نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس با بیان اینکه دولت مصوبه مجلس درباره کشاورزان را اجرا نکرده است، گفت: نمایندگان تصمیم گرفتند شکوائیه‌ای برای قوه قضائیه تنظیم کنند تا دولت مصوبه مجلس را اجرایی کند.

به گزارش رویش نیوز اکبر ترکی در گفت‌وگو با تسنیم درباره نامه جمعی از نماینده مجلس شورای اسلامی به قوه قضائیه پیرامون پرداخت مطالبات کشاورزان اظهار داشت: در اصلاحیه بودجه سال 95 زمانی که دولت لایحه را آورد مجلس اجازه داد که مبلغی به میزان 90 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای پرداخت بدهی پیمانکاران و بخش‌های دیگر را پرداخت شود.

وی افزود: مجلس مصوبه‌ای را در ذیل این موضوع قرار داد به این صورت که جریمه وام‌های تا سقف 100 میلیون تومان برای کشاورزان و دامدارانی که دچار حوادث، خشکسالی و غیره شده‌اند بخشیده شود، به این صورت که بانک‌ها جریمه را بخشیده و دولت نیز سود را نیز از همین مبالغ جبران کند.

نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس گفت: از این مصوبه زمان زیادی گذشته اما دولت مبلغ 90 هزار میلیارد تومان و اوراق مشارکت را خرج می‌کند و این بخش از مصوبه را انجام نداده است.

وی با بیان اینکه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه عنوان کرده که این مصوبه را انجام خواهند داد، تصریح کرد: این مصوبه انجام نشد بنابراین بعد از آن 165 نفر از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به دولت خواستار اجرایی شدن آن شدند.

ترکی خاطرنشان کرد: در یکی دو ماه گذشته، نمایندگان به صورت مرتب در تذکرات خارج از دستور مجلس به صورت شفاهی و کتبی به موضوع اشاره کرده خواستار ارائه بخشنامه و تنظیم آئین نامه از سوی دولت شده‌اند که این اتفاق صورت نگرفت.

وی بیان کرد: بعد از اینکه موضوع اجرایی نشد نمایندگان تصمیم گرفتند شکوائیه‌ای برای قوه قضائیه تنظیم کنند تا دولت مصوبه مجلس را اجرایی کند.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست