فرصت تازه برای رئیس جمهور سابق
یکشنبه 28 شهریور 1395, 14:59

 

-رویش نیوز-مهدی فضائلی: شرایط امروز کشور، هم از نظر اقتصادی، هم سیاسی و هم منطقه ای، شرایط خاص و ویژه ای است. برآیند این شرایط چنین اقتضا می کند که کشور، آرام و بدون التهاب اداره شود تا بتواند با آرامش و پرهیز از چالش های خود ساخته، این مرحله را پشت سر بگذارد.
واقعیت این است که قاطبه مردم هم، بخصوص با توجه به ضعف و ناتوانی مفرط دولت فعلی در حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی و فرصت سوزی های خسارت بار آن، تحمل پاشیدن نمک بر زخم دلشان را با تنش و منازعات سیاسی تند و تیز ندارند و نیازمند یک آرامش نسبی هستند.
از سوی دیگر، مسئولیت سنگین هدایت و راهبری کشور و نظام، همواره و از جمله در این شرایط، بر عهده رهبری است تا انقلاب اسلامی را در مسیر تکاملی و پویای خود اولا"حفظ کند و سپس بتواند آنرا رو به جلو پیش ببرد.
بخشی از الزامات ادامه این روند رو به جلو که اتفاقا" درست از وظایف رهبری هم می باشد، پیشگیری از تکرار تجربه‌های پرهزینه و خسارت بار،جلوگیری از عقب گرد و یا درجا زدن، و آینده‌نگری و قدرت جلوگیری از معضلات است.
تحقق این مهم،محصول و نتیجه سومین شرط از صفاتی است که در اصل 109 قانون اساسی برای رهبر ذکر شده است،یعنی:"بینش صحیح سیاسی و اجتماعی، تدبیر، شجاعت، مدیریت و قدرت کافی برای رهبری."
چند روزی است محافل رسانه‌ای و سیاسی گوناگون از جمله کانال های نزدیک به دکتر احمدی نژاد، از ملاقات وی با رهبر انقلاب اسلامی خبر می دهند. دیداری مهم که به‌درخواست و پیگیری خود او انجام شده اما ظاهرا" نتیجه اش خلاف انتظار وی بوده‌ است!
هرچند هنوز جزئیات این دیدار که چند هفته قبل انجام شده است منتشر نشده، ولی این مقدار قطعی است که وی با نهی صریح رهبر معظم انقلاب، برای ورود به میدان رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده مواجه شده است!
نهیی برخاسته از تدبیر، یعنی لایه‌های زیرین و صفحات پسینی ماجراها را دیدن.
نهیی حاکی از شجاعت در بیان آن چیزی که رهبری برای انقلاب و نظام و چه بسا مصالح خود وی لازم دانسته اند.
و نهیی که موید قدرت مدیریت برای راهبری انقلاب است.
حضرت آقا این بار نه به شیوه معمول و غالب خود- و البته نه همیشگی- بلکه مبتنی بر مصالح کشور و مشابه موارد خاص و استثنا،در برابر آمدن دکتر احمدی نژاد به میدان رقابت های ریاست‌جمهوری سکوت نکرده و صراحتا"نظر مخالف خود را ابراز کرده‌اند.
اینکه چرا رهبر حکیم انقلاب اسلامی چنین برخورد کرده اند و دلایل ایشان چه بوده است برما روشن نیست. همچنین صرف نظر از اینکه آیا صلاحیت او برای ورود به میدان رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده از سوی شورای محترم نگهبان تایید میشد یا نه-که البته زمزمه‌های عدم تایید جدی بود- اما نباید فراموش کرد که بخصوص دوره دوم ریاست جمهوری احمدی نژاد،جزو پر تنش ترین ادوار ریاست جمهوری در ایران بوده‌است. همچنین نمی توان نادیده گرفت که نشانه‌ای از ذره ای تغییر در منش و رفتار احمدی نژاد مشاهده نمی شود.لذا کاملا" قابل پیش بینی است که حتی صرف ورود مجدد وی به صحنه رقابت های سیاسی در این سطح،کشور را دوباره با منازعات و تنش‌های مضر و گرانبار و دوقطبی تنافر برانگیز روبرو می کند چه برسد به بازگشت احتمالی وی به قدرت!
بنابراین بدون تردید،اعلام نظر صریح رهبری،حدود ۹ ماه مانده به انتخابات را باید اقدامی پرخیر و برکت و البته توام با اتمام حجت دانست.
امروز احمدی نژاد و یاران دوآتشه و سینه چاک او در معرض آزمونی مهم قرار گرفته‌اند؛ آزمون "ولایت پذیری"!
احمدی نژاد که مدتی است نشست‌های "تبیین آرمانهای انقلاب اسلامی و بازخوانی خط امام و رهبری"را برگزار میکند،امروز باید در عمل نشان دهد با نهی مهمترین "ثقل" احیا شده از سوی امام(ره) یعنی "ولایت فقیه" چگونه برخورد خواهد کرد. تمکین می کند و یا خود را "ماذون"! نمی داند و راه خود را میرود؟
او در دوران ریاست جمهوریش در گفت و گو با نویسنده این سطور، مدعی بود سینه اش را سپر کرده تا تیرهای نشانه رفته به سمت آقا، به او اصابت کند!
امروز احمدی نژاد باید نشان دهد آیا واقعا"سینه او، در برابر تیرهای نشان رفته به سوی رهبری سپر است و یا خدای ناکرده خود تیری است در چله به سمت رهبری!
احمدی نژاد و حلقه محدود یارانش باید این فرصت را مغتنم بشمارند و تصمیم بگیرند از این آزمون سربلند خارج شوند و در سپهر سیاست ایران برای ایفای نقش احیانا" در مسئولیت ها و عرصه‌های دیگر باقی بمانند و یا همچون آن مهندس و شیخ نگون بخت،که قواعد و قوانین حاکم بر کشور را زیر پا گذاشتند و بر اساس هوای نفس آن خسارت های غیرقابل جبران را به کشور و مردم تحمیل کردند، پرونده سیاسی خود را برای همیشه ببندند!
آری، آنچه پیش آمده است، فرصت دوباره و تازه‌ای است برای احمدی‌نژاد تا دلبستگی خود را به نظام، انقلاب و مردم که در اطاعت از رهبری تبلور می‌یابد به اثبات برساند و نشان دهد تا چه حد اهل تکلیف مداری است.
انشاالله که او و حلقه یارانش از این آزمون سربلند خارج شوند.

 

نظرات

- دوست
با سلام حتما "داستان خسن و خسین دختران معاویه بودند" را شنیده اید؟! دوست عزیز مگر رهبری عزیز نفرمودند حرف درگوشی ندارند؟! داستان نهی رهبری از ورود دکتر احمدی نژاد همچون جریان انحرافی بازی کسانی است که از ورود دکتر احمدی نژاد در هراسند و می دانند تنها کسی که قافیه راعوض میکند ایشان است. لذا چشم طمع به این مسائل کذب و رد صلاحیت ایشان ( که این هم باتوجه به صحبتهای اخیر سخنگوی شورای نگهبان کذب است) دوست عزیز این دیدار و نهی رهبری چقدر برایتان مسجل و مستند است که طبق ان تحلیل ارائه می دهید؟ این آیا با سخن معصوم که می فرمایند" در رد سخن همین بس که بگویند از جایی شنیده ایم" تناقص ندارد؟!؟ پس نباید طبق شنیده ها برای کسی آزمون ولایت پذیری گذاشت!!!! ضمن اینکه سیره رهبری معظم نشان میدهد علیرغم مراجعات افراد ، ایشان در رد یا تایید کسی صحبتی نمی فرمایند. لطفا دقت فرمایید در پازلی که دشمنان طراحی می نمایند بازی نکنیم
1395-06-29 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- منتقد زیرش نیوز
دوستان عزیز زیرش نیوز خوبه به روزنامه های اصلاح طلبان بخصوص روزنامه خانواده رفسنجانی مراجعه کنند بببینند که چقدر اونها از این خبر محرمانه درگوشی خوشحالند چهار دیگه هم به عمر خود اضافه می می بیینند وبرجام 2و3و4و5 را در راه بد بخت کردن ملت ایران هموار می بینند
1395-06-29 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- بنده خدا
