داعش تیم‌های متعددی به ایران فرستاد
دوشنبه 12 مهر 1395, 13:44

 

گروه تروریستی داعش تیم‌های متعددی را از رقه سوریه و موصل عراق به ایران فرستاده بود که خوشبختانه از لحظه حرکت در تور اطلاعاتی ما قرار گرفتند و تمامی آنها نیز دستگیر شدند.

به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، علاءالدین بروجردی در حاشیه بازدید خود از مجموعه پلیس فتا و آشنایی با آخرین دستاوردهای این پلیس گفت: فضای مجازی یک میدان جنگ جدید است که دشمنان ما با بهره‌مندی از آن به دنبال ضربه‌زدن به منافع ملی و امنیت ما هستند که در مقابل می‌بایست تسلط کاملی برای خنثی‌سازی این اقدامات بر این فضا داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مقابله با اقدامات تروریستی وتخریبی دشمن یکی از وظایف مهم پلیس فتا است، افزود: با توجه به این مهم ساختاری ملی با حضور ارگان‌های مختلف کشور اعم از فرهنگی و امنیتی تهیه و تشکیل شده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به مصوبه ممنویت استفاده از تلفن همراه هوشمند برای مسئولین کشوری در سازمان پدافند غیرعامل گفت: مقرر شده است تا با مشارکت متخصصان داخلی، تلفن‌های هوشمند ملی مصون از تهدیدات امنیتی تولید شود و در اختیار مسئولین امر قرار گیرد.

وی ادامه داد: ما شاهد بودیم که رئیس جمهور آمریکا یا روسای جمهوری فرانسه و روسیه اعلام کردند که از تلفن آیفون و تلفن‌های همراه هوشمند به دلیل مشکلات امنیتی آنها استفاده نمی‌کنند و از این رو اقدامات تولید تلفن‌های هوشمند داخلی در دست انجام است.

بروجردی در پاسخ به سوال تسنیم در خصوص موافقت کمیسیون امنیت با فیلترینگ شبکه اجتماعی تلگرام گفت: هر اقدامی که در جهت ایجاد مصونیت برای حفظ منافع ملی باشد از آن حمایت می‌کنیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد اظهارات اخیر محسن رضایی مبنی بر قصد داعش برای بمب‌گذاری در نماز‌جمعه تهران گفت: من از این موضوع بی‌اطلاعم ولی گروه تروریستی داعش تیم‌های متعددی را از رقه سوریه و موصل عراق به ایران فرستاده بود که خوشبختانه از لحظه حرکت در تور اطلاعاتی ما قرار گرفتند و تمامی آنها نیز دستگیر شدند.

وی در پایان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد حملات سایبری عربستان به کشورمان گفت: امروز عربستان از تمام ظرفیت خود برای ضربه زدن به کشورمان استفاده می‌کند که خوشبختانه مصداق آیه شریفه مکرو و مکرالله بوده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: اخیر اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که حتی حزب منحله دموکرات نیز که سال‌ها مرده بود با سرنخ‌های عربستان فعال شده است ولی خوشبختانه اشراف اطلاعاتی خوبی در کشور وجود دارد.

گفتنی است حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور، چندی پیش گفته بود: گزارشی دال بر عملیات انتحاری داعش در نماز جمعه تهران نداشته‌ایم.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.