حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی:
تونل سوم و تونل گلاب مصوبه قانونی دارد و باید اجرایی شوند
چهارشنبه 19 آبان 1395, 09:44

 

فولادگر به هم خوردن رژیم حقوقی زاینده‌رود را دلیل اصلی خشکی این رودخانه دانست و خشکسالی، عدم صرفه‌جویی و طولانی شدن طرح‌های انتقال آب را از دیگر دلایل مشکلات رودخانه زاینده‌رود عنوان کرد

به گزارش رویش نیوز حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی عصر دیروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: مجلس دهم با استقرار کمیسیونها و استقرار نمایندگان در شعب و انتخاب نظّار مجلس کار خود را آغاز کرده است و طی این مدت طرح‌ها و لوایحی را نیز به تصویب رسانده است alt .

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان داشت:بنده به عنوان عضو ناظر در شورای عالی اصل 44 و شورای استاندارد که از هر سه قوه نمایندگانی در آن حضور داشته و معمولاً جلسات با حضور معاون اول رئیسجمهور برگزار میشود، انتخاب شده و در استان هم به عنوان عضو ناظر انتخاب شده‌ام و عضو شورای گفتوگوی استان نیز هستم.

وی ادامه داد: در دوره جدید کمیسیون ویژه اقتصاد مقاومتی تشکیل نشد اما طرح تشکیل کمیسیون ویژه تولید ملی و بهبود کسب‌وکار را به مجلس ارائه کرده‌ایم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی مهم‌ترین فعالیت نظارتی مجلس طی ماه‌های گذشته را قرائت گزارش نظارتی برجام و همچنین قرائت گزارش‌هایی در رابطه با حقوق‌های نجومی و مسکن مهر دانست و عنوان کرد: مجلس در کل کار نظارتی خوب عملکرده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس دهم گفت: یکی از قوانین مهم مجلس دهم را احکام دائمی برنامههای توسعه است و همانطور که میدانید دولت برنامه ششم را در قالب لایحه ارائه نداد بلکه آن را در دو بخش ارائه کرد.

فولادگر خاطرنشان کرد: در دولت قبلی نیز این موضوع مورد اختلاف با مجلس بود، اما ما نیز برنامه خود را با توجه سیاستهای ابلاغی رهبر انقلاب را همانند برنامه‌های قبلی تنظیم خواهیم کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس همچنین اظهار داشت: ریاست یک کمیسیون موقتی را بر عهده‌دارم که در آن قرار است استاندارد به یک سازمان تبدیل شود و ریاست آن را رئیس جمهور مشخص کند و شامل همه کالاها و خدمات باشد؛ این سازمان چهار کار بزرگ را انجام خواهد داد که شامل تدوین استانداردها، اندازه‌شناسی، تأیید صلاحیت و انطباق میشود

فولادگر تصریح کرد: استانداردهای بخشی مانند دارو و... سرجای خود می‌مانند و یک نظام جامع استاندارد شکل خواهد گرفت.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به بررسی لایحه مبارزه با آلودگی هوا در این کمیسیون افزود: در این رابطه یک طرفه تصمیم نمی‌گیریم و با بخش صنعت هماهنگ هستیم همان‌گونه که در لایحه جامع حفاظت از خاک و منابع طبیعی با کمیسیون کشاورزی در ارتباط هستیم.

فولادگر همچنین از نهایی شدن تغییرات اساسنامه شرکت پست خبر داد و گفت: خدمات پایه پست دولتی خواهد ماند اما سایر خدمات قابل واگذاری باید ظرف یک سال آینده به دو اپراتور خصوصی واگذار شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس ابراز کرد: اصلاحاتی بر روی اصل 44 قانون اساسی به وجود آمد که موجب شفاف‌سازی بیشتر در واگذاری‌ها خواهد شد.
وی اضافه کرد: طبق این اصلاحات دولت می‌تواند در مناطق محروم و فناوری‌های ریسک‌پذیر ابتدا سرمایه‌گذاری کند و سپس واگذار نماید.

فولادگر با اشاره به عدم رهاسازی آب جهت کشت پاییزه عنوان داشت: انتظار کشاورزان این بود که بتوانند در پائیز نیز کشت داشته باشند، اما در جلسات ابتدای سال با هماهنگی نظام صنفی کشاورزان مقرر شد آب در بهار برای کشت بهاره شرق و در تابستان نیز برای باغات غرب باز شود، البته در همان موقع نیز قولی برای رهاسازی آب در پائیز داده نشده بود.

نماینده مردم اصفهان گفت: متأسفانه در شهریورماه کمترین میزان ذخیره آب را در پشت سد داشتیم ولی اگر طی این چند ماه باران بیاید آب برای کشت پائیزه دوم بازخواهد شد و کشاورزان میتوانند برخی از زمینهایشان را زیر کشت ببرند؛ در غیر این صورت خسارت نکشت به حقآبه داران پرداخت خواهد شد.

فولادگر به هم خوردن رژیم حقوقی زاینده‌رود را دلیل اصلی خشکی این رودخانه دانست و خشکسالی، عدم صرفه‌جویی و طولانی شدن طرح‌های انتقال آب را از دیگر دلایل مشکلات رودخانه زاینده‌رود عنوان کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس افزود: ما باید راه جدا کردن آب شرب از آب شست‌وشو را در مجلس هموار کنیم که البته این کار نیاز به سرمایه‌گذاری های زیادی خواهد داشت.

همچنین وی خواستار باز چرخانی آب و استفاده از پساب در صنعت شد و از کشاورزان نیز درخواست کرد که از روش‌های نوین آبیاری استفاده کنند و محصولاتی کشت کنند که آب کمتری می‌خواهد.

فولادگر با اشاره به شکسته شدن خط لوله انتقال آب به یزد گفت: ما پشتیبان کشاورزان هستیم و معتقدیم حرف آن‌ها به حق است اما متأسفانه عده‌ای از خواسته‌های به‌حق کشاورزان سوءاستفاده می‌کنند.

نماینده مردم اصفهان با اشاره به سفر تعدادی از اعضای هیئت دولت به اصفهان گفت: خوشبختانه مسئولان مشکلات اصفهان را از نزدیک دیدند و خانم ابتکار نیز اذعان کردند که این گرد و خاکها به خاطر خشکی تالاب گاوخونی است.

فولادگر ادامه داد: ما از آقای جهانگیری انتظار قول‌های امیدوارکننده‌تری داشتیم و حداقل انتظار داشتیم کاری که برای دریاچه ارومیه کردند را برای زاینده روز نیز انجام دهند.

نماینده مردم اصفهان خواستار اجرایی شدن طرح بهشتآباد شد و افزود طرح بهشت‌آباد به امضای چهار استاندار استان‌های چهارمحال و بختیاری، یزد، کرمان و اصفهان رسیده است.

وی همچنین راجع به تونل سوم و تونل گلاب اظهار کرد: تونل سوم جزو مصوبات گذشته است و باید اجرایی شود. تونل گلاب نیز از مصوبات ستاد مدیریت بحران و شورای پدافند غیرعامل است و به صورت موازی با بابا شیخ علی، جهت تأمین آب شرب مردم اصفهان در حال اجراست و ارتباط چندانی با چهارمحال و بختیاری ندارد.

فولادگر با اشاره به نامه نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری ضمن انتقاد از آن‌ها گفت: این گونه رفتارها موجب ایجاد اختلاف بین استان‌ها و کینه‌های قومی می‌شود.

نماینده مردم اصفهان با اشاره به برداشت‌های غیرقانونی در بالادست افزود: طبق قانون، سهم‌ها مشخص‌شده و در صورتی که آب کم باشد، به همان نسبت باید سهمها نیز کم شود که متأسفانه در حال حاضر این گونه نیست.

 همچنین وی با درخواست از مسئولین کشوری و همه مسئولین استان‌های درگیر با بحث زاینده‌رود، خواستار تشکیل ستاد احیای زاینده‌رود شد.

فولادگر در پایان اظهار کرد: در حال ایجاد یک هلدینگ سرمایهگذاری با مشارکت همه سرمایه‌گذاران استان هستیم تا در بخش‌های مختلف از جمله گردشگری، آی تی، حمل‌ونقل، ساختمان، فولاد و... اقدام به سرمایه‌گذاری کنیم.

 

 

نظرات

- ناشناس
اگربایداجرایی شود چراعرضه ندارید دولت راملزم به اجراکنید.این از جوزدگی وبی عرضگی شمانمایندگان است که از ترس رای نیاوردن توان برخورد بادولت راندارید.ضمنا وقتی میتوانید بایک چشم پوشی دههاامتیاز از وزیر بگیرید دیگر چه دلیلی دارد که بفکر آب اصفهان باشید.
1395-08-19 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- اصفهان در خطر و لبه تیغ پان قومهای اصفهان ستیز
اگر یکصدم حساسیت تظااهرات و شعار و پارچه نوشته که چهارمحالیها و نمایندگانش به اب اصفهان خصوصا در سفر وزیر نیرو و جهانگیری دارند به اب چند برابری که به کارون میدهند و فولاد خوزستان و برنجکاری خوزستان داشتند ادم مبگفت مشکلشان ابه ولی مسیله تحریکات پان قومها و قومیتگرایی و موج سواری بر اصفهان ستیزیست مسیله هم فقط با روشنگری حل میشود این تظاهرات و سخنان ضد امنیت ملی نمایندگان چهارمحال را فقط باید با روشنگری اهداف سیاسی قومیتی و نیات پشت پرده اینها در محافل و گروههای تلگرامیشان باید افشا شود . مسیله اب با عدد و رقم مشخص میشود. در عین حال لازمه با سیاست نرم این اصفهان ستیزی و نیات پشت پرده انها مشخص و رسوا شود چرا که عدم واکنش البته نرم باعث تسری ان به سراسر کشور و دستگاهها و نابودی اصفهان که اهداف اینها و هم پان قومهای مهاجر ساگن در اصفهانشان هست می شود البته این فرصت خوبی برای وحدت کل مردم استان اصفهان و خروج از انفعال هست در این مسیر باید اقوام ساکن اصفهان تکلیف خود را با پان قومهایشان که مروج اصفهان ستیزین مشخص کنند. همچنین برگشت چهارمحال به اصفهان و لغو چداستزی ان در رژیم پهلوی هم درخواست بشود
1395-08-19 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- اصفهان بی بخار
اینکه نمایندگان چهارمحال نامه بزنن رییس جمهور استاندار اصفهان را برکنار کنه و یکصدا از اصفهان در نیاید نشان از مرگ اصفهان و اصفهانی و عدم وحدت استانیست چطور جرات میکنند چنین حرفهایی را بزنن
1395-08-19 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- اصفهان بی بخار
کلی چهارمحالی جزو بومیهای ذوب اهن و فولاد مبارگه استخدام شدند الان که فولاد مبارکه خاین رفته اونجا کارخانه فولاد زده ایا حق استخدام بومی از اصفهان را هم میده یا فقط انحصاری چهارمحالی استخدام میکنه واقعا خیانت از این بزرگتر برایشان کارخانه فولاد زده و انها هر روز علیه اب و اصفهان ناسزا میگن و موش می دوامند عسل هم بگذاری جوابشان این است این نشون میده کل مسیولین استان خاینن و سرمایه های استان را میبرن بیرون واب را هم قطع میکنند
1395-08-19 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- آبادانی
مشکل اصلی انتقال آب در خوزستان است ریزگردها به دلیل خشک شدن تالابهای خوزستان و انتقال آب به قم و یزد و کاشان است مشکل آب اصفهان باید با شیرین سازی آب خلیج فارس حل شود و الا مردم خوزستان به دلیل ریزگرد سرطان می گیرند
1395-08-19 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- اصفهان بی بخار
شما اول برگرد استانت نه از دل اصفهان و شاهین شهر یکسری جکلات کاذب و تکراری را بلغور کن جواب اکاذیب شما در مورد اب صدها بار داده شده کاش هیچکدام از شما را اصفهان راه نمیدادیم که اینطور از پشت ختجر نزنید و هر جا خبری از اصقهان بود اصفهان ستیزی با اکاذیب راه بیندازید
1395-08-19 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- چاه.کن عاقبت ته چاهه
خوزستانیها خوشبختانه طبق معمول نفرت ئراکنیتان به خودتان برگشت اینقدر سر اب انتقال نیافته کارون به اصفهان تهمت زدید و اصفهان ستیزی کردیداین هفته امام جمعه تان به کردستان لرستان و کرمانشاه همدان گیر داده چرا سد میزنید و برای استانهای صاحب اب خط و نشان کشیده بود! دیگه حریف اون استانها نمیشین گیرم سر قومیتگرایی با چهارمحال ریختید روی هم ولی عاقبت دامن خودتان را گرفت
1395-08-19 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- بی نام
سلام با عرض معذرت باید بگویم از این همه ناسزا گویی واهی دست برداشته وواقعیت را بپذیریم که دلیل اصلی خشکی زاینده رودبه دودلیل اصلی 1-عدم مدیریت صحیح آب2- خشکسالی میباشد ودر حال حاضر تنها با صرفه جوئی حداقل 10 درصدی در تمام مصارف میتوان بحران راکنترل کرد از طرفی هر که بامش بیش برفش بیشتر اصفهان بیشترین سهم مصرفی را داراست ودر صورت مدیریت صحیح در مصرف اثر گذاری بیشتری خواهد داشت
1395-08-21 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- کاسبان اصفهان ستیزی عامل خشکسالی
در سرچشمه کوهرنگ بارش باران اصلا کم نشده مشکل اینه چهارمحال جدا شده از اصفهان در رژیم پهلوی همه برداشت چند برابری اب خود را از سهم زاینده رود برداشته و کمر به قتل اصفهان بسته و اصلا از ابی که به کارون میده بر نمیداره دوم اصفهان ستیزی و تحریک مردم منطقه توسط مسیولین و نمایندگان مجلس و پان قومیتها علیه اصفهان که حق شما را خورده یک کاسبی و موج سواری سیاسی خوبیه که بخوربخورها را بالا میکنند و بعد همه مشگلات مردمشون را میندازن گردن اصفهان
1395-08-22 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.