کمک‌های مستشاری خود را ادامه می‌دهیم
جمعه 09 مهر 1395, 22:47

 

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: عامل اصلی مشکلات پیچیده امنیتی منطقه و پیدایش داعش، مداخلات نظامی آمریکا در منطقه است.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل و دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتقاضه فلسطین در سومین سالگرد انتقاضه جدید فلسطین و در واکنش به اظهارات جان کری اظهارداشت: عامل اصلی مشکلات پیچیده امنیتی منطقه و پیدایش داعش، مداخلات نظامی امریکا در منطقه است.

وی با تاکید بر اینکه محور امریکا و رژیم صهیونیستی در پشت ماجرای حمله نظامی سعودی به یمن قرار دارد، افزود: عربستان سعودی بدون حمایت اطلاعاتی و لجستیکی واشنگتن هرگز قادر به حمله نظامی به یمن نبود. اکنون نیز سعودی در معادله مقاومت مردم یمن بشدت گرفتار امده است.

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل تاکید کرد: بی تردید سیاست های مداخله جویانه امریکا مانع تحقق راه حل سیاسی در بحران سوریه و یمن بشمار می رود.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: تهران در قبال منطقه و در مبارزه جدی با تروریسم و کمک به امنیت و ثبات منطقه، همواره سازنده ترین سیاست را دنبال کرده است.

وی با بیان اینکه ما با افتخار از حزب الله لبنان حمایت می کنیم، ادامه داد: حزب الله در دو جبهه مبارزه با "صهیونیسم" و "تروریسم" با قدرت عمل کرده و سهم بزرگی در کمک به امنیت منطقه و جهان دارد.

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل گفت: جمهوری اسلامی ایران با صدای بلند از مقاومت مردم فلسطین و مبارزه علیه رژیم صهیونیستی پشتیبانی می کند.

امیرعبداللهیان بیان کرد: کمک موثر به دولت و ملت عراق و سوریه در مبارزه با تروریسم را وظیفه انسانی و شرعی خود می دانیم و تا تحقق ثبات و امنیت منطقه ، روند کمک های مستشاری و انساندوستانه خود را تقویت خواهیم کرد.

گفتنی است؛ جان کری وزیرامور خارجه آمریکا در جلسه پرسش و پاسخ در موسسه آسپن آتلانتیک مدعی شد چیزهایی وجود دارد که ایران در منطقه انجام می دهد و ما مخالف آن هستیم. ما از نقش ایران در یمن، سوریه و حمایشان از حزب الله رضایت نداریم.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.