مشکلات آب خوزستان ناشی از انتقال آب به اصفهان نیست
شنبه 20 آذر 1395, 11:11

 

به گزارش رویش نیوز حمیدرضا فولادگر امروز در گفت‌وگو با فارس در خصوص پیگیری حقوق‌های نجومی اظهار کرد: در خصوص حقوق‌های نامتعارف فعلاً کمیسیون‌های 90، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌ها هرکدام یک گزارش داده‌اند که طرحی را در این رابط ارائه دادند تا قانون‌گذاری شود که به این طرح انتقاد بود.

وی افزود: بازگشت طرح‌ها در مجلس شورای اسلامی در رابطه با حقوق‌های نجومی به این معنا نبود که مجلس شورای اسلامی این موضوع را حل نمی‌کند بلکه به دلیل این بود که گزارش‌ها ارائه شده در این رابط اصلاح شوند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در رابطه با وجود مشکل در حل شدن مسأله آب زاینده‌رود و تونل بهشت‌آباد تصریح کرد: مشکل اجرا در پروژه‌ها به دلیل کمبود اعتبار است.

وی تأکید کرد: ریشه وجود مشکلات در رابطه با آب در استان اصفهان ناشی از خشک‌سالی، طولانی شدن پروژه‌های انتقال آب، به هم خوردن رژیم حقوقی زاینده‌رود و برداشت‌های بی‌رویه از آب‌ها بوده است.

فولادگر در رابطه با تکمیل پروژه بهشت‌آباد و مخالفت اخیر استان خوزستان برای انتقال ندادن آب به زاینده‌رود، اضافه کرد: در استان خوزستان در سرشاخه‌های کارون آب‌ زیادی وجود دارد که درصد ناچیزی از آن قرار است در پروژه بهشت‌آباد انتقال پیدا کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 20 میلیارد مکعب در سرشاخه‌های کارون آب وجود دارد که عمدتاً در دشت خوزستان سرازیر می‌شوند، ادامه داد: پروژه بهشت‌آباد قرار است کمتر از یک میلیارد مترمکعب از این آب را انتقال دهد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از یک میلیارد مترمکعب آبی که قرار است انتقال پیدا کند، 250 میلیون مترمکعب را محیط‌زیست خوزستان نگه داشته‌، 170 میلیون مترمکعب آن قرار شده تا به استان چهارمحال و بختیاری داده شود و تنها 580 میلیون مترمکعب آن قرار است به سه استان اصفهان، یزد و کرمان به صورت خط لوله انتقال داده شود.

وی تأکید کرد: این تعداد آماری که اعلام شد در مقابل کل سرشاخه‌های آبی زاگرس و کارون عدد ناچیزی است اما این دلیلی نمی‌شود که مشکلات استان خوزستان حل نشود.

فولادگر در ادامه عنوان کرد: قطعاً باید حل مشکلات آب خوزستان در اولویت قرار داشته باشد اما مشکلات آب استان خوزستان ناشی از این انتقال آبی که قرار است به صورت حوزه‌ای انجام شود و پروژه‌هایی از این دست نیست.

وی اظهار کرد: مشکلات آب خوزستان ناشی از این پروژه‌ها نیست بلکه ناشی از طولانی شدن حل مسائل آب شرب اهواز، آبادان، خرمشهر و بی‌کفایتی مسؤولان قبلی این استان بوده است و ارتباطی با آب اصفهان ندارد.

 

نظرات

- محمود
آب شرب بخش بسیار کمی از آب مصرفی است باز هم سفسطه می کنید صحبت اصلی آب کشاورزی و حقابه تالابهای خوزستان است خوزستان به دلیل انتقال آب مشکل گرد و غبار پیدا کرده است
1395-09-20 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- آبادانی
همین مانده است که نماینده اصفهان مشکل خوزستان را تشخیص دهد از دید اصفهانیها مشکل خوزستان فقط آب آشامیدن است آن وقت آب کارون به اصفهان بیاید تا اصفهان کویری بزرگترین فضای سبز کشور را داشته باشد
1395-09-20 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.