به گزارش رویش نیوز صبح روز شنبه مراسم تکریم و معارفه شهردار اصفهان برگزار شد. جدای از متن اصلی این همایش، این آیین حواشی مخصوص به خود را هم داشت؛ از بگومگوهای سیاسی و در لفافه تا حضور یا عدم حضور برخی میهمانان.

حاشیه‌ها از جایی شروع شد که معین رئیس شورای شهر اصفهان در دوره پنجم که به عنوان سخنران ابتدایی این مراسم بر روی سن رفت لیستی از بدهی‌های شهرداری اصفهان را پشت سر هم خواند تا به نوعی وضعیت شهر را بحرانی نشان دهد. در بخشی دیگر از صحبت‌ها، معین با اشاره به الزام استانداری برای اجرای قانون در چارچوب اداری شهرداری، نیروهای شهرداری را سه برابر تعداد مجاز در قانون اعلام کرد. معین همچنین در بخشی دیگر از صحبت‌های خود از تعلل در صدور و ابلاغ حکم شهرداری گلایه کرد و البته از کامران، عابدی و استانداری برای پیگیری صدور حکم تشکر کرد.

اما همین صحبت کوتاه و شاید کمتر از نیم ساعته رئیس شورای شهر باعث سلسله واکنش‌های دیگر سخنرانان مراسم شد. در ابتدا امینی، رئیس سابق شورای شهر در چند دقیقه پایانی سخنرانی خود با استفاده از یک ضرب‌المثل آمار را مرحله آخر دروغ بعد از کذب، دروغ و دروغ شاخدار عنوان کرد و به کنایه گفت که در کنار بدهی طرح‌های متعدد عمرانی انجام شده است و وضعیت اصفهان از دیگر کلان شهرها بهتر است.

پس از امینی، نوبت جمالی‌نژاد بود که پشت تریبون قرار بگیرد و با ذکر خاطره و آمار به صحبت های معین واکنش نشان دهد. جمالی‌نژاد فهرست کردن 1185 پروژه را برای عنوان کردن در مراسم تودیع سخت دانست و گفت به همین دلیل از ذکر کارهای انجام شده پرهیز می‌کند. شهردار سابق اصفهان خاطره ای هم از معین تعریف کرد تا با کنایه به لیست کردن بدهی‌های شهرداری جواب بدهد. جمالی‌نژاد عنوان کرد که در دوسال گذشته از آقای معین خواستیم که به واسطه آشنایی با معاون اول برای وصول بدهی 3 هزار میلیاردی دولت به شهرداری جلسه‌ای را هماهنگ گند، در آن جلسه و در حین صحبت‌ها آقای معین به بنده گفت که به نظرم باید حقوق این ماه نهاد ریاست جمهوری را هم شهرداری اصفهان بدهد. جمالی‌نژاد همچنین لیستی از طلب‌های شهرداری اصفهان از دولت که شهرداری موفق شده است دستور پرداخت آن را بگیرد ارائه داد که بیش از 1000 میلیارد تومان است. با صحبت‌های جمالی‌نژاد معلوم می‌شود که دو برابر لیست بدهی‌هایی که آقای معین ارائه کرده بود، شهرداری طلب دارد که دستور پرداخت 1000 میلیارد از آن هم صادر شده است.

اما این پایان کار نبود و استاندار نیز به صحبت‌های معین در خصوص ابلاغ حکم شهردار واکنش نشان داد. استاندار با بیان اینکه روند ابلاغ حکم شهردار طبیعی بود گفت: چیزی که در اصفهان اتفاق افتاد و جناب معین از آن با نام تعلل یاد کردند، سیر طبیعی بوده که طی شده است. برای همین قانون سرپرست را پیش بینی کرده است.  زرگر پور با بیان این جمله که "اگر در استعلام‌ها توسط وزارت کشور مشکلی وجود داشته باشد، ابلاغ حکم شهردار حداقل یک ماه به طول می انجامد و این مسئله طبیعی است" به نوعی توپ را به زمین شورای شهر و شهردار برگرداند که مشکل از جای دیگر بوده است.

مدیر امور اداری شهرداری نیز در خصوص صحبت معین مبنی بر چارچوب اداری شهرداری پستی را منتشر کرد که در آن تعداد کارمندان فعلی شهرداری را عنوان کرده و گفته بود که بر اساس چارچوب قانونی احتیاجی به تعدیل نیرو نیست و شهرداری از این باب مشکلی ندارد.

اما سخنرانی‌های این مراسم تنها حاشیه آن نبود. عدم حضور امام جمعه اصفهان و همچنین سه نفر از نمایندگان مجلس ( سالک، فولادگر و کامران) را می‌توان از حاشیه‌های پررنگ این مراسم دانست. در این میان عدم حضور کامران شاید دور از انتظار بود، کامران جزء نمایندگانی بود که برای ابلاغ حکم شهردار تلاش کرده بود و حتی معین از وی در مراسم معارفه نام برد. شاید دلیل این غیبت را باید در مصاحبه شهردار دانست که در آن به خبر پیگیری کامران برای صدور حکمش واکنش نشان داده و آن را به نوعی رد کرده بود.

به هرحال پرونده پر حاشیه انتخاب شهردار که از ابتدای جلسات شورای شهر برای انتخاب آن تا پروسه ابلاغ حکم و همین مراسم معرفه ادامه داشت اکنون بسته شده است و باید منتظر ماند و دید که چه سرنوشتی منتظر شهر خواهد بود. برای شهردار جدید نیز آرزوی موفقیت داریم و اینکه انشالله در این مسیر موفق باشد.

نظرات (1)

  1. رضا 1396/07/17 14:01

    رويش جان!!اين حرفها چيزى از درد تو دوا نميكنه!! كم كم چمدانهايت را ببند و از شهردارى خداحافظى كن! ميدونم سخته برات اما عادت ميكنى!!!

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست