رهبر جنبش «انصارالله» یمن با بیان اینکه اقدام عربستان و تکفیری‎ها در تخریب چهره اسلام خوش خدمتی به آمریکا و غرب است، گفت: رژیم سعودی با نظام تکفیری خود به اخوت ملی، وحدت اسلامی و هویت هر کشور عربی ضربه وارد می کند.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، «سید عبدالملک الحوثی» عصر امروز(سه شنبه) به مناسبت عید غدیر خم سخنرانی کرد و در ابتدای سخنرانی این روز مبارک را به همه شیعیان جهان از جمله شیعیان یمن تبریک گفت.

رهبر جنبش انصارالله یمن تاکید کرد که اقدام عربستان و تکفیری‎ها در تخریب چهره اسلام خوش خدمتی به آمریکا و غرب است.

سید عبد الملک الحوثی از عربستان به عنوان «شاخ شیطان» یاد کرد و گفت: شاخ شیطان امروز عصای آمریکا در منطقه شده و در خدمت منافع دشمنان اسلام قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: رژیم سعودی با نظام تکفیری خود به اخوت ملی، وحدت اسلامی و هویت هر کشور عربی ضربه وارد می کند.

الحوثی با تاکید بر اینکه جریان وهابی تکفیری بر مبنای افکار غلط امت اسلامی را هدف قرار می دهد، گفت: رژیم سعودی و جریان وهابی، چهره اسلام و مسلمانان را به زشت ترین و فجیع ترین شکل ممکن به تصویر می‏کشند.

وی اعلام کرد که مهم اکنون این است که جریان های سیاسی یمن به واقعیت داخلی خود رجوع کنند و بر اساس آن بحران این کشور را حل کنند.

رهبر جنبش انصارالله یمن افزود: ملت یمن این توانایی را دارند که در برابر چالش های نظامی و اقتصادی ایستادگی کنند.

الحوثی گفت: اقدام عربستان ضد بانک مرکزی یمن به دستور آمریکا و برای خسارت وارد کردن به همه مردم یمن که از این بانک استفاده می کنند، صورت گرفته است، ولی ما باید با تحریم های اقتصادی دشمن مقابله کنیم.

وی افزود: اتفاقات امروز منطقه، رفتاری که منافقان در قبال اصلی‌ترین مسئله جهان اسلام دارند یعنی مسئله فلسطین، و مسائل دیگر منطقه مثل یمن و سوریه و ... مسائل ساده‌ای نیست که از کنار آن بسادگی عبور کنیم.. باید آگاه باشیم.

سید عبدالملک الحوثی ادامه داد: به همه کشورها، مصری‌ها، الجزائری ها، به همه می‌گویم که رژیم عربستان سعودی در ترویج وهابیت، برادری اسلامی، وحدت ملی و ثبات و هویت کشورهای عربی را هدف گرفته است

رهبر جنبش انصارالله گفت: یک تکفیری‌ در یمن از یمنی‌هایی که تفکر دیگری دارند، متنفر است و جریان تکفیری و وهابی مثل وبایی است که عربستان با حمایت آمریکا در کشورهای مختلف منتشر می‎کند

وی گفت: ما هدف توطئه بلندمدتی هستیم که نیازمند حرکت «جدی» و «هوشیارانه» برای مقابله آن هستیم، لذا اکنون منطقه نیاز به آگاهی عمومی دارد.

سید عبدالملک الحوثی در پایان سخنرانی خود خطاب به مردم شبه جزیره عربستان گفت: ما شما را هدف قرار نمی دهیم و آماده هستیم در کنار شما قرار بگیریم تا آزاد شوید.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست