خانه ملت امروز در صحن علنی خود شاهد انتقاد برخی نمایندگان نسبت به ارائه نشدن آمار وزارت کشور در موضوع انتخابات بود.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، جلسه علنی امروز مجلس (سوم خرداد ماه 96) به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

*امیر سیاری: نیروهای مسلح هر تهدیدی را در هر منطقه‌ و توسط هر دشمنی در هم خواهند شکست

در ابتدای نشست، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش و یکی از تکاوران این نیرو در جریان آزادسازی خرمشهر که امروز میهمان مجلس شورای اسلامی بود، طی سخنانی اظهار داشت: یکی از درخشان‌ترین کارنامه‌های عملیاتی نیروهای مسلح علیه دشمن متجاوز در جنگ تحمیلی عملیات بیت‌المقدس است که علاوه بر اینکه به محاصره و اشغال نظامی 19 ماهه قسمتی از خرمشهر پایان داد ضربات قاطع و سهمگینی را به توان نظامی دشمن وارد کرد و به قول نظامی‌ها میل جنگجویی را از دشمن گرفت.

محبی‌نیا در اخطار قانون اساسی مطرح کرد

*انتقاد از زیر سؤال بردن نقش مجلس در حوزه قانونگذاری

در ادامه، جهانبخش محبی‌نیا نماینده مردم میاندوآب در مجلس، طی اخطار قانون اساسی در صحن علنی مجلس گفت: طی دیروز و امروز با بیاناتی در صحن مجلس مواجه بودیم که شأن مجلس را زیر سؤال می‌برد.

*لایحه «برداشت 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه برای اشتغال روستاها» به کمیسیون بودجه بازگشت

همچنین نمایندگان جزئیات لایحه یک فوریتی اعطای تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در روستاها با اولویت مناطق کمتر توسعه‌یافته، عشایری و مرزی که برای رسیدگی به کمیسیون برنامه و بودجه به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع شده بود، را مورد بحث و بررسی قرار داده و در نهایت به کمیسیون اصلی ارجاع دادند.

*کلیات طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی رانندگان حمل و نقل بار و مسافر بین شهری رد شد

در بخش دیگری از نشست علنی امروز خانه ملت، نمایندگان کلیات طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی رانندگان حمل و نقل بار و مسافر بین شهری را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب نرساندند.

*بیانیه 154 نماینده مجلس در محکومیت جنایات رژیم بحرین

154 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز طی بیانیه‌ای جنایات حکومت بحرین را محکوم کرده و نسبت به حکم شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین اعتراض کردند.

*تقدیر 167 نماینده مجلس از برنامه‌های انتخاباتی رسانه ملی

همچنین 167 نفر از نمایندگان از برنامه‌های انتخاباتی رسانه ملی در ایام انتخابات تقدیر و تشکر و و عنوان کردند برگزاری این انتخابات پُرشور مرهون تلاش صدا و سیماست.

ذوالنوری در منطق میان دستور:

درصد مشارکت در قم 78.6 و خراسان جنوبی 85 درصد بوده/آقای رحمانی فضلی به دنبال چه هستید که قلب واقعیت می‌کنید

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری در نطق میان دستور خود اظهار داشت: جناب آقای وزیر کشور! آمار فرماندار شما این است که خراسان جنوبی 85 درصد شرکت داشته و قم 78.6 درصد مشارکت داشتند و این در حالی است که میانگین در سطح کشور 73 درصد بوده است.

*لایحه عضویت ایران در همکاری‌های تأیید صلاحیت آزمایشگاهی آسیایی اعلام وصول شد

سپس لایحه عضویت جمهوری اسلامی ایران در همکاری‌های تأیید صلاحیت‌های آزمایشگاهی آسیایی و اقیانوسیه اعلام وصول شد.

*در تذکر نمایندگان خراسان جنوبی به وزیر کشور مطرح شد

انتقاد از ارائه آمار غلط درصد مشارکت مردم خراسان جنوبی در انتخابات

همچنین، محمدرضا امیرحسن‌خانی، فرهاد فلاحتی و سید محمدباقر عبادی نمایندگان طبس، قائنات و بیرجند در تذکری به وزیر کشور خواستار ارائه آمار واقعی از میزان مشارکت مردم خراسان جنوبی در انتخابات شدند و عنوان کردند که استان خراسان جنوبی به لحاظ مشارکت رتبه سوم کشوری را داراست، چطور عنوان کردید خراسان جنوبی کمترین مشارکت در انتخابات را دارد. 

*نشست علنی امروز خانه ملت پایان یافت/ جلسه بعدی؛‌ یکشنبه هفته آتی

در خاتمه، نشست علنی صبح امروز چهارشنبه (3 خردادماه 96) مجلس شورای اسلامی با اعلام مسعود پزشکیان پایان یافت.

بر اساس اعلام نایب رئیس اول مجلس، نشست بعدی پارلمان ساعت 8 صبح یکشنبه هفته آینده (7 خردادماه 96) برگزار خواهد شد.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست