امیر قطر: کشورهای محاصره کننده خواهان حل بحران نیستند
سه شنبه 23 آبان 1396, 11:22

 

امیر قطر تاکید کرد که روابط کشورش با کشورهای بزرگ دنیا بهتر از دوران قبل از محاصره شده است.

به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم به نقل از الجزیره، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر گفت که کشورهایی که قطر را محاصره کرده‌اند، اسیر مواضع رسانه‌ای خود هستند.

وی افزود: "ما به‌دلیل احترامی که برای ارزش‌های خود قائل هستیم و علاقه‌مان به حفظ روابط با کشورهای عربی خلیج (فارس)، سیاست خویشتنداری را در پیش گرفتیم".

امیر قطر تاکید کرد که روابط کشورش با قدرت‌های بزرگ بهتر از دوران قبل از محاصره شده است.

شیخ تمیم در ادامه اظهار داشت: کشورهای محاصره کننده می‌خواهند ما را با جبهه‌هایی که در مناطق مختلف ایجاد می‌کنند، مشغول کنند، اما این هدف آن‌ها محقق نمی‌شود.

امیر قطر تاکید کرد که کشورهای محاصره کننده خواهان حل بحران نیستند.

وی تاکید کرد که کشورهای محاصره کننده امکانات و منابع ملت‌های خود را علیه قطر استفاده می‌کنند.

امیر قطر گفت: از امیر کویت به خاطر تلاش‌هایش برای برطرف کردن اختلافات بین ما و کشورهای محاصره کننده تشکر می‌کنم.

وی افزود: قطر تلاش‌های گسترده‌ای برای حمایت از ملت برادر فلسطین انجام داده است و ما امیدواریم که پایان اختلافات بین گروه‌های فلسطینی به رفع محاصره از غزه بینجامد.

شیخ تمیم گفت: ما از وحدت و تمامیت ارضی عراق حمایت می‌کنیم و امیدواریم که آفت تروریسم در سایر مناطق عراق در آینده‌ای نزدیک، ریشه کن شود.

امیر قطر گفت که ما امیدواریم که تلاش‌های بین‌المللی در زمینه یافتن حل عادلانه پایان دادن به درد و رنج‌ها در سوریه، فعال شود.

شیخ تمیم تاکید کرد که کشورش با هرگونه اقدامی که به تجزیه سوریه می‌انجام مخالف است. امیر قطر گفت: از دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان می‌خواهیم که گفت‌وگو کنند.

وی افزود: ما از تلاش‌های نماینده سازمان ملل برای حل بحران یمن حمایت می‌کنیم.

امیر قطر گفت: از دولت میانمار می‌خواهیم که به درد و رنج مسلمانان روهینگیایی پایان دهد و این بحران باید در چارچوب گفت‌وگو حل شود.

عربستان، امارات، بحرین و مصر از پنجم ژوئن گذشته ( 15 خرداد) روابط خود با قطر را به بهانه حمایت این کشور از تروریسم قطع کردند و ضمن اعمال تحریم‌هایی علیه این کشور، تمام گذرگاه‌های زمینی، دریایی و هوایی خود با قطر را مسدود کردند.

قطر از ابتدای این بحران تاکید کرده که کشورهای محاصره کننده از طریق وارد ساختن اتهامات به قطر و دروغ‌پراکنی و درخواست‌های غیرواقعی و غیرقابل اجرا، به دنبال تجاوز به حاکمیت ملی این کشور هستند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.