یادداشت:
آیا دولت دوازدهم ادامه دولت یازدهم است؟
دوشنبه 13 شهریور 1396, 15:32

 

رویش نیوز- سرویس سیاسی: پس از افت و خیزهای فراوان سر انجام دولت دوازدهم تشکیل شده و آغاز به کار کرد اما در آغاز به کار این دولت چندین نکته را پیرامون دولت دوازدهم و دیگر حواشی پیش آمده متذکر می شویم.

1- روحانی علی رغم دولت قبل و زمان انتخابات از هر گونه صحبت های جنجالی دوری جسته و بیشتر در صحبت هایش در حال نزدیکی و ابراز همبستگی با نهادهای قدرت و قوای سه گانه نظام است، اتفاقی که پیشتر با نیش و کنایه های روحانی بیشتر رخ می داد. این در حالی است که لحن و روش روحانی در دولت یازدهم چیزی غیر از این بود. البته روحانی در صحبتهایش در ابتدای دولت یازدهم هم با عملکرد حال حاضرش فاصله ای نداشته و رفته رفته تغییرات حاصل شد. امیدواریم که روحانی در دولت دوازدهم این روش را فراموش نکند و به عملکرد سابقش برنگردد.

روحانی حتی در این مدت بسیاری از طرح های رقیبان خود در انتخابات را در دست گرفته است و وارد فاز اجرای کرده یا جزء برنامه هایش قرار داده است. اشتغال سالانه یک میلیون نفر، سامانه کارانه یا کارورزی و ایجاد معاونت اقتصادی در وزارت امور خارجه از طرح هایی است که در رقابت های انتخاباتی توسط رقبای روحانی مطرح شده بود ولی حالا توسط روحانی در حال اجرا است.

2- اما روحانی به خاطر همین رفتارها و انتخاب وزرا از سوی حامیانش در زمان انتخابات به شدت مورد غضب قرار گرفته است. اصلاح طلبان در حالی که همه آن چه داشتند را در انتخابات ریاست جمهوری برای حمایت از روحانی به کار گرفتند اما در حال حاضر همه آنچه برای دولت دوازدهم در کاسه خود می پنداشتند را از دست رفته می بینند و بیشتر نگاهشان به انتخابات 1400 است و از روحانی به شدت قطع امید کرده اند. شاید این موضوع را بتوان از تیتری که روزنامه قانون پس از مشخص شدن کابینه دوازدهم منتشر کرد فهمید. قانون کابینه دوازدهم را "کابینه 16 میلیونی" نامید تا احساس اصلاح طلبان نسبت به این کابینه و دولت دوازدهم مشخص شود.

اصلاح طلبان این نکته را مد نظر داشته باشند که خوب و بد دولت روحانی برای آن ها هم نوشته خواهد شد. نکند که با این ابراز برائت از روحانی در 4 سال آتی بخواهند دولت را تکفیر کرده و در آینده سیاسی کشور آن را از سابقه سیاسی خود حذف کنند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.