اینکه شمابطورقطع ازجلسه محرمانه رهبری بااحمدی نژاد سخن میگویید یاشایعه سازی میکنید یا خبرسازی .اگر لازم بود خبرآن دیدار افشاشود دفتر رهبری معظم انقلاب انتشار میدادند.درسال 88 یادتان هست چه شایعه هایی بر علیه احمدی نژاد از طرف پدر خوانده منتشر شد که اتفاقا مقام معظم رهبری تکذیب کردند.تقوای رسانه ای داشته باشید
1395-06-29 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- جمهور
اقای فضایلی شما مگر پیش رهبری بودید باصراحت حرف میزنید چرا دروغ میگید اخه معلوم نیست این دروغهارو برای که سرهم میکنید اگر مردمند خوب شمارو شناختند احمدی نژاد با 30میلیون رای ریس جمهور است شما بفکر خودتان باشید
1395-06-29 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- مسعود فقیه ایمانی
عزیزان! اقلا با خودتان صداقت داشته باشید. مشکل شما با احمدی نژاد این چیزها نبود. همه حرفهایتان هم بهانه است و اتفاقا برای خود رهبری به هیچ وجه اهمیت نداشت. لیکن درد شما این بود که چرا احمدی نژاد شرکت سهامی قدرت درست نکرد و به اصولگرایان نویسنده متن چیزی نرسید. یقینا اگر احمدی نژاد رییس اوقاف را با نظر بزرگان انتخاب می کرد یا سیل آگهی های دلتی را به روزنامه های اصولگرا سرازیر می کرد یا به جای فیلم نشان از بعضی ها با آنها شراکت می کند قطعا رییس چمهور ایده آل شما بود. عامل اصلی موفقیت اصلاح طلبان همین ریاکاری و پستی و کفتار صفتی شما مدعیان اصولگرایی است.
1395-06-29 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- عمو
بچه جان چقدر تو بی ادبانه صحبت می کنی؟!؟ حالا بهت برنخوره بگی شما سوسول تشریف داریداااا اما یه بار حرفهای خودت رو بخون ببین آدمهای مودب اینطوری صحبت می کنن یا آدمهای بی ادب؟
1395-07-07 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- یاسر
سلام ایشان گفته اند دیدار محرمانه بود. پس باید پرسید که اولا شما از کجا خبر دارشدید و ثانیا افشای اخبار محرمانه رهبری گناه کبیره است
1395-06-30 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- مهمدی
«هرچند هنوز جزئیات این دیدار که چند هفته قبل انجام شده است منتشر نشده، ولی این مقدار قطعی است که وی با نهی صریح رهبر معظم انقلاب، برای ورود به میدان رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده مواجه شده است!» حتما به همان اندازه برایتان قطعی است که ارتباط احمدی نژاد و مشایی با رمالان و جن‌گیران قطعی بود، وجود صندلی خالی قطعی بود، بزرگترین انحراف از صدر اسلام برایتان قطعی بود. من مانده ام شما برای آن دنیایتان چه جوابی دارید بدهید؟؟؟
1395-07-01 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- ناشناس
تاوان بازگشت ها ُ تاوان بازگشت تحريف خط وراه امام ُ تاوان بازگشت مرگ بر ما مي توانيم ُ تاوان بازگشت نابود باد عزت اسلامي و نابود باد عزت ملي ُتاوان بازگشت استقلال برباددهنده گان کشور ُ تاوان بازگشت ناعالمان و نامتخصصان ُ تاوان بازگشت ناراست گويان ُ تاوان بازگشت هميشه وزيرها ُ تاوان بازگشت مرفهين بي درد ُ تاوان بازگشت ميلياردرها ُ تاوان بازگشت اشرافيت در سران و ... ُ تاوان بازگشت تحقير گنندگان مردم ُ تاوان بازگشت امريکا پرستان و غرب پرستان ذليل ُ تاوان خدشه دار شدن امنيت ملي ُتاوان سرازيري کالاها و ... غربي ها به