زرگرپور در نشست خبری:
استاندار مسئول برکناری شهردای بهارستان نیست
دوشنبه 20 دی 1395, 17:07

 

استاندار اصفهان گفت: استاندار مسؤول عزل و نصب شهردار نیست بلکه وظیفه انتخاب و عزل شهردار بر عهده شورای شهر است و بنابراین تصمیم‌گیری در خصوص قرار نظارت قضایی برای شهردار بهارستان و گلپایگان بر عهده شورای شهر است.

به گزارش رویش نیوز، رسول زرگرپور شامگاه یک‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص وضعیت اجرای صدور حکم انفصال از خدمت برای دو شهردار استان اصفهان اظهار کرد: قراری که برای دو شهردار صادر شده است، قرار نظارت قضایی است و این به معنای این است که بازپرس تشخیص داده است مسؤول برای مدت زمانی در محل کارش حاضر نشود.

وی افزود: پرونده این دو شهردار هنوز به دادگاه نرفته است بلکه بر اساس قوانین جدید قرار نظارت قضایی توسط بازپرس برای آن‌ها صادر شده است.

استاندار اصفهان گفت: استاندار مسؤول عزل و نصب شهردار نیست بلکه وظیفه انتخاب و عزل شهردار بر عهده شورای شهر است و تصمیم‌گیری در خصوص این دو شهردار هم بر عهده شورای شهر است.

زرگرپور ادامه داد: البته بازپرس نامه را خطاب به من زده است ولی بنده هم برای همکاری با قوه قضائیه نامه را برای شوراهای شهر بهارستان و گلپایگان ارسال کردم تا اقدام کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به سؤالی درباره خبرنگار نجف‌آبادی عنوان کرد: سایتی که خبر توقیف 8 موتورسیکلت دانش‌آموزان هنرستان را به اشتباه 35 مورد ذکر کرده بود فاقد مجوز بوده است و نکته دیگر اینکه این اتفاق مربوط به 4 ماه پیش است.

استاندار اصفهان اضافه کرد: این دو نفر به دلیل شکایت نیروی انتظامی و صدور حکم مرجع مستقل قضایی مشمول حکم شلاق شده بودند که یکی از آن‌ها با نیروی انتظامی توافق کرده بود اما نفر دیگر خواستار اجرای حکم بوده است و فرماندار نجف‌آباد که دو هفته است منصوب شده از این موضوع مطلع نبوده و پس از اجرای حکم از ماجرا مطلع می‌شود.

زرگرپور با بیان اینکه شاکی این پرونده نیروی انتظامی بوده و دستگاه قضایی با استقلال حکم را صادر کرده است، گفت: فرماندار نجف‌آباد از این موضوع مطلع نبود و اگر اطلاع پیدا می‌کرد و بنده هم متوجه می‌شدم با وجود اینکه دستگاه قضایی مستقل است اما سعی می کردیم موضوع را با ریش‌سفیدی حل کنیم.

وی در پاسخ به سؤال دیگی در خصوص وضعیت کارکنان شرکت پلی‌اکریل گفت: اقداماتی برای این شرکت توسط دولت انجام شده است و تنها کارخانه ای که دولت 6 ماه مدیریت آن را علی‌رغم وجود هیأت مدیره بر عهده گرفت این کارخانه بود چرا که هدف دولت حل مشکلات است.

استاندار اصفهان تصریح کرد: دولت تنها می‌تواند از محل یارانه‌ها به کارخانه‌ها کمک کند که البته این امر نیز در صورتی امکان‌پذیر است که ما یارانه مردم را ندهیم و این پول را به صنایع بپردازیم.

زرگرپور با اشاره به برخی شیطنت‌ها برای به زمین خوردن این کارخانه ادامه داد: عده‌ای می‌خواهند شرکت ورشکست شود و آن را ارزان بخرند و برخی دیگر می‌خواهند تولیدات آن فروش نرود تا محصولات بی‌کیفیت را وارد کنند اما وزارت اقتصاد وارد شده تا محصولات این را کارخانه به فروش برساند.

وی خاطر نشان کرد: کارگران این کارخانه بیش از 5 ماه است که حقوق نگرفته‌اند اما درخواست می‌کنم کمی صبور باشند تا راهکارهای در نظر گرفته شده از سوی دولت اجرا شود.

استاندار اصفهان در خصوص تجمع کارگران این شرکت هم تأکید کرد: برای برگزاری هرگونه تجمع باید از قبل مجوزهای لازم از فرمانداری محل اخذ شود که کارگران پلی اکریل علی‌رغم اعلام قبلی مجوز لازم را نداشتند.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص وضعیت آلودگی هوای اصفهان نیز گفت: اولین کسی که در خصوص مشکل ریزگردها هشدار داد بنده بودم و باید توجه کنیم اقدامات خوبی برای کنترل آلودگی هوای اصفهان صورت گرفته است البته این به معنای ایده‌آل بودن نیست بلکه تعداد روزهای آلوده در اصفهان نسبت به سال 92 کاهش یافته است.

استاندار اصفهان با تأکید بر اینکه باید توجه کنیم اگر انتقادی می‌شود باید دقیق باشد و البته اقدامات مثبت را هم ببینیم، تصریح کرد: نیروگاه اصفهان برای تولید برق 500 تن گوگرد را در هوای اصفهان پمپاژ می‌کرد که سوخت این دو نیروگاه اصلاح شد و همچنین شهرداری اصفهان با انجام پروژه مترو و اضافه کردن 200 اتوبوس جدید به ناوگان شهری و ... در راستای کاهش روزهای آلوده شهر اقدام کرده است.

استاندار اصفهان در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص دستورالعمل ابلاغی به استانداران برای ارتباط مسؤولان با مردم و رسانه‌ها گفت: این دستورالعمل از سوی وزیر کشور ابلاغ شده است و برای تعامل بیشتر مسؤولان با مردم است.

 

منبع: فارس

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.