رویش نیوز: امروز حسن روحانی بعد از گذشت 5 روز از حادثه دلخراش معدن یورت گلستان در این منطقه حضور یافت و در جمع معدنچیان سخنرانی کرد. معدنچیان که از وضعیت پیگیری مطالبتشان توسط دولت گله مند بودند با شعارهای انتقادی اعتراض خود را به رئیس جمهور نشان دادند. طبق گزارش های واصله شدت اعتراضات به حدی بود که روحانی مجبور به ترک معدن شد. اما به راستی چه چیزی باعث شده که پس از کارگران این بار معدنچیان هم با روحانی برخورد مشابهی انجام دهند چه بوده است؟

باید به آقای روحانی گفت که آن چه این روزها در مواجهه با مردم و به خصوص قشر مستضعف مشاهده می کنید به خاطر برخوردی است که در طول این سالها با این قشر داده اید. نمی شود که 4 سال قبل وعده آینده ای خوش و رونق اقتصادی بدهید، پس از آن کشور را در رکود اقتصادی عمیقی فروببرید که کارگران زیادی از کار بیکار شوند، آنگاه در نزدیکی انتخابات به یاد این افراد بیفتید و برای چند رای ناقابل راه سخت معدن زغالسنگ زمستان یورت را طی کنید تا به آنجا بروید که وقتی هم بروید با چنین برخوردی مواجه می شوید.

شما رییس دولتی بوده اید که نسبت به مستضعفین و محرومین جامعه کمترین حس مسئولیتی نداشته اید و این قشر از جامعه را اصلا در نظر نمی گرفته اید. در مقابل طرح هایی مثل مسکن مهر موضع دفعی گرفته و وزیر دولتتان آن را مزخرف می خواند. حال در آستانه انتخابات به یاد این افراد افتاده اید. چطور می شود که شمایی که دولتتان نماد اشرافی گری است و به حقوق های نجومی معروف است به فکر اینصحبت ها هستید. شما بهتر است در همان کاخ هایتان بمانید و سفری که احتمالا برای جمع کردن چند تصویر برای مستند تبلیغاتی دومتان بود را انجام نمی دادید.

دولت یازدهم در این سال ها نشان داده که مرد این حرف ها نیست و نسبت به قشر آسیب پذیر جامعه احساس مسئولیتی ندارد. آن چنان که در این دولت سنگهایی جلوی پای قشر مستضعف انداختند و راه را برای مرفهین جامعه هموار کردند. آقای روحانی و اعضای هیئت دولت هم به درد همان قشر مرفه می خورند و باید وقت خود را در آن جا خرج کنند. این گونه رفتارها نه تنها به تیپ شما نمی خورد که داغ این زحمتکشان را بیشتر می کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست