ابراهیم اصغرزاده اعتبار دولت روحانی نزد مردم را نگران‌کننده توصیف کرد و گفت ممکن است این ریزش پایگاه اجتماعی، خود را در انتخابات نشان بدهد!
 
به گزارش رویش نیوز دبیرکل سابق حزب همبستگی و عضو شورای شهر اول تهران در مصاحبه با حسین دهباشی گفت: الان دولت آقای روحانی را چه چیزی تهدید می‌کند؟ به نظر من، برگ برنده دولت آقای روحانی برجام بود. تمام تخم‌مرغ‌های خودش را در برجام چید و ما با وجود اینکه گفتیم برجام یا سیاست‌ خارجی ادامه سیاست داخلی است و باید پیوند بخورد با برجام داخلی و اصلاحاتی در داخل، خب این صورت نگرفت و حتی همین بحث مربوط به حقوق شهروندی و اینها خب بالاخره در موقعی دارد اتفاق می‌افتد که این بی‌اثر است یا مثلا مردم می‌گویند خب این قانون اساسی است! ببینید اتفاقاتی که باید در داخل می‌افتاد باید زودتر رخ می‌داد.
 
وی درباره این نظر که «اینها کاملا کاربرد انتخاباتی دارد!» می‌گوید: این که دیگر بدتر است! یعنی اگر آقای روحانی در این ماه‌های آخر دست به اقداماتی بزند که این جنبه پروپاگاندا داشته باشد اثر معکوس دارد و به نظر من آقای روحانی نسبت به یکسری شعارهای دولت ا‌حمدی‌نژاد دچار خطا شد. درست است ایرادی به مسکن مهر وجود دارد، ایرادی به بعضی از روش‌های احمدی‌نژاد وجود دارد ولی شما یادتان باشد که بخشی از این روش‌ها و بخشی از این...
(مردم خانه‌دار نمی‌شدند اگر مسکن مهر نبود!)
درود بر شما. اسم خیلی از روستاها و شهرها در رادیو و تلویزیون شنیده نمی‌شد اگر سفرهای استانی نبود! خطاهای زیادی احمدی‌نژاد داشت ولی این نباید خود روش کاهش شکاف دولت - ملت را نزد ما بی‌رنگ بکند.
وی درباره موضوع عدالت و اشرافیگری‌ تصریح کرد: پایگاه اجتماعی اصلاح‌طلبان انتقال پیدا کرده است به طبقه ممتاز جامعه، طبقه متوسط رو به بالا. یعنی بخش‌هایی که دارای سرمایه‌ حداقلی هستند، کسبه مثلا عالی‌تر یا فرض بفرمایید پزشکان. تکنوکرات‌ها و صاحبان حرف‌، صاحبان صنعت، سهامداران و اینها همه بخش اندکی از جامعه هستند. بخش بزرگی از جامعه دیده نمی‌شوند و متاسفانه در این سه سال هم دیده نشدند... ببینید مسائلی که اصلا‌ح‌طلبان مورد توجه قرار نمی‌دهند مسائلی است که مبتلا به جامعه است و متاسفانه دولت هم به آن توجه نمی‌کند. یکی‌اش حقوق‌های مثلا نجومی بود که مطرح شد. درست است جناح‌ اصولگرا از این حداکثر استفاده را کرد برای زدن آنها...
(دهباشی: قرائت دولت این است که ما حقوق‌های نجومی داریم آنها هم املاک نجومی دارند، این به آن در!)
بدترین قرائت است. یعنی دولت باید تحلیل کند. دولتی که در خرداد 92 رای می‌آورد و رای خوبی هم می‌آورد مردم به او اعتماد می‌کنند. اردیبهشت 93 از مردم خاضعانه می‌خواهد تقاضا کند که شما را به خدا این 45 هزار تومان را نگیرید! یارانه را نگیرید تا من با انباشتی که از این یارانه به دست می‌آورم کارخانه درست کنم!  آن‌وقت چطور یک وزیر مملکت این را نمی‌فهمد که نباید حقوق میلیونی بگیرد؟  ما به مردم می‌گوییم که شما یارانه نگیرید که دولت دستش باز باشد که بتواند منابع را تجمیع کند، اما اطرافیان خودمان، کسانی که دوروبر خودمان هستند و مدیران دولتی هستند اینها متوجه نیستند که مردمی که محتاج 45 تومان هستند و می‌روند پای آن سند را امضا می‌کنند یا دارند به دولت دروغ می‌گویند که این بسیار خطرناک است! یا واقعا فقیر هستند که این فاجعه است! دولتمردان ما نمی‌فهمند که این دولتی که باید ریاضت بکشد باید مواظب جیب مردم باشد نباید حقوق آن چنانی بگیرد؟ و باید دایما ابتکار عمل در این زمینه داشته باشد؟ آن‌وقت دولت فکر می‌کند یک عده نخبه هستند و خون‌شان از همه رنگین‌تر است ببینید اتفاقی که دارد می‌افتد این است که پایگاه و بدنه اجتماعی دولت دارد دچار ریزش می‌شود و این ریزش در انتخابات 96 شاید خودش را نشان بدهد.
 اصغرزاده تاکید کرد: مهم‌ترین دشمن آقای روحانی خودش است! اگر حواسش باشد می‌تواند این دولت آن دولتی باشد که هم خودش هم اصلاح‌طلبان را به زیر بکشد.
وی همچنین با بیان اینکه در سال 96 شرایط ما بغرنج است، گفت: ما با بریدن به خصوص بخشی از طبقات که اینها رای بالایی دارند مواجهیم.  آقای دهباشی شما در کیش بودید و می‌دانید که مناطق آزاد جایی است که نیروی کار قربانی می‌شود وقتی ما داریم اقتصادمان را به سمت اقتصاد منطقه آزاد می‌بریم یعنی که نمی‌خواهیم اقتصاد مولد داخلی را برایش بها قایل بشویم! به کارگر اجازه نمی‌دهیم چانه‌زنی کند و ازحق خودش دفاع کند حداقل حقوق خودش را تعیین کند!

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست