اصفهان به استانداری توانمند نیاز دارد
چهارشنبه 22 شهریور 1396, 15:06

 

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه انتظارات صاحب‌نظران و نمایندگان مردم از دولت در قبال رویه تغییر استانداران بسیار فراتر از وضعیت موجود است، گفت: مهم‌ترین انتقادات در مسئله تغییر استاندار اصفهان متوجه وزارت کشور است.

به گزارش رویش نیوز حیدرعلی عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به برخی از گمانه‌زنی‌ها در رابطه با تغییر استاندار اصفهان اظهار داشت: تغییر استاندار اصفهان مسئله‌ای است که کم و بیش از یک سال قبل در رسانه‌های متعدد و محافل مختلف مطرح شد، اما نکته‌ حائز اهمیت رویه غلطی است که در قبال این مسئله از سوی وزارت کشور اتخاذ شده چراکه تغییر هر مدیری به‌خصوص در سطح استانداری می‌بایست در بازه زمانی کوتاه و به‌منظور حفظ مصالح مردم به دور از هیاهو انجام شود.

وی افزود: از تبعات منفی رواج شایعات و هیاهوهای رسانه‌ای در قبال مسئله تغییر استاندار تزلزل در مدیریت استان بوده و نتیجه‌ای جز ضرر و وارد آمدن خسارت به منافع مردم ندارد که این فرآیند نامطلوب ناشی از ضعف تصمیم‌گیری در وزارت کشور بوده و انتقاداتی را به دولت در پی خواهد داشت.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تشریح این نکته که انتظارات صاحب‌نظران و نمایندگان مردم از دولت در قبال رویه تغییر استانداران بسیار فراتر از وضعیت موجود است، اظهار داشت: بی‌شک اتخاذ چنین رویه‌ای استانداری‌ها را از حرکت متوقف و به‌هیچ‌وجه وجهه مناسبی برای وزارت کشور به دنبال ندارد بنابراین مهم‌ترین انتقادات در مسئله تغییر استاندار اصفهان متوجه این وزارت‌خانه است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: انتخاب استاندار همسو با تفکرات حاکم در دولت بی‌شک از حقوق دولت و مدیران مسئول در قبال این مسئله است از طرفی توجه دولت به نگرانی‌های احزاب و جناح‌های همسو نیز از انتظارات و حقوق گروه‌های سیاسی حامی دولت است، بنابراین بیان و انتقال انتظارات و نگرانی‌های محافل سیاسی در مسئله تغییر استاندار اصفهان به دولت امری است کاملاً طبیعی تلقی می‌شود.

عابدی در ادامه توضیح داد: نکته حائز اهمیت آن است که دولت به‌منظور انتخاب گزینه‌ای خاص تحت‌فشار قرار نگرفته و با فراغ بال تصمیمات لازم را اتخاذ کند بنابراین تصمیم بر این است تا در صورت نیاز در انتخاب نیروهای مطلوب برای تصدی مناصب مختلف کمک فکری و یاری‌های لازم به دولت داده شود.

وی ادامه داد: متأسفانه در چهارساله گذشته به‌واسطه درگیری‌های سیاسی مدیران استانی اصفهان نتوانسته‌اند آن‌چنان که باید در صحنه عمل ظاهر و به روند توسعه استان کمک کنند بنابراین و با توجه به این نکات ترجیح مجمع نمایندگان استان اصفهان بر این است که مدیران آینده در اولویت اول به‌جای داشتن خط و ربط سیاسی خاص توانمند و برای مردم این استان مثمر ثمر واقع شوند.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: نمایندگان مردم در مجلس صرفاً می‌توانند بر عملکرد مسئولان مختلف استانی به‌خصوص استاندار نظارت داشته باشند و این کاملاً با دخالت در عملکرد آنان متفاوت است از طرفی نمایندگان استان اصفهان به‌عنوان مشاورانی امین می‌توانند به‌منظور انتخاب گزینه‌ای مطلوب گزینه‌ها و نقطه نظرات خود را به سمع و نظر وزارت کشور برسانند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.