انتقادپورابراهیمی ازتوهین نوبخت به مجلس
یکشنبه 28 آذر 1395, 19:17

 

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس سخنان رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره عدم التفات به زمان بودجه را توهین به مجلس خواند و گفت: سال‌های گذشته بعضا دولت با تاخیر لوایح بودجه را می‌داد ولی ما در کمیسیون تلفیق هیچ اشاره‌ای به این تاخیر نمی‌کردیم.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر امروز یکشنبه 28 آذر و در نوبت دوم صحن علنی مجلس در تذکری شفاهی درباره اظهارات محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به هنگام بررسی کلیات لایحه برنامه پنجساله ششم توسعه خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس گفت: در حین صحبت‌های آقای نوبخت مطالبی مطرح شد که حضرتعالی- علی لاریجانی- باید تذکر می‌دادند.

وی افزود: ایشان دقت نکردند ولی باید در بیانات‌شان این مطلب را مدنظر قرار می‌دادند؛ ایشان بیان کردند که مجلس هیچ التفاتی به زمان بودجه نداشت و ما آن را در موعد مقرر ارائه کردیم و این صحبت را مطرح کردند. این در حالی است که حتما مجلس به زمان بودجه التفات داشته است و این حرف نوعی بی‌احترامی به مجلس است. 

پورابراهیمی گفت: کما اینکه بعضا بودجه را با تاخیر ارائه کردید و ما آن را در کمیسیون بررسی کردیم اما هیچ اشاره‌ای هم به این تاخیر نکردیم و بنده این مطلب را به استناد ماده 24 آئین‌نامه داخلی مجلس تذکر می‌دهم. 

بر اساس این گزارش، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در توضیح گفت: روشن است که مجلس به زمان بودجه التفات داشته و 15 آذر باید بودجه ارائه می‌شود.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.