با صدور بیانیه ای؛
" طرح خرد جمعی" آغاز فعالیت های انتخاباتی خود را اعلام کرد
یکشنبه 19 دی 1395, 11:53

 

به گزارش رویش نیوز، دبیرخانه "طرح خرد جمعی"؛ بیانیه ای را به عنوان بیانیه شماره 1 در خصوص  حضور این طرح در انتخابات شوراهای شهر در اختیار رویش نیوز قرار داده است که در آن شروع فعالیت های انتخاباتی این طرح برای شورای شهر، اعلام شده است.

 

متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
بیانیه شماره (1)
"هویت فرهنگی همان «عقلانیت معنوی» و «خردجمعی» است که اصل و منشأ حیات و امتیازات یک ملت است و انقلاب اسلامی و امام بزرگوار ما نیز ساخته و پرداخته‌ی همین هویت فرهنگیِ برخاسته از حکمت و اندیشه‌های والا هستند" مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)

سال آینده شوراهای اسلامی شهر و روستا پنجمین دوره فعالیت خود را آغاز و وارد هجدهمین سال فعالیت خود خواهد شد. 4 دوره فعالیت تجربه و اندوخته گران بهایی برای دور جدید شوراها خواهد بود، اندوخته ای که اگر به آن توجه نشود، نه تنها راهگشا و مفید فایده نخواهد بود، بلکه به مثابه تاریخی می ماند که مدام تکرار و نظام، مردم و امورات شهر را دچار چرخه ناکارآمدی و بی حاصلی خواهد کرد.

شوراهای شهر و روستا در 17 سال گذشته، وظایف خود را شناخته، راه وصول به آن را آموخته و اکنون آمده است تا وارد فاز جدیدی از خدمت رسانی و مشکل گشایی بشود. گرچه در طول این مدت، بازی ها و زد و بندهای سیاسی، تفکرات حزبی، منافع جناحی و شخصی شوراها را از رسیدن به هدف خود دور کرده است، اما شرایط حاضر، موقعیت مناسبی است تا شوراها به ریل اصلی خود بازگشته و با درس گرفتن از اشتباهات گذشته به دور از نگاه های سیاسی برای نیل به هدف اصلی گام های محکم تر و بلند تری بردارند.

مسلماً رسیدن به چنین هدفی، میسر نمی شود جز بوسیله حضور افراد شایسته در صحنه و معرض انتخاب و همچنین حضور مردم و هوشیاری و بصیرت آن ها در انتخاب افراد شایسته و پایه گذاری یک شورا بر اساس اهداف اصلی و کارآمدی.  


" طرح خرد جمعی" در چنین شرایطی و با مبنا قرار دادن رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب، سرلوحه کردن قانون و با رد هرگونه قبیله گرایی و سلیقه نگری، آغاز فعالیت خود را برای رسیدن به لیستی انقلابی، متخصص و متعهد، کارآمد و سالم بر اساس نظرات نخبگان و ساز و کاری عقلانی و شفاف و نه قبلیه ای و مبهم، اعلام و امیدوار است که در این مسیر بتواند همگرایی بین نیروهای انقلاب را افزایش و در مسیر انتخاب شورایی کارآمد و بدون حاشیه گام بردارد.

متعاقباً ساز و کار این فعالیت و مراحل دیگر آن تا انتخابات؛ اطلاع رسانی و جمع آوری نظرات نخبگان شروع خواهد شد.

و من الله توفیق

دبیرخانه " طرح خرد جمعی"

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.