دولت در توسعه مترو کمک نمی کند
دوشنبه 22 آذر 1395, 12:41

 

شهردار تهران گفت: هیچ دلیلی مبنی بر برگزاری نمایشگاه‌های بزرگ در شهر تهران وجود ندارد و باید این نمایشگاه‌ها در نمایشگاه‌ بین‌المللی شهر آفتاب برگزار شود.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس،‌ محمد باقر قالیباف در مراسم افتتاح صد و ششمین ایستگاه مترو تهران (ایستگاه حسین‌اباد) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما امروز با تمام توان در حال توسعه مترو هستیم، ولی مشکل جدی ما کمک دولت است و در حال حاضر نیز از کمک دولت به ناوگان ریلی شهر تهران گذشته‌ایم؛ اما جایی که قانون تصویب کرده است و پول هم وجود دارد حداقل آن بخش را تامین کند و حمل و نقل را کامل ببیند.

وی با اشاره به ضرورت توسعه حمل و نقل ریلی در کلانشهرها اظهار داشت: بسیاری از مردم از حمل و نقل ریلی استفاده می‌کنند و ما امیدوارم که این مطالبه محقق شود.

قالیباف با اشاره به جلسه دیروز خود در مجلس بیان داشت: در جلسه کمیسیون امور شوراها عنوان کردم که یا این قانون را لغو کنید که بدانیم این قانون نیست و اگر هست آن را اجرا کنیم. نمی‌شود قانون را بنویسیم و اجرا نکنیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب گفت: بنده فکر می‌کنم در این خصوص باید قانون را رعایت کنیم همانطور که آقای چمران گفتند توافقنامه امضا شده و نمایشگاه‌های تخصصی در شهر آفتاب برگزار شود.

قالیباف با اشاره به روند ساخت نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب اظهار داشت: به هر حال شهرداری این نمایشگاه را ساخته ‌است و هیچ دلیلی ندارد که نمایشگاه را اکنون در شهر برگزار کنیم.

وی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها باید این مطالبه را داشته باشند گفت: وقتی شورای شهر مصوبه داده است که نمایشگاه نباید در شهر برگزار شود وزارتخانه‌ها و دیگر دستگاه‌ها نیز باید همکاری لازم را داشته باشند و مجوز برگزاری نمایشگاه در سطح شهر را ندهند.

قالیباف تاکید کرد: البته برگزاری نمایشگاه‌های کوچک که جمعیت کمی را در بر می‌گیرند و ترافیک ایجاد نمی‌کنند طبق آیین‌نامه می‌تواند در شهر برگزار شود اما نمایشگاه‌های تخصصی و بزرگ باید در نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب برگزار شود.

 

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.