به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، جواد کریمی قدوسی پیش از ظهر امروز در همایش مدافعان حرم، ضمن تبریک میلاد با سعادت عقیله بنی‌هاشم، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران با رشادت‌ها و ازخودگذشتگی‌ها به پیروزی رسید تا بتوانیم آنچه در روز عاشورا گذشت را در جهان تبیین و تشریح کنیم چراکه این انقلاب دستاوردهای زیادی داشته که به برکت ایثار و شجاعت رزمندگان و رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری به‌ دست‌ آمده است.

وی تقویت سیستم دفاعی صد درصد مردمی کشور، تربیت جوانان بسیجی و انقلابی، تقویت فرهنگ مبارزه با استکبار، دفاع سرافرازانه در فراتر از مرزهای جغرافیایی را از دستاوردهای انقلاب برشمرد.

کریمی قدوسی یکی از دستاوردهای نظام را بحث ولایت‌فقیه دانست و تصریح کرد: ولایت‌فقیه ضد دیکتاتوری است، ولایت‌فقیه همان ولایت و استمرار ولایت پیامبر و انبیاست؛ در قانون اساسی و در مجلس خبرگان این ولایت‌فقیه به تصویب رسیده و قانون اساسی ما بر پایه اسلام ناب و تفکر شیعی و نظام امامت و ولایت مصداق آن توسط خبرگان رهبری تعیین‌ شده است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: قانون‌گذاری، قوه مجریه و دستگاه قضا از شئون ولایت‌فقیه است، مشروعیت نظام مقدس جمهوری اسلامی به وجود ولایت‌فقیه بوده و به‌ طور کلی تمام شئون در نظام، مشروعیت خود را از ولایت‌فقیه کسب می‌کنند.

کریمی قدوسی تصریح کرد: انقلاب اسلامی به معنای واقعی کلمه آزادی را در جهان پیاده کرد، مردم از استقلالی که به دست آوردند تا به امروز به‌ خوبی پاسداری کردند و تا زمانی که صحبت از شهادت و جوانان غیور در این آب‌ و خاک باشد، این انقلاب مسیر سعادتمندی و شکوفایی خود را می‌پیماید.

وی ادامه داد: اینکه برخی می‌گویند دوران انقلاب سپری‌ شده خیلی جای تعجب دارد، چراکه این انقلابی‌ها بوده‌اند که هر گاه باری در نظام بر زمین‌مانده با دلسوزی آن را از زمین برداشته و به سر منزل مقصود رسانده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی در حال حاضر در اوج قدرت قرار دارد، گفت: اگر در برابر دشمن کوتاه بیاییم دشمن گستاخ‌تر شده و جسورتر می‌شود، باید اقتدار دفاعی خودمان را به رخ دشمن بکشانیم که اردوگاه دشمن دچار وحشت شده و به فکر تجاوز نیفتد.

وی با بیان اینکه غرب‌گراها از اول در نظام وجود داشته و الآن هم در بدنه دولت وجود دارند، گفت: باید با تمام قوا با این جریان مبارزه کرد چراکه این‌ها اگر فرصت پیدا کنند می‌خواهند تمامی زمام امور کشور را در دست بگیرند.

کریمی قدوسی خاطرنشان کرد: برخی دولتمردان از سیاست‌های انقلابی فاصله گرفته‌اند، خبری هم از مدیریت جهادی نیست و شنیده می‌شود که برخی از این‌ها در داخل کشور با برگزاری رزمایش موشکی هم مخالفت می‌کنند.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست