استاندار اصفهان:
نباید با اعلام آمارهای متفاوت از میزان آلایندگی به اعتماد مردم خدشه وارد شود
دوشنبه 01 آذر 1395, 09:11

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در جلسه ای که با هدف هماهنگی بیشتر بین محیط زیست، هواشناسی و بهداشت و درمان استان و مدیریت بحران استانداری تشکیل شد، بر هماهنگی جدی بین دستگاه های ذیربط در ارائه آمارهای دقیق میزان آلایندگی هوای استان اصفهان و اطلاع رسانی شفاف به مردم تأکید کرد.

وی با اشاره به گزارش مدیرکل مدیریت بحران استانداری مبنی بر ارائه اخبار متفاوت از وضعیت ناپایدار جوی هفته قبل توسط محیط زیست و هواشناسی و بازتاب آن در برخی رسانه ها، افزود: سلامت عموم مردم برای ما از هر امری مهمتر است و اطلاع رسانی صحیح، دقیق و به موقع لازمه این امر است و مسؤولان در این ارتباط وظیفه دارند.

استاندار اصفهان با بیان این مطلب که اعتماد عمومی در هر زمینه ای بزرگترین سرمایه برای مسؤولان است، گفت: نباید با اعلام آمارهای مختلف و متفاوت به این اعتماد و سرمایه عمومی خدشه وارد شود.

وی با اشاره به گزارش مدیران کل محیط زیست و هواشناسی در خصوص تعداد ایستگاه های فعال سنجش آلودگی هوا در استان تصریح کرد: مبنای اعلام وضعیت آلودگی هوا نمی تواند تنها یک ایستگاه باشد بلکه باید تلفیقی از میانگین ایستگاه های موجود سه دستگاه محیط زیست، هواشناسی و در آینده شهرداری اصفهان در نقاط مختلف باشد.

زرگرپور در این ارتباط بر هماهنگی کامل بین محیط زیست و هواشناسی و بهداشت و درمان در ارائه آمار تأکید کرد و عنوان داشت: لازم است 100 درصد اطلاعات با همدیگر رد و بدل شده و یک عدد میانگین طبق روش علمی جهت اطلاع به مردم اعلام شود.

وی در پایان بر افزایش تعداد ایستگاه های سنجش آلایندگی هوا به استاندارد های کشوری و بین المللی و همچنین نصب این ایستگاه ها در نقاطی که از لحاظ علمی و فنی منطبق با استانداردها است تأکید کرد.

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه مدیران محیط زیست، هواشناسی، مدیریت بحران و بهداشت و درمان گزارشی از آخرین وضعیت آلودگی هوا، اقدامات انجام شده و نحوه اطلاع رسانی در خصوص وضعیت آلاینده ها ارائه کردند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.