نگاه بی بی سی به جنایات عربستان؛
مردم یمن توسط عربستان در جنگ داخلی! به خاک و خون کشیده می شوند
یکشنبه 18 مهر 1395, 09:45

 

رویش نیوز- سرویس بین الملل: شب گذشته جنگنده های سعودی در حمله به یک مراسم ختم در صنعاء بیش از 700 شهید و مجروح برجای گذاشتند. حمله ای که طی برخی از خبرها بیش از 300 کشته برجای گذشته است.

اما نکته ای که اینجا قرار است به آن بپردازیم حمله جنگنده های سعودی به یمن نیست. در اینجا قصد بررسی رویکرد یک رسانه را در رابطه با یمن داریم.

در حالی که مدتها است عربستان یمن را به خاک و خون کشیده، کودکان و زنان یمنی را هرروز در زیر آوار حاصل از جنگ کشته می شوند و عربستان هم هر روز بیشتر در لجن جنگ به حمایت منصور هادی فرور می رود روز گذشته رسانه سلطنتی BBC در سایت و کانال تلگرامی خود در خبری که پیرامون شیوع وبا در یمن منتشر شده است دلیل شیوع این بیماری را جنگ داخلی در یمن برشمرده است.

انگار BBC احساس می کند که مخاطبان هم مانند او سر را در برف فر برده اند و از حمله وقیح و وحشیانه سعودی ها به یمن خبر ندارند. سعودی هایی که به جای این که در حمایت از کشورهای مسلمان درآیند با تحریک آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی آتش جنگ را بر روی کشور فقیر و مستضعف یمن گشوده اند.

واقعا BBC چه فکری کرده که چنین جنگی که در آستانه دو ساله شدن است را به یک جنگ داخلی تقلیل داده و بر روی حمله عربستان بر یمن این چنین سرپوش می گذارد. BBC تا این لحظه که این مطلب در حال نگارش است هم واکنشی به حمله شب گذشته جنگنده های سعودی نشان نداده و فقط خبری از به هلاکت رسیدن فرمانده مورد حمایت عربستان منتشر کرده است.

در حالی که یمنی ها در محاصره اقتصادی هم به سر می برند BBC با چه حدی از شعور دلیل آن را جنگ های داخلی یمن می داند آن هم در حالی که یمنی ها بارها و بارها وحدت خود در دفاع از کشورشان در مقابل حمله عربستانی ها نشان داده اند و مطمئنا هیچ کدام از یمنی ها نمی خواهند هر روز مورد تهاجم وحشیانه سعودی ها قرار بگیرند. آیا این تحریف و سرپوش گذاری به قطره قطره خون کودکان یمنی می ارزد ولی BBC وقاحت را به جایی رسانده است که درباره آن جای هیچ صحبتی باقی نمانده است.

متاسفانه عربستان در سایه حمایت امپریالیسپم جهانی در منطقه در حال آتش افروزی است. حمایت آشکارا از داعش، حمله به یمن  سرکوب قیام های مردمی نمونه ای از این اقدامات است و یکی از این حمایت ها هم همین فضای رسانه ای است که جنگی که دوسال است آسایش را از یمنی ها گرفته است و به قحطی انجامیده است را برای رسیدن به اهداف کثیف خود جنگ داخلی می نامند و مظلومیت مردم یمن را به این سبک ارائه می دهند.

البته در پایان ذکر این نکته هم ضروری است که دستگاه دیپلماسی و رییس دولت دهم هنوز به خاک و خون کشیدن 700 یمنی واکنشی نشان نداده اند آن هم در حالی که رویارویی با عربستان به تقابل مستقیم رسیده است. معلوم نیست که اگر چنین حادثه ای در پاریس با تلفات کمتری صورت می گرفت در چه کسری از ثانیه شاهد ارسال پیام های تسلیت دولت دهم بودیم.

 

نظرات

- مسعود فقیه ایمانی
دقت کنید که همین قدر را که از بی بی سی در مورد یمن می شنوید از بی بی سی فارسی است که مخاطبش ایران است با اکثریت شیعه. در حالی که بی بی سی عربی هیچ خبر و گزارشی علیه آل سعود ندارد.
1395-07-18 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.