رویش نیوز-سوریس سیاسی: فشارهای سیاسی برای تغییر استاندار اصفهان همچنان ادامه دارد؛ فضاسازی‌ها و شایعات رسانه‌ای به اوج خود رسیده است و هر از چند گاهی یکی از رسانه‌های تندرو اصلاح‌طلب بار مسئولیت را بر دوش می‌کشد. به نظر می‌رسد مسئله‌ی اصلی برای تلاش در جهت تغییر استاندار بی‌حاشیه و معتدل بودن وی است. زرگرپور مانند هر مدیر دیگر نقاط قوت و ضعف خود را دارد، اما تلاش برای برکناری اش نه به دلیل عملکرد اجرایی، بلکه بخاطر رویه اعتدالی وی در اداره امور است.

نکته‌ای که نباید از آن گذشت آرامش حاکم بر فضای استان از نظر سیاسی است؛ آرامشی که خیلی‌ها آن را دوست ندارند و دائم دنبال ایجاد موج و بهره‌گیری از آن ها هستند؛ حیات برخی گروه‌های سیاسی  به ایجاد جو سیاسی وابسته است و در صورتی که موج آفرینی نکنند می‌میرند و دلیل اصلی آن هم نداشتن برنامه برای خدمت به مردم است؛ به همین دلیل سعی می کنند با گل آلود کردن فضا نه تنها اجازه ندهند دیگران مشغول کار شوند بلکه خود را نیز بر حق و یکته تاز عرصه سیاست می‌دانند.

از این مسائل که بگذریم، بخش دوم فشار رسانه‌ای اخیر مجدداً آغاز شده است و یکی از تندورهای جریان اصلاحات در اصفهان و از نزدیکان بیت آیت الله منتظری در گفتگو با یکی از سایت‌های اصلاح طلب خبر از رفتن استاندار داده، عملکرد استاندار را در حوزه آب زیر سوال برده و تمامی تقصیرات را بر گردن استاندار انداخته است؛ پیش از این در یادداشتی در رویش نیوز با عنوان «تصمیمات قومی قبیله ای دولت در رابطه با آب» از برخورد سیاسی دولت با آب زاینده رود نوشتیم و گفتیم که این دولت نیز به مانند سه دولت قبلی تمامی تلاش خود را برای بهره‌گیری سیاسی از آب زانیده رود برای مناطق مطبوع خود به کار می‌گیرد. قول آب زانیده رود را در کرمان و از سوی دیگر رئیس سازمان محیط زیست خبر از بروز فاجعه زیست محیطی برای طرح انتقال آب کارون به اصفهان می‌دهد.

بر همگان آشکار است که تغییر در مدیریت آن هم تنها چند ماه مانده به پایان دولت با اهداف سیاسی است  و عده‌ای در آستانه انتخابات مطامع خود را در تغییر استاندار می‌بینند. در بخشی از مطلب این سایت پس از اشاره به تغییر قریب الوقوع فرماندار اصفهان که آن را مطالبه ای بر حق برای جناح سیاسی خود می داند، اظهار می‌کند: «اما چرا علی رغم تغییر قریب الوقوع کفیل فرماندار فعلی اصفهان عده ای از مردم اصفهان همچنان خواهان کناره گیری رسول زرگرپور استاندار اصفهان و پذیرش استعفای او در وزارت کشور هستند؟» باید گفت که اولاً از اساس استعفایی درکار نبوده و اگر هم تغییری ایجاد شود، مشخص است که بر اثر فشار بوده و برکناری، وگرنه استاندار تا کنون چندبار خبر استعفای خود را تکذیب کرده است. ثانیاً باید پرسید شما بر چه اساس و پژوهشی از قول قریب به چهار میلیون اصفهانی، مطالبه همگی آنها را تغییر استاندار می‌دانید؟ گویی فشارها برای تغییر استاندار جواب نداده و نزدیکان مشارکت در اصفهان فشارها را برای تغییر فرماندار اصفهان شروع کرده اند. گناه فرماندار نه عملکرد بد، که مسئولیت در زمان احمدی نژاد است. در چنین شرایطی مشخص است که دلیل فشارها چیست و هدف از این دست مصاحبه ها کدام است.

بهتر است دوستان به جای حاشیه سازی برای استاندار و تیم اجرایی وی، دست به دست هم بدهند و جلوی سیاسی کاری های دولت بیاستند البته اگر تمایل دارند که مسئله آب اصفهان حل شود، اگر هم به دنبال منافع سیاسی خود هستند به همین خط ادامه و با مقاومت های مردم و مدیران استان مواجه شوند.

نظرات (3)

  1. بنده خدا 1395/06/29 19:54

    جو اصفهان اززمان مرحوم جلال طاهری بیشتر به سمت خط 3 بود.اغلب مسولین یاخط 3 بودند یامتمایل به آن .حال که دولت راازخودشان میدانند تلاش میکنند این خرده اعتدال هم نباشد.متاسفانه جناح خط 3 بشدت افراطی وبیرحم است.ماجرای بحرینیان ویافقیه ایمانی بدست نامبارک اینهااتفاق افتاد.

  2. تنها طیفی در استان که اصلا دنبال اب و اقتصاد نیستن اصلاحطلبانن اتحاد سیاسی انها با قومیتگراهای غیربومی ضد اب اصفهان باعث تاسف و شرمه الان هم کاندیداهایشان در مجلس چکار میکنند؟

  3. چرا متن شادی اون پان قومیستهای نفرت پراکن علیه اصفهان از برکناری استاندار منتشر نمیکنی تا مردم اصفعان بفهمن چه افرادی سالهاست نان و نمکشون را خوردن و نمکدون میشکنن

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست