استفاده از یک‌سوم سهم امام برای کمک به زلزله‌زدگان
دوشنبه 22 آبان 1396, 14:54

 

یکی از مراجع عظام تقلید ضمن تسلیت درگذشت جمعی از هموطنان در زلزله غرب کشور، استفاده از یک‌سوم سهم امام برای امدادرسانی و کمک‌کردن به آسیب‌دیدگان این حادثه را مجاز دانست.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس  آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در پیامی ضمن تسلیت درگذشت جمعی از هم‌وطنان در زلزله غرب کشور اظهار کرد: زمین‌لرزه‌اى که در غرب کشور رخ داد و جمعى از هم‌وطنان عزیز ما را به کام مرگ فرو برد و یا مجروح ساخت و خانه‌هاى زیادى را ویران کرد موجب تأسف شدید شد.

در ادامه این پیام آمده است: امیدواریم دولت و همه مسؤولان هرچه زودتر به ترمیم خرابى‌ها و نگهدارى آسیب‌دیدگان و نجات مجروحان اقدام کنند و خیّرین و نیکوکاران نیز در این راه کمک شایسته کنند تا از این طریق مرهمى بر دل‌هاى مجروح این عزیزان گذارده شود.

در این پیام تأکید شده است: در ضمن مؤمنین مجاز هستند از یک‌سوم سهم مبارک امام براى این کار خداپسندانه استفاده کنند و ان‌شاءالله از برکات معنوى و الهى آن برخوردار شوند؛ نسبت به خسارات جانى و مالى کشورهاى همسایه نیز بسیار متأسفیم، امیدواریم مسؤولان آن کشورها نیز حداکثر تلاش خود را براى جبران خسارت‌ها و نجات مصدومان داشته باشند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.