پاسخ ستاد قالیباف به رئیس کل بانک مرکزی
سه شنبه 19 اردیبهشت 1396, 23:53

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس: در پی اظهارات انتخاباتی ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی، ستاد انتخاباتی دکتر محمد باقر قالیباف، اطلاعیه ای صادر کرد.

متن کامل این اطلاعیه به شرح ذیل است:

در حالی که طی 4 سال، دولت یازدهم و مسئولین اقتصادی و بانکی آن، کشور را در رکود و بی تحرکی نگه داشته و بی توجهی به مطالبات و انتقادات کارشناسان، صاحبان اندیشه و مردم را در دستور کار داشتند، این روزهای انتخابات، شبانه روز میکروفن های خود را گشوده و علیه نامزدهای منتقد وضع موجود هجمه های غیرمنصفانه ای را شکل داده اند.

امروز رئیس بانک مرکزی در حالی که لباسی به رنگ انتخاباتی آقای روحانی بر تن داشت در تخلف آشکار انتخاباتی، از تریبون بانک مرکزی و از درون ساختمان مهمترین نهاد دولتی- بانکی کشور، هجمه های سنگین تخریبی را نسبت به آقای محمد باقر قالیباف ابراز داشت.

ستاد آقای دکتر محمد باقر قالیباف(ستاد دولت مردم) ضمن ابراز نگرانی از سکوت در مقابل تخریب های دستگاههای دولتی و سخنان انتخاباتی امروز آقای ولی الله سیف، خواستار دخالت نهادهای نظارتی در این موضوعات است.

متاسفانه در 4 سال گذشته، به دلیل عملکرد مسوولین اقتصادی دولت یازدهم مخصوصا بی انضباطی مسوولین بانکی کشور، شرایط بانک ها در آستانه ورشکستگی قرار گرفته است و به دلیل ناتوانی دولت در مدیریت، افراد بسیاری دچار مشکلات معیشتی شدند.

همراهی دولت یازدهم با یک اقلیت 4 درصدی در 4 سال گذشته باعث شده است هزاران میلیارد سرمایه کشور به جای اینکه به رونق تولید و پیشرفت کشور منجر گردد، صرف امور مضر به حال اقتصاد کشور شود.

ناتوانی بانک مرکزی که همیشه نگاهی 4 درصدی و از بالا به پایین داشته، باعث شده درک درستی از مشکلات چندین میلیون سپرده گذار موسسه های مالی به مشکل خورده نداشته باشند و با ناکارآمدی ، بحرانی اقتصادی و اجتماعی بر چند صد هزار خانواده تحمیل شود. بحران های ایجاد شده برای موسساتی مانند کاسپین، فرشتگان، ثامن الحجج، میزان و..موجب شده تا بخش وسیعی از مردم سرمایه های بیش و کم خود را به دست این سرمایه سالاران بدهند و متاسفانه امروز به خاک سیاه اقتصادی نشسته اند و متاسفانه توانایی آقای سیف بعنوان رییس کل بانک مرکزی در حل و فصل این بحران در همین حد است که صورت مساله را پاک می کند و می گوید کاسپین مشکلی ندارد مثل دیگر مسئولین 4 درصدی که بدلیل نبودن میان مردم فکر می کنند همیشه همه چیز خوب است و هیچ مشکلی دربین مردم وجود ندارد.

حال مسوولین بانکی کشور به جای پاسخگویی نسبت به عملکرد سیاه خود در ضربه به اقتصاد کشور، هجمه و حمله به نامزدهای منتقد وضع موجود را در تریبون های خود سر می دهند. لذا ما از مسئولین وزارت کشور می خواهیم که با ورود به این قبیل مسائل جلو سوءاستفاده های انتخاباتی مسئولین دولتی را از جایگاه های حقوقی شان بگیرد.

ستاد انتخاباتی دکتر محمد باقر قالیباف(ستاد دولت مردم)
19 اردیبهشت 96

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.