به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، حسین شریعتمداری ظهر امروز در همایش بزرگ دانشجویی دانشجویان دانشگاه تبریز که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز در تالار شفاهی برگزار شد با بیان اینکه باید مختصات نقطه‌ای که ایستاده‌ایم را بدانیم والا دچار گمراهی می‌شویم افزود: داستان پر ماجرای ایران و دشمن از نقطه‌ای شروع شد که اسلام ناب بر کرسی حاکمیت نشست، قبلاً اسلام بود ولی حاکمیت نداشت ولی الان با حاکمیت، اسلام از کتاب و اذهان خارج‌شده و می‌خواهد عملیاتی شود.

مدیر مسئول روزنامه کیهان با اشاره به اینکه این اسلام ظلم‌ستیز است و اسلامی که ظلم‌ستیز نباشد اسلام نیست، تصریح کرد: معنی حاکمیت این است که می‌خواهد این اسلامِ ظلم‌ستیز عملیاتی شود که به‌طور طبیعی نظام سلطه و کلان سرمایه‌داران در مقابل آن می‌ایستند چرا که درگیری ما درگیری ماهیتی است.

وی با تأکید براینکه مادامی‌ که ما بر اسلام ناب تکیه‌ داریم و آمریکا بر خوی استکباری اصرار دارد، با هم درگیر خواهیم بود، ابراز داشت: باید باور داشته باشیم که آمریکا دشمن ماست و اگر بر این باور باشد، مراقب خواهیم بود والا دشمن با لگد بیدار خواهد کرد.

وی در ادامه، با اشاره به اینکه این روزها ما با جریانی روبه‌رو هستیم که یا به دلیل غفلت و یا خدای‌نخواسته به دلایل دیگری، همسویی برای بزک‌کردن آمریکا دارد، خاطرنشان کرد: مراقب ترفندهای دشمن باشید، چراکه دشمن سعی دارد شما را از نسخه اصلی انقلاب و اسلام دور کند که اگر نقشه راه را در اختیار داشتید، حرکت‌های زاویه‌دار با این نقشه را می‌توان شناخت.

نماینده ولی‌فقیه در موسسه کیهان، یکی از این ترفندها را «غرق مصنوعی» عنوان و تشریح کرد: نوع فیزیکی غرق مصنوعی را آمریکا در زندان‌های گوانتانامو و ابوغریب و غیره اجرا می‌کند که در آن، در حالتی قرار می‌دهند که صورت فرد را می‌بندند و با فشار آب به‌صورت وی می‌ریزند و احساس می‌کند غرق می‌شود ولی نوع سیاسی آن را بارها و در موارد عدیده علیه ایران به‌کار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در این ترفند، حریف سعی می‌کند شما را در حالتی قرار دهد که احساس کنید دست‌تان از همه‌جا کوتاه است و در حال غرق‌شدن هستید، ابراز داشت: اگر این احساس دست داد، کسی که غرق می‌شود به همه‌چیز چنگ می‌زند و در این موقع، چیزی که چنگ می‌زنید را حریف در اختیار شما قرار می‌دهد.

وی بابیان اینکه آن‌هایی که سایه جنگ را مطرح کردند، در کنارش راه‌حل هم ارائه دادند تا در موقع غرق مصنوعی به آن چنگ بیندازیم، گفت: راه‌حل آنها، تن دادن به برجام بود و هنوز هم از این ترفند استفاده می‌کند که مصداق دیگر آن تحمیل توافق هسته‌ای بود و مصداق جدیدتر آن، انتخابات ریاست‌جمهوری بود که افرادی می‌گفتند که اگر ماها سرکار نیاییم، افراد تندرو سرکار می‌آید و سایه جنگ بر سر کشور خواهد آمد، درحالی‌که اوباما با صراحت گفت که دنبال جنگ نیستیم چراکه جنگ را در دوران ضعیف‌بودن ما تجربه کرده و شکست‌ خورده‌اند ولی امروز شرایط به‌گونه دیگری است و ما بسیار قدرتمندتر و آمریکا بسیار ضعیف‌تر از آن دوران است.

مدیرمسئول روزنامه کیهان، راه مقابله با این ترفند را مراجعه به ریشه اصلی ترفند عنوان و خاطرنشان کرد: باید ببینیم آیا واقعاً صحنه همان‌طور است که ترسیم می‌شود؟ اگر این نکته را کشف کنید، فریب آن را نمی‌خوریم که هنوز هم در حوزه موشکی از این ترفند استفاده می‌کنند و مدعی هستند اگر محدودیت موشکی را نپذیرید، سایه جنگ بر سر کشور شما تداوم می‌یابد.

شریعتمداری ترفند دیگر را «انگاره‌سازی» دانست و گفت: در این ترفند، تصویری از واقعیت که واقعی نیست ولی ظاهر واقع‌نما دارد ارائه می‌شود که از این ترفند هم زیاد علیه ما استفاده می‌کنند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان با تأکید براینکه  برای عبور از «انگاره‌سازی» باید زاویه دید را باز کرده و به مرزهای کشیده شده توجه نکرد، خاطرنشان کرد: ترفند جدید دیگر، «جنگ تابلوها» است چراکه تابلوهایی بالا می‌روند که با واقعیت فاصله دارد، هر وقت دیدید چند جریان ناهمخوان که از نظر دیدگاه فاصله زیادی دارند باهم ائتلاف کردند، به تابلوی ائتلاف توجه نکنید و شک کنید.

مدیرمسئول روزنامه کیهان با اشاره به اینکه ترفند «حرکت سینوسی» هم بر مبنای این است که امروز چیزی می‌گویند و فردا تکذیب می‌کنند و نتیجه آن پمپاژ بی‌اعتمادی در جامعه است، ابراز داشت: نمی‌گویم عمدی است ولی غیرعمدی هم نیست این نوعی حرکت سینوسی است که باید در این ترفند هم هوشیار بود.

وی بابیان اینکه این دولت، تمام توان خود را روی برجام برد، اضافه کرد: اکنون نه تحریم‌ها برداشته شد و نه پول نفت به کشور آمد و نه... ولی باید بپذیرند که راه را خطا رفته‌اند.

شریعتمداری در پاسخ به سؤال دانشجویی در زمینهٔ منشور حقوق شهروندی دولت، تصریح کرد: تا حالا در مورد منشور حقوق شهروندی توضیح نداده‌اند و همه‌چیزهایی که مطرح‌شده کلیات بود.

وی با تأکید بر اینکه اصلی‌ترین حقوق شهروندی، عمل به وظایف است، تصریح کرد: برخورد با حقوق نجومی و تدوین صحیح لایحه بودجه می‌تواند حرکت در مسیر تحقق حقوق شهروندی باشد چراکه در لایحه بودجه برای 293 طرح عمرانی 20 میلیارد تومان تخصیص داده‌شده درحالی‌که برای دستیار ویژه رئیس‌جمهور برای درس گروهی‌ها و غیره 33 میلیارد تومان داده‌اند و این یعنی قرار نیست کاری بکنند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان بابیان اینکه در همین بودجه 97 کشور، بودجه عمرانی 13 درصد است، ابراز داشت: اگر پول نیست چرا بودجه جاری 3 برابر شده است؟ ‌ می‌گویید تورم تک‌رقمی است، مسلّمنا! پس چرا حامل انرژی را 50 درصد بالا می‌برید؟ حقوق شهروندی این‌هاست و دولت بهتر است به‌به وظایف خود برسد.

وی در پاسخ به دانشجوی دیگری در مورد خانواده لاریجانی و مسائلی که مطرح می‌شود گفت: چیزی که در مورد دختر لاریجانی است کذب است. این‌یک خط فتنه جدیدی است که حرفی را می‌زنند و سپس تکذیب می‌کنند. در بین نمایندگان هم یکی از نمایندگان در طول دوران مجلس دهم بارها حرفی می‌زند ولی تکذیب می‌کند که باید دانست که خطا یک‌دفعه است ولی خطای مکرر نشان از خط است نه خطا.

وی در پاسخ به دانشجوی دیگری در مورد رویکرد و توصیه خود نسبت به دولت یازدهم و دوازدهم، خاطرنشان کرد: این دولت بارأی مردم بر سرکار آمده ولی نقدی که نسبت به آن داریم نقد به عملکردهاست. البته گفتند به‌ نقدکننده جایزه هم می‌دهیم ولی طور دیگری برخورد کردند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان در پاسخ به سؤال دانشجوی دیگری در مورد تبری جستن اصلاح‌طلبان از دولت روحانی گفت: اصلاح‌طلبان از ابتدا در نقاط حساس دولت بوده و هستند ولی امروزه می‌گویند که معاون اول کناره بگیرد و برای ریاست جمهوری بعدی آماده شود و به این معنی است که به ناکارآمدی این دولت اعتراف می‌کنند.

وی ادامه داد: می‌گویند کنار بکشد تا مشکلات دولت به‌پای اصلاح‌طلبان نوشته نشود، ضمن اینکه این ترفند نمی‌گیرد و به‌نوعی جاده فرعی است و نباید اسیر جاده‌های فرعی شد.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست