چقدر ساده‌انگارانه‌است که فرض کنیم نگرانی اروپا از برنامه دفاع موشکی ایران بخاطر تبلیغ برد موشکی است و ساده‌لوحانه‌تر این‌که تصور کنیم کشورهای اروپایی که برای یک برنامه هسته‌ای صلح آمیز تحت نظارت آژانس ایران شش قطعنامه صادر کردند و سرآخر همین حق را هم از ایران محروم کردند و دانشمندان ایرانی را بیکار! این‌ها بیایند و نیروی هوایی ایران را بازسازی کنند! آن‌هم به چه بهایی؟

در روزگاری که منورالفکران و رسانه‌‌های روشنفکر برای  توافق ذلت‌باری که « فروشنده» دستاورد دانشمندان جوان ایرانی است، سوت و کف کشیده و هلهله می‌کنند، از رقابت تنگاتنگ برای حراج دستاوردهای کشور نباید تعجب کنیم. ابتدا هسته‌ای، سپس هم موشکی! از حوزه‌ای به حوزه‌ای دیگر.

به گزارش رویش نیوز، از سرمقاله «حافظ شخصیت نظام آمریکا و فرانسه» احمد نقیب‌زاده در روزنامه آرمان چندی بیشتر نمی‌گذرد که امروز روزنامه شرق از پدیده دیگری رونمایی کرد! سید علی خرم فردی که خود را استاد حقوق بین‌الملل می‌نامد در یادداشتی تحت عنوان « اعتماد سازی موشکی برای اروپا » بی‌پرده  از مسئله‌ای سخن گفته که دولت‌مردان تا حدی