کشور ُ تاوان نابودي انرژي هسته اي کشور ُ تاوان نابودي فناوري فضايي ُ تاوان نابودي خيلي فن آوري هاي ديگر ُ تاوان بازگشت ديکتاتوري ُ ديکتاتوري که هشت سال با راي ما مردم و منتخب مان جنگيد و توهين کرد تحفير کرد تهمت ها زد ُ ديکتاتوري که هرگز راي بيست و چهار ميليون مردم را قبول نکرد همين الان هم قبول نکرده و تخريب ها وتوهين هايشان وتهمت هايشا به ما مردم و مننخب مان به روز است و انتظار دارند ما مردم به راي شان احترام بگذاريم ُ البته چون ما مردم ديکتاتور نيستيم به راي آنها احترام مي گذاريم و تاوان هاي فراون ديگر و تاوان هاي هنوز نيامده . اين تاوان ها نبايد گريبان مردم را مي گرفت ُ اين تاوان ها بايد گريبان عاملان تحميل اين تاوان ها را به مردم مي گرفت ُ اما گريبان مردم را گرفت .ما مردم براي تحميل اين تاوان ها ُ روز قيامت علاوه براينکه گريبان اصلاح طلبان ديکتاتور و کارگزاران ديکتاتور خواهيم گرفت ُ بيشتر از آن گريبان اصول گراهاي بي بصيرت منحرف را خواهيم گرفت ُ منحرفاني که جريان انحراف هاشمي را ُ هاشمي که هميشه بايد برنده باشه ُ هاشمي که هيچ کس حتي فکر شکستش رو نبايد بکنه ُ هاشمي که کسي حق ندارد شکستش بدهد ُ دوبار از احمدي نژاد شکست سنگين و هرگز از ياد نرفتني ُخورد و هاشمي براي انتقام از مردم و منتخب شان جريان انحرافي را ساخت وخيلي سعي کرد تو نامه اش و ... که اين جريان انحرافي به مقام معظم رهبري عزيز بقبولاند و مهر تاييدي از رهبري عزيز براي جريان انحرافي بگيرد اما مقام معظم رهبري هرگز زير بار خواسته هاشمي شکست خورده نرفتند ُ اما اين جريان انحرافي را اصول گراهايي که از اول هم احمدي نژاد رو قبول نداشتن و براي ديگران تبليغ کردند و راي دادند ُ بعد از اينکه موفقيت ها و توانايي هاي مکرر احمدي نژاد را در زمينه هاي مختلف ُ مي ديدند ُ بخاطر بي نهايت حسادتي که نسبت به احمدي نژاد پيدا کرده بودند ُ غنيمت شمردند و سر دست گرفتند و تو صدا و سيما تو سايت هاشون تو روزنامه هاشون ُ تو جلسات مثلا بصيرت افزايي ها تو ماه رمضان تو ماه محرم توسط مداح ها و .... جار زدند ايها الناس چه نشسته ايد جريان انحرافي خطرناک تر از فتنه هست و .... داره مملکت رو بر باد مي ده ُ اين منحرفان واقعي و تابع هاشمي ُ ديگر فتنه اي که مقام معظم رهبري صدها بار از آن ياد کردند فراموش کردند و جريان انحرافي که مقام معظم رهبري حتي يک باز از آن سخن نگفتند سردست گرفتند و الان هم از فتنه چيزي نمي گويند بلکه از جريان انحرافي مي گويند ُ الان حتي به روي مبارک نمي آورند که اين تاوان ها را و تاوان هاي نيامده را ُ اينها به ملت و مردم و نظام تحميل کردند و دنبال اصلاح خودشان نيستند و هچنان اصول گراهاي بي بصيرت منحرف مانده اند و در جا مي زنند ُ مي خوان رييس جمهور بشن مي خوان نماينده مجلس بشن . اما ما مردم گريبان شما اصول گراهاي بي بصيرت و منحرفان واقعي را بخاطر اينکه اين تاوان ها را به مردم بي گناه تحميل کرديد روز قيامت خواهيم گرفت و هزگز شما را در اين دنيا نخواهيم بخشيد . اي بي بصيرت هاي منحرف ُ خداي مهربان اصول گرا نبود نيست و نخواهد بود ُ خداي مهربان براساس لياقت ها ُ نعمت هايش را مي دهد و بر اساس بي لياقتي نعمت هايش را مي گيرد . اي بي ليافت ها مردم را به روز سياه نشانديد .
1395-07-03 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- ناشناس
مقام معظم رهبری درانتخابات ریاست جمهوری سال 92 در حالیکه ُ پنج تن از خودشیفتگان مثلا اصول گرا که باهم در مقابل یک نفر اعتدالی ُ داوطلب ریاست جمهوری شده بودند و نتیجه انتخابات ریاست جمهوری 92 با این تعداداصول گرا کاملا مشخص بود که محال است که اصول گرایان رای بیاورند چون پنج نفر در مقابل یک نفر ُکه این داوطلبان در کمال ساده لوحی ُ منصرف نشدند و تا آخرین روز و آخرین ثانیه ها به تبلیغات پرداختند . اما با وجود این مطلب که مشخص بود اصول گراها صد در صد بازنده هستند ُ مقام معظم رهبری هیچ دخالتی نکردند وبه داوطلبان اصول گرا ُ چه در پنهانی و چه علنی توصیه نکردند که بعضی از آنها انصراف دهند ُ چرا ُ چرا چرا ؟ پاسخ کاملا واضحه ُ مقام معظم رهبری دخالتی برای انصراف اصول گرایان نکردند ُ چون این صول گراهای نابلد ُ که حتی الفبای اولیه سیاست را بلد نیستند ُ باید خودشان روی پای خودشان بایستند و نتیجه را بپذیرند . تنها مرحوم رییس سابق مجلس خبرگان از آنها پنهای خواسته بود که اصول گراهای نابلد ُ انصراف دهند ُ چون نتیجه انتخابات معلوم بود ُ اما این نابلدان به حرف و توصیه حکیمانه ایشان ُ هیچ اهمیتی ندادند . چرا چون بی نهایت از مرحله پرت بودند وخودشیفته .
1395-07-02 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- ناشناس
مگه باز قراره خودشیفتگان عاشق قدرت اصول گرا و بی نهایت نابلد در زمینه سیاست ُ می خوان دوباره داوطلب ریاست جمهور بشن ُ والا خجالت هم خوب چیزیه ُ این بی نهایت نابلدها چه جوری می خواستند کشور رو اداره کنند در حالیکه بی نهایت خودشیفته ونابلد و قدرت طلب هستند بودند و خواهند بود .
1395-07-02 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- ناشناس
با با اینقدر برای بی نهایت نابلدها که اگه کاره ای بشن خدا می داند کشور را به کجا سوق می دادند ُ خودکشی نکنید ُ این بی نهایت نابلده ها ُ چون نابلد هستند محکوم به شکست هستند و کشور را نمی توانند اداره کنند . البته اصلاح طلبان دیکتاتور بدتر ُ کارگزاران دیکتاتور بدتر و اعتدالیون دیکتاتور هم بی نهایت نابلد هستند که کشور ومردم را دچار مشکلات زیادی کردند .
1395-07-02 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- ناشناس
اما ما مردم تا وقتی سخنی و رهنمودی ُ خودمان با گوش های خودمان ُ نقل قول داده شده به مقام معظم رهبری ُنشنویم ُمحال هست باور کنیم این سخنانی که نسبت داده می شود به مقام معظم رهبری عزیز ُچون ایشان حرف در گوشی با کسی ندارند .
1395-07-02 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- ناشناس
احمدی نژاد نیاد ُ ما مردم به یک نفر غیر اصول گرا و غیر اصلاح طلب و غیر کارگزار و غیر اعتدالی و همه غیرهای دیگر ُ رای خواهیم داد .
1395-07-04 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.