پاسخ تعلل۱+۵دربرجام داده خواهد شد
یکشنبه 21 آذر 1395, 13:00

 

رئیس مجلس با تأکید بر اینکه پاسخ تعلل ۱+۵ در عمل به تعهداتشان در برجام داده خواهد شد، گفت: غرش‌های تبلیغاتی آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها به خاطر سیاست‌های نارس و به سنگ‌خورده آنان در منطقه است، آنان از آن طرف دریاها آمده‌اند و به تروریست‌ها سلاح داده‌اند.
به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه پارلمان) در سخنانی در پاسخ به تذکر نماینده فلاورجان که نسبت به اظهارات توهین‌آمیز نخست‌وزیر انگلیس به شدت معترض و منتقد بود، گفت: درباره نکته‌ای که درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران گفتید و مطرح کردید که ایران از امکانات هسته‌ای خود گذشته است تا مذاکره کند، باید بگویم اصلاً چنین چیزی نیست، ما هزینه‌ای نمی‌دهیم و ندادیم، ما فقط در میزان فعالیت‌های هسته‌ای ایران، آن هم با ملاحظه، اقداماتی انجام دادیم، اما طرف مقابل در عمل به برخی کارها تعلل کرد که پاسخ این تعلل آنان داده خواهد شد.

وی افزود: مقامات انگلیس و آمریکا اخیراً فضاسازی‌هایی را علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دادند که به نظر می‌رسد این فضاسازی‌های آنان به دلیل مشکلاتی است که در بقیه امور دارند، آنان در صحنه بین‌المللی هم دچار عقب‌افتادگی شدند و از طرفی، مسائل داخلی هم دارند و لذا یک سری غرش‌های تبلیغاتی می‌کنند که نشان می‌دهد حرف‌های توخالی می‌زنند.

رئیس مجلس گفت: ما می‌خواهیم آرامش امنیتی در منطقه حاکم شود، جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا اعتقاد داشت راه‌حل بحران سوریه فقط سیاسی است، کشورهایی که با جنگ‌افروزی می‌خواستند در سوریه نقش داشته باشند، امروز باید پاسخ دهند، جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا به دنبال حل و فصل مسئله سوریه از طریق سیاسی بود.

لاریجانی با بیان اینکه غرش‌های تبلیغاتی انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها به خاطر سیاست‌های نارسی است که امروز به سنگ خورده است، تصریح کرد: آنان می‌خواهند به دلیل موفقیت‌آمیز نبودن سیاست‌هایشان، امروز توپ را به زمین ایران بیندازند، اما شما (آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها) باید پاسخ دهید که چرا از آنطرف دریاها آمده‌اید به این تروریست‌های منطقه سلاح داده‌اید؟ این سیاست به سنگ خورد و موفق نبود، البته برخی از کشورهای منطقه هم تصور می‌کنند با توسل به آنان می‌توانند مشکل را حل کنند، در حالی که موضوع امنیت منطقه، تنها به دست خود کشورهای منطقه قابل حل است.

رئیس مجلس تأکید کرد: موشک تاو به تروریست‌ها دادند، موشک «تاو» کلاشینکف که نیست، سریال دارد و معلوم است چه کسی این موشک‌ها را ساخته است. امروز سیاست‌های آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها به سنگ خورده است. سیاست ایران از همان ابتدا عاقلانه بود، اما آنان به جای جواب دادن می‌خواهند توپ را به زمین ایران بیندازند.

لاریجانی در پایان خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها به خاطر عقب‌افتادگی از حل و فصل مسائل منطقه این فریادها را در منطقه سر می‌دهند.
 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین
این سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.