم می شوند!
کجا عمو به این زودی؟ بله مرتضوی قاضی بود، اما قاضی‌ای که حکم داد این جوان‌ها را (کاری به خوبی و بدی‌شان ندارم) ببرند به بازداشت‌گاه کهریزک که معلوم بود چطور جایی است. چرا مثلا حکم نکرد ببرندشان به زندان‌های دیگر، چرا اصلا باید میبردندشان به بدترین قسمت کهریزک؟ طبق کدام اصل و قانون و قاعده اسلامی این حرف‌ها را می‌زنی؟
1395-06-28 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- سید
آیا این مقاله را یه فتنه گر نوشته ؟خدماتی که جناب مرتضوی در آشوبهای 88 انجام داد باعث کینه توزی فتنه گران و شکایتهای متعدد علیه ایشان شده است . که اتفاقا از اکثر قریب به اتفاق آنها هم تبرئه شده از جمله اتهام مضحک معاونت در قتل. همگی باید قدر دان زحمات خستگی ناپذیر ایشان در سرکوب فتنه گران باشیم ، نه اینکه ..... مگر اینکه فتنه گر باشیم
1395-06-24 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- مقدم
الان دیگه باید سران فتنه سبز هم عذرخواهی کنند
1395-06-24 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- ناشناس
به نظر ما مردم جرم بی نهایت بزرگ ُ اصلاح طلبان دیکتاتور ُ کارگزاران دیکتاتور و اعتدالیون دیکتاتور ُ این هست که دیکتاتور هستند و دیکتاتوری را همیشه و بویژه در سال‌های 84و88 و تا حالا هم تو کشور نهادینه کردند ُ اینها فقط وقتی خودشان رای می‌آورند ُ بی نهایت راضی هستند و در غیر این صورت با دیکتاتوری تمام با مردم و منتخب شان برخورد می‌کنند . سایت هایشان و روزنامه هایشان و ... خالی از اعمال دیکتاتوری نیست ُ همش در حال توهین ُ تخریب و تهمت به مردم و منتخب شان هستند و در همایش‌ها و سخنرانی‌ها و ... همین دیکتاتوری را اعمال می‌کنند . الان دیکتاتوری توسط اینها نهادینه شده و این نهادینه شدن دیکتاتوری برای نظام سم هست ُ هشت سال و هیمن الان هم احمدی نژاد و ما مردم را با دیکتاتوری شان آزار دادند و آزار می‌دهند ُ چون مثل اون‌ها فکر نمی‌کنیم و عمل نمی‌کنیم ُ بله مخالف من نابود باد را درکشو اینها نهادینه کردند و می‌کنند و خوهند کرد . در جمهوری اسلامی کسی حق ندارد دیکتاور باشد و دیکتاتوری را نهادینه کند . با این دیکتاتوری همیشه نظام و مردم در خطر هستند ُ چون هر وقت این دیکتاتورها مردم و منتخب شان را مطابق میل خودشان ندیدند ُ فتنه‌ها می‌کنند ُ با دیکتاتوری همه چیز را نابود می‌کنند ُ دیکتاتوری اگر ادامه پیدا کند نظام ضربه‌های زیادی می‌خورد . دیکتاتوری بهوشون اجازه می‌ده فیش‌های نجومی داشته باشند ُ دیکتاتوری باعث می‌شود خودشان را تافته جدا بافته بدانند و توقعات بی جای اضافی از نظام داشته باشند ُ با دیکتاتوری فساد هم رشد می‌کند .
1395-06-25 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- ناشناس
جناب مرتضوي ُ در فتنه خونين 88 که توسط موسوي جنايتکار و کروبي جنايتکار و خاتمي جنايتکار و حاميانشان اتفاق افتاد ُ سي ُ چهل نفر و بيشتر مردم بي گناه بسيجيان بي گناه توسط فتنه گران خبيث و جنايتکار به خاک و خون غلطيدند ُ از نظر مامردم آنها شهيد هستند ُ چرا در نامه ات به اين شهيدان واقعي اشاره اي نکرده اي ؟؟؟؟؟!!!!
1395-06-25 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- ناشناس
جناب مرتضوي ُ آيا مي داني ُ تعداد زيادي از مردم بي گناه وبيسجيان بي گناه که در حوادث فتنه 88 توسط ُ فتنه گران خون آشام و مريدان موسوي جنايتکار و خاين و کروبي جنايتکار و خاين و حاميانشان ُ به خاک و خون غلطيدند ُ گمنام هستند و کسي اين فداکاران به نظام را نمي شناسد ! آنها جلوي چشم ملت توسط خون آشامان فتنه گر به خاک و خون غلطيدند اما گمنام هستند ُ حتي در آن زمان و هيچ وقت براي شان مراسم لايق شان برگزار نشد و الان هم شهيد گمنام هستند ُ چرا ؟ آيا اين ظلم نيست به اين شهيدان که گمنام باشند ؟ اما فتنه گرها شدن شهيد ! اما نه از نوع گمنامش که متاسفانه با افتخار و ... هميشه از آنها ياد مي شود ُ توسط فتنه گران و حاميانشان .
1395-06-25 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- ناشناس
ما مردم بي نهايت صد در صد خواهان محاکمه و اعدام ُ موسوي جنايتکار خون اشام خون ريز دشمن پرست فتنه گر و کروبي جنايتکار خون اشام خون ريز دشمن پرست فتنه گر و حاميان فتنه گرشان هستيم . موسوي پليد و کروبي پليد بايد اعدام شوند تا ننگ وجودشان براي هميشه از کشور پاک شود .اين موسوي ابرديکتاتور و کروبي ابرديکتاتور صد در صد بايد اعدام شوند .
1395-06-25 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- ناشناس
جنابی که همه چیز رو عوضی گرفتی ُ اینجا جای متهم و شاکی عوض شده ُ شاکی ما مردم هستیم نه فتنه گران کثیف لجن ُ که داری از شون حمایت می‌کنی ؟ چشم مردم روشن چه راحت از فتنه گران حمایت می‌کنید . کم کم اون جنایتکاران رو هم از حصر دربیارید با سلام و صلوات بفرستین شون خونه .
1395-06-25 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- ناشناس
خدا را شکر کاره ای تو نظام نیستی ُ خون 40 نفر از مردم بی گناه که بدست ُ فتنه گران بی شرف خونخوار خون آشام ُ به زمین ریخت ُ باید مرتضوی با اعدامش ُ تقاص اونها رو بده . شهدای گمنام . چرا هیچ کس از آنها یاد نمی‌کند ُ جناب این ظلم هست که هیچ نامی از این شهیدان واقعی نه الکی نه فتنه گر ُ نبرید . این ظلمه که هنوز موسوی جنایتکار و کروبی جنایتکار به سزای عمل ننگین خودشون نرسیدن . چهل نفر مردم بی گناه را به خاک وخون غلطاندند . ما مردم منتظر اجرای عدالت در دادگاه‌ها هستیم بابت مجازات و محاکمه فتنه گران بی شرف جنایتکار خون اشام خون ریز . اگه این عدالت اجرا نشه مردم اعتماد عمومی شان را از دست می‌دهند .
1395-06-25 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- ناشناس
جناب : الملک لابقی مع دیکتاتوری اصلاح طلبان دیکتاتور ُ کارگزاران دیکتاتور و اعتدالیون دیکتاتور .
1395-06-25 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- هدایت الله حبیبی
چرا فتنه گران محاکمه نمی شوند؟ چرا جناح دیکتاتورمسلک اصلاح طلبان نقش اپوزیسیون رابازی می کنند؟ این اصلاح طلبان هروقت رأی بیاورند وکاره ای شوند که پشت به انقلاب وارزشها می کنند وبا شیاطین روبوسی می کنند. هروقت رأی نیاورند که دست به آشوب وقتل وغارت نافرمانی مدنی می زنندراستی این اصلاح طلبان دروغگو که معلوم نیست خودی هستندیا غیرخودی!!!!!!! دوپهلو حرف می زنند. تفکرلیبرالی دارند. برای رسیدن به مقام وپست ازهرابزاری استفاده می کنند. ازامام به دروغ استفاده ابزاری می کنند. وسعی درفریب دادن بیت بزرگوار امام دارند تا باخود همراهشان کنند امادرعمل یک بارهم به وصایای امام عمل نکردند.اینهایی که به نام آزادی وباشعاردروغین آزادی سعی دراباحی گری واشاعه فحشا دارند. راستی چرا فتنه گرانی که این همه خیانت وضربه به بیت المال زدند وچندسال کشور رابه عقب راندندچرا محاکمه نمی شوند؟ چراانهایی که درقضیه فیشهای نجومی میلیاردها ازبیت المال غارت کردند دستگیرنشدند؟ آیا دیواری کوتاهتراز مرتضوی پیدا کردید؟
1395-06-27 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.