دیوان عدالت ادعاهای وزارت نفت را رد کرده است
پنجشنبه 30 شهریور 1396, 20:45

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از شبکه خبر دانشجو، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت در پاسخ به اظهارات اخیر وزیر نفت و عدم اجرای قانون درباره خودشان، بیانیه‌ای صادر کردند.
 
متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:
 
بسم رب الشهداء و الصدیقین
 
وَسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُونَ (شعرا آیه ۲۲۷)
 
با درود و صلوات به روح پاک شهدای انقلاب اسلامی و ایران عزیزمان و روح پرفتوح بنیانگذار کبیر نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرزوی عمر با عزت برای رهبر عزیز کشورمان
 
ما دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه صنعت نفت بدور از هر گونه جهت گیری سیاسی اعتراض شدید خود را نسبت به برخوردهای سلیقه‌ای وزارت نفت در طول ۳۰ ماه گذشته نسبت به قانون استخدام تمامی فارغ‌التحصیلان گروه الف. دانشگاه صنعت نفت منتهی به ورودی ۹۴ اعلام می‌داریم و سوزاندن عمر و جوانی نخبگان جوان نفتی مملکت اسلامی‌مان را شدیداً محکوم می‌نماییم.
 
بیش از 30 ماه از خلف وعده‌ مسلم وزارت نفت در قبال وعده‌های داده شده به این‌جانبان می‌گذرد و هر روز خبری از وزارت نفت به قصد دست به سر کردن این جوانان به گوش می‌رسد. روزی عدم نیاز را بهانه عدم جذب معرفی می‌کنند و گاهی عدم صدور مجوز استخدام؛ جدیداً نیز جناب آقای زنگنه به کل این حق را انکار کرده و اعلام می‌دارند که ما به این افراد تعهد استخدامی نداریم!
 
در حالی که عصر همان روز از جذب تعدادی از این افراد در قالب جدید و کاملاً خلاف قانون (خلاف ماده ۴ قانون مدنی) خبر می‌دهند! به‌راستی اگر وزارت نفت تعهدی به جذب فارغ‌التحصیلان گروه الف. دانشگاه صنعت نفت ندارد پس چرا هر از گاهی جهت کم کردن فشار قانونی این‌جانبان به وزارت نفت، در فواصل مختلف عده‌ای را دعوت به مصاحبه استخدامی می‌نمایند؟!
 
اگر این امر خلاف قانون است پس چرا به‌صورت ناقص اجرا می‌شود و اگر قانونی می‌باشد پس چرا باز هم به‌صورت ناقص اجرا می‌شود؟! که این نکته مؤید این است که استخدام اینجانبان حق مسلم و قانونی ما می‌باشد، ولی با اجرای سلیقه‌ای قانون به دست متولیان وزارت نفت، این فرآیند قانونی دچار مشکل شده است.
 
جناب آقای زنگنه وزیر محترم نفت جنابعالی در جلسه‌ی رأی اعتماد خود در مجلس به مانند گذشته از تمکین وزارت نفت و خودتان به قانون سخن راندید و اعلام کردید که هرکسی با وزارت نفت مشکلی دارد به قوه قضائیه رجوع کند، مملکت قانون دارد و ما کاملاً تابع تصمیمات قوه قضائیه هستیم!
 
ما نیز جهت از بین بردن تمامی بهانه جویی‌های وزارت نفت، این سخنرانی شما را به فال نیک گرفته و به نمایندگی از جمع دانش آموختگان دانشگاه صنعت نفت، چندین فقره شکایت‌نامه به محکمه دیوان محترم عدالت اداری ارائه کردیم و با قانون مداری آن محکمه‌ عدالت محور، رای مثبت اخذ کردیم که دیگر هیچ بهانه واهی از سمت وزارت نفت قابل پذیرش برای احدی نباشد.
 
طبق نص صریح رأی صادر شده، تمامی فرافکنی‌ها و دفاعیات وزارت نفت از دید قانون رد شده محسوب می‌شوند و برخلاف آنچه تا به اکنون اعلام می‌کردید، استخدام گروه الف. دانشگاه صنعت نفت به دلیل دوطرفه بودن تعهد اخذ شده در ابتدای دوران تحصیل و سایر مدارک متقن ارائه شده از جانب این‌جانبان، برای وزارت فخیمه نفت کاملأ واجب و جزء اصلی تعهداتش می‌باشد و رأی به الزام استخدام این افراد صادر شده است. نکته مهم دیگری که در رأی صادره کاملأ مشخص می‌باشد عدم وجاهت قانونی جذب عده‌ای از این افراد و عدم جذب عده‌ای دیگر است که وزارت نفت در زمان کنونی نیز همچنان اصرار به اجرای این عمل غیرقانونی دارد!
 
جناب آقای زنگنه ما و سایر مردم فهیم کشور اسلامی‌مان منتظر اثبات عدم دشمنی شما با نخبگان نفتی دانشگاه صنعت نفت هستیم و انتظار داریم همانگونه که خود شما فرمود: ید، وزارت نفت به رأی صادر شده و قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی تمکین کرده و از تباه ساختن بیش از این مقدار جوانی و عمر این‌جانبان که همانا تباه ساختن آینده صنعت نفت کشور عزیزمان است، جلوگیری بنمایید.
 
در پایان متذکر می‌شویم در صورت عدم تمکین وزارت نفت به نص صریح قانون، این‌جانبان حق پیگیری‌های بعدی را برای خود در قالب اقدامات قانونی و به هر‌شکل دیگر من‌جمله تجمعات پرشور و مداوم محفوظ میدانیم.
 
والسلام علی من تبع الهدی
 
دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت
 
 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.