پیگیری حقوق‌های نجومی به‌جایی نرسید
سه شنبه 23 آذر 1395, 16:03

 

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی گفت: پیگیری حقوق‌های نجومی به جایی نرسید و پی‌درپی آمار را کم و زیاد می‌کنند.

به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، آیت‌الله محسن مجتهد‌شبستری ظهر امروز در آئین تجلیل از برگزیدگان کشوری قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان آذربایجان‌شرقی که در بیت امام جمعه تبریز برگزار شد، با اشاره به اینکه تبریز و آذربایجان‌شرقی همواره به‌عنوان شهر اولین‌ها در کشور مطرح بوده است، اظهار داشت: باید امروز به‌جای ساز و آواز؛ در موضوعات قرآنی و موضوعات فرهنگی به‌عنوان شهر اولین‌ها مطرح شویم.

وی با بیان اینکه بیش از 3000 هیئت حسینی(ع) در تبریز در حال فعالیت هستند، افزود: به‌جای افزایش هیئات باید بر کیفیت و غنای محتوایی آنها بیفزاییم. همچنین باید از خرافات دوری کرد؛ ما اهل منطق هستیم و باید این موضوع را در مراسمات خود به منصه ظهور در آوریم.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با ابراز اینکه قمه‌زنی و عزاداری با خرافات، ترویج شده توسط تشیع لندنی است، گفت: با شعارها و نوحه‌های بامحتوا، روح اباعبدالله الحسین(ع) بیشتر رضایت خواهد داشت.

امام جمعه تبریز با تأکید بر اینکه علاقه مردم آذربایجان به‌ویژه تبریز به اهل بیت(ع) در کشور و حتی دنیا زبانزد است، ابراز داشت: باید این موضوع در زمینه قرآن هم برجسته شود که تربیت حافظان و قاریان نوجوان و جوان در استان و موفقیت آنها در عرصه‌های ملی و بین‌المللی به‌خوبی در حال اجراست و باید تقویت شود.

آیت‌الله شبستری توجه به مفاهیم قرآن، نهج البلاغه وغیره را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: این اقدامات می‌تواند در برابر تهاجمات فرهنگی جوانان ما را مصون کند و باید بیش از پیش به این موضوع توجه کرد.

وی با بیان اینکه انس دانش‌آموزان، نوجوانان و جوانان هم برای خود آنها مفید است و هم برای خانواده‌ها بسیار مؤثر خواهد بود، افزود: در مدارس در زمینه قرآن و عترت و کتابخوانی پیشرفت‌های خوبی صورت گرفت و اگر سایر سازمان‌ها بتوانند توصیه‌های بنده را مانند آموزش و پرورش پیاده کنند، امید بهتر شدن وضعیت فرهنگی و اجتماعی استان در خدمت به انقلاب اسلامی را داریم چراکه دانش آموزان و طلاب و دانشجویان انقلابی هستند و باید انقلابی بمانند.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی در ادامه با اظهار اینکه در آخرالزمان افرادی می‌آیند که به‌جای خداپرستی به پول‌پرستی می‌پردازند، ابراز داشت: پیگیری حقوق‌های نجومی به جایی نرسید و پی‌درپی آمار را کم و زیاد می‌کنند.

آیت‌الله شبستری با بیان اینکه برخی به نان شب محتاجند ولی عده‌ای درآمد غیرقانونی نجومی دارند، تصریح کرد: با این اقدام آبروی دین و نظام را زیرسؤال بردند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.