داستان ادامه دار اختلافات درون دولت
زنگنه: درآمدی از هدفمندی نداشته ایم/ نوبخت:20هزارمیلیارد داده ایم
یکشنبه 22 اسفند 1395, 12:59

 

رویش نیوز- سرویس سیاسی: امروز بیژن زنگنه وزیر نفت در گفت و گویی پیرامون درآمد وزارت نفت از هدفمندی یارانه ها عنوان داشته است که "وزارت نفت هیچ درآمدی از هدفمندی یارانه‌ها ندارد" این در حالی است که نوبخت در دی ماه با انتشار اسنادی قانونی از اعطای 20 هزار میلیارد تومان درآمد هدفمندی یارانه ها به وزارت نفت خبر داد. این اتفاق در حالی می افتاد که پیش از آن بارها زنگنه و دیگر مسئولین وزارت نفت از فشاری که هدفمندی یارانه ها به این وزارتخانه می آورد اعتراض کرده بودند. اما این مستندات قانونی نشان از تخصیص بیست هزار میلیارد معادل 14/5 درصد از درآمد هدفمندی یارانه ها می داد. حال امروز زنگنه در مصاحبه ای ضمن تکذیب این خبر عنوان داشت که "وزارت نفت هیچ درآمدی از هدفمندی یارانه‌ها ندارد"

پیرامون این موضوع دو نکته وجود دارد؛

اولین نکته این است که این اتفاق نشان از عدم هماهنگی عجیبی در دولت دارد. در حالی که معاون رییس جمهور مستنداتی قانونی بر امری می آورد وزیر همان رییس جمهور آن خبر را تکذیب کرده و از آن اظهار بی اطلاعی می کند. آن هم در امری که اصلا قابل چشم پوشی نبوده و باید وضعیت کلی آن مشخص شود. در حالی که باید برای انسجام کشور یک هماهنگی هم در بین این مسئولین وجود داشته باشد که این خبر و خبرهای دیگر نشان از عدم هماهنگی کلی بدنه دولت با هم دارد.

نکته بعدی که باید به آن اشاره کرد وضعیت فعلی این 20 هزارمیلیارد تومان است. در حالی که معاون رییس جمهور آن را نزد وزارت نفت می داند ولی وزارت نفت از چنین پول گزافی اظهار بی اطلاعی می کند. بهتر است تا شفاف سازی مناسبی در قبال این امر صورت بگیرد. 20 هزار میلیارد تومان چیزی نیست که بتوان به سادگی از آن گذر کرد و چه بسا تخلفاتی که در پشت همین عدم هماهنگی ها پنهان شده و از آن سو استفاده می کند. البته امیدواریم این صحبت ها در پس دعواها و لجبازی های دولتی اتفاق نیفتاده باشد که در آن صورت باید فاتحه آن دولت را خواند.

 

نظرات

- اصفهانی
مجموعه دولت نمیداندباخودش چندچند است.یکی چیزی میگوید.دیگری چیزدیگری.طبق گفته حاجی بابایی یانماینده دیگری بیش از35هزارمیلیاردتومان ازدرآمدناشی ازهدفمندی معلوم نیست کجارفته وبه کسی پرداخت نشده.اینهاسوالاتی است که کسی جواب آنهارانمیدهد.
1395-12-22 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.