رویش نیوز- سرویس سیاسی: ماجرای توصیه رهبر انقلاب به محمود احمدی نژاد(اینجا) برای عدم شرکت در انتخابات حواشی زیادی را در هفته‌های گذشته ایجاد کرد. حواشی‌ای که نهایتاً با علنی کردن ماجرا از زبان رهبر انقلاب به اتمام رسید؛ اما واکنش افراد و گروه‌های مختلف به صحبت‌های دوشنبه گذشته رهبر انقلاب در ابتدای درس خارج فقه جالب‌توجه است.

محمود احمدی‌نژاد در اقدامی قابل تقدیر طی نامه‌ای به رهبر انقلاب تابعیت خود از توصیه ایشان را اعلام کرد. گروه‌های حامی احمدی‌نژاد به مظلوم‌نمایی پرداخته و حتی بعضی از اشخاص شروع به رمزگشایی از نامه کردند. اصولگراها که حضور احمدی نژاد را منتفی دیدند، به وحدت امیدوار شدند و از همه مهم‌تر اصلاح‌طلبان بودند که از حذف احمدی‌نژاد و یک رقیب جدی در برابر روحانی خوشحال بودند.

در میان انواع واکنش‌ها به این اتفاق واکنش اصلاح‌طلبان از همه جالب‌تر است. حمایت از سخنان رهبر انقلاب و تأکید بر حجت بودن آن برای تمامی افراد و گروه‌ها. از اعتماد تا شرق، از عارف تا تابش مواضعی این چنینی گرفته و حتی در مقالات روزنامه‌ها و گفته‌های خود از احمدی‌نژاد انتقاد می‌کردند که چرا توصیه غیر علن رو زودتر جامعه عمل نپوشانیده که منجر به توصیه علن نشود. گرچه در میان اصلاح‌طلبان امثال تاجزاده ضمن استقبال از نهی رهبری بر حق قانونی احمدی‌نژاد در شرکت در انتخابات گفتند و یا بی‌بی‌سی این بار در نقش حامی احمدی‌نژاد ظاهر شد، اما قاطبه واکنش اصلاح‌طلبان از نوع اول بود.

اینکه اصلاح‌طلبان خواستار پذیرش توصیه رهبر انقلاب به محمود احمدی‌نژاد هستند به خودی خود مشکلی ندارد، اما زمانی که سابقه این گروه را بررسی می‌کنیم به تناقضی آشکار می‌رسیم که نشان می‌دهد ابراز این سخنان در حال حاضر جز وقاحت نام دیگری ندارد.

این افراد باید بدانند که اگر برای احمدی‌نژاد آزمون ولایت پذیری از 9 شهریور ماه برقرار شده بود؛ برای این افراد از فردای 29 خرداد 88 آغاز شده و هنوز هم ادامه دارد و در کارنامه‌شان هم جز مردودی نیست. بیانات رهبر انقلاب در به خیابان نکشاندن مردم برای گروه‌های سیاسی و اشخاص لازم‌الاجرا نبود؟ توصیه‌های مؤکد ایشان برای مرزبندی با فتنه گران و ضد انقلاب نباید تبعیت می‌شد؟ افرادی که مدام از رفع حصر حرف می‌زنند، آیا عذرخواهی سران فتنه و اذعان به اشتباه در پراکنده کردن دروغ تقلب و تهمت به نظام اسلامی و به آشوب کشیدن کشور خواست، توصیه و امر رهبری نیست؟ آیا عدم به‌کارگیری فتنه گران در مناصب اجرایی دستور صریح رهبر انقلاب نیست؟

واقعاً مایه تعجب است افرادی که خود با عدم تمکین به خواست رهبری و قانون موجب بروز فتنه‌ای سنگین و تحمیل خساراتی بعضاً غیرقابل جبران به کشور و نظام شدند و هنوز هم حاضر به اعتراف به اشتباه و قبول سهم خود در فتنه که بیشترین سهم است نشده‌اند، چگونه دم از تابعیت از ولی می‌زنند؟

نکته آخر اینکه اگر می‌بینید بدنه حزب‌اللهی نسبت به احمدی‌نژاد و فعالیت‌های آن حساس است و برایش مهم است که وی با توصیه رهبر انقلاب چه برخوردی خواهد داشت، برای این است که نمی‌خواهد با نام انقلاب و حزب‌الله عمل مخالف آن انجام شود، وگرنه نااهلی فتنه گرانی که علیه رهبری شوریدند و اکنون دم از تابعیت از توصیه رهبر می‌زنند؛ اظهر من الشمس است.

نظرات (8)

 1. ناشناس 1395/07/10 14:11

  اتفاقا بی بی سی برو فیلمش رو تو جام نیوز ببین ُ همش دار ه احمدی نژاد رو متهم می کنه که چرا حرف مقام معظم رهبری رو زود اجرا نکرده است . چرا بعد از توصیه مقام معظم رهبری به احمدی نژاد که درانتخابات ریاست جمهوری 96 شرکت نکند ُمی گوید چرا احمدی نژاد با اهل قلم و ... دیدار داشته است و سخن گفته است اینها نقض سخنان مقام معظم رهبری است ُ بی بی سی طوری القاء می کنه تو این فیلم که جام نیوز گذاشته ُانگار مقام معظم رهبری که فقط در باره توصیه به عدم شرکت بوده است ُمنظورشان این است که احمدی نژاد از این به بعد ساکت باشد و هیچ دیداری و هیچ حرفی نزند و در این فیلم دیدارها و گفت گو های احمدی نژاد رو دال بر عدم اطاعت احمدی نژاد از رهبری گذاشته است و شبهاتی را در این فیلم مطرح کرده است و جام نیوز نیز در کمال ساده لوحی این فیلم رو در سایتش به نمایش گذاشت به جام نیوز گفتم بی بی سی که دشمن قسم خوردن نظام و انقلاب و مقا معظم رهبری و ملت ایران هست ُباور می کنی ُنگران روی زمین ماندن سخنان مقام معظم رهبری باشد . می خوام بگم بی بی سی به حمایت از احمدی نژاد بلند نشده ُبرو تو فیلم هایی که جام نیوزساده لوح از بی بی سی در باره احمدی نژاد گذاشته ببینید چقدر شبهات مطرح کرده از ولایت پذیری نبودن احمدی نژاد . یک کم اطلاعات رو زیاد کن بعد مطلب بنویس در ضمن حامیان احمدی نژاد هیچ وقت مظلوم نمایی نکردند . برو اطلاعات ت رو زیاد کن بعد مطلب بنویس .درست و غلط رو قاطی کردی .

  • آشنا 1395/07/10 14:24

   برادر، تموم تحلیل های بی بی سی اون چیزی نیست که جام گذاشته/ برو تحلیل های توی بی بی سی رو بخون/

   • ناشناس 1395/07/10 15:23

    خوشبختانه ما در منزل ماهواره نداریم و از همه تحلیل های توی بی بی سی خبری نداریم جز همین هایی که در سایت ها قرار می دهند . منظورمن اینه که بی بی سی تو تحلیل هایش چه ظاهرا از مقام رهبری حمایت کرده باشد چه ظاهرا از احمدی نژاد حمایت کرده باشد ُباید این تحلیل ها راکه قصدشان تفرقه بینداز وحکومت کن هست رو با شدت به دیوار کوبید و هرگز سراغ تحلیل های بی بی سی و ... نرفت . خود مقام معظم رهبری فرمودند به بی بی سی و رسانه های خارجی چه ربطی دارد که در این رابطه تحلیل بگذارند .

    • آشنا 1395/07/10 15:29

     بله/ قطعا حق با شماست بعید میدونم ظر نویسنده نوبینده هم استناد به بی بی سی باشه/ داره واکنش ها به این مسئله رو میگه/ وگرنه برای همه روشنه که بی بی سی قطعا حامی احمدی نژاد نیست و اگر هم حرفی میزند برای ضربه زدن به نظامه

   • ناشناس 1395/07/10 14:49

    جناب همین الان در جام نیوز فیلم ویدیوی با عنوان زیر را قرار داده : گزارش ویدئویی بی بی سی؛ بی بی سی: چرا احمدی نژاد تنها پس از موضع گیری علنی رهبر ایران عقب نشست؟ گزارشی بی بی سی از فعالیت‌هایی که خبر از قصد احتمالی آقای احمدی‌نژاد برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری می دادند و تا مدتی پس از جلسه او با آیت الله خامنه‌ای هم ادامه داشت.

 2. ناشناس 1395/07/10 14:29

  اصلاح طلبان دیکتاتور ُ کارگزاران دیکتاتور و اعتدالیون دیکتاتور ًمی خواهند نظام احمدی نژاد رو بجای موسوی خبیث جنایتکار و کروبی خبیث جنایتکار ُمحاکمه و اعدام بشه . کواکبیان:‌ما اصلاح‌طلبان از نصیحت دلسوزانه رهبری به احمدی‌نژاد تشکر می‌کنیم امامعتقدیم کفایت نمی‌کند . عارف :آن‌چه مسلم است، درمورد عملکرد رییس دولت‌های نهم و دهم سوال‌های جدی وجود دارد و احمدی‌نژاد و مسئولان نزدیک به او باید نسبت به اختلاس‌هایی که انجام گرفته و مشکلات فراوان مالی و اقتصادی که به‌وجود آمده ؛ پاسخگو باشند . وطلبکاری ساکتین فتنه و حامیان فتنه ُ پشت سرهم ادامه دارد . در ضمن تاریخ دیدار ۹ شهریورهست نه ۶ شهریور .

 3. این یعنی متاسفانه دنیا الان انقلاب اسلامی را بیشتر با شخص احمدی نژاد می شناسد تا با خود رهبری. لهذا از حذف احمدی نژاد به دست رهبری شادمان است.

 4. علی 1395/07/28 11:33

  بی بی سی شده دلسوزماورهبری ! رهبرمعظم دکتراحمدی نژاد رادرکنارخوددرعزاداری امام حسین نشاندند. تابدخواهان وتفرقه اندازان بروند ودام برمرغ دگرنهند . عزیزان من مردم ماباهوش ترازاین حرفان که برای امثال این حرفها تره هم خردکنند. متحد پشت سررهبری تنهارمزپیروزی

افزودن نظر

captcha
 • پربیننده‌ترین
 • مطلب دیگری نیست