نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان از آیت‌الله مستجابی عیادت کرد
سه شنبه 24 بهمن 1396, 00:46

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان اصفهان از آیت‌الله سیدمرتضی مستجابی در بیمارستان عیادت کرد.

آیت‌الله طباطبایی نژاد در این دیدار ضمن گفت‌وگو با آیت‌الله مستجابی در جریان روند درمان وی قرار گرفت، همچنین تعدادی از مسئولان استان با حضور در بیمارستان الزهرا (س) از آیت‌الله مستجابی عیادت کردند.

آیت‌الله سید مرتضی مستجاب الدعواتی مشهور به «مستجابی» فرزند حاج سید اسدالله مستجاب الدعواتی و نوۀ آیت‌‌الله سید ابوالحسن صدرعاملی، معروف مستجاب الدعواتی، در 1302 به دنیا آمد.

وی که از علمای سر‌شناس شهر اصفهان است، به علت نسبت خانوادگی و اینکه خود از خاندان صدر است، از جوانی رابطه‌ای نزدیک و صمیمی با امام موسی صدر داشته است که این دوستی و تعلق خاطر، همچنان به قوت خود باقی است.

آیت‌الله مستجابی تحصیلات خود را در حوزه علمیه تهران و نجف ادامه داد و موفق به اخذ درجه اجتهاد از آیت‌الله سید ابوالحسن اصفهانی شد.

او یکی از مبارزان سیاسی در دوره ملی شدن صنعت نفت و از نزدیکان آیت‌الله کاشانی به شمار می‌رود.

آیت‌الله مستجابی در امور خیریه و عام المنفعه از سوابق طولانی برخوردار است و همچنین دستی نیز در حوزه شعر و ادب و هنر دارد.

پیش از این استاندار اصفهان و آیت‌الله مهدوی عضو مجلس خبرگان رهبری نیز با حضور در بیمارستان از آیت‌الله سیدمرتضی مستجابی عیادت کرده بودند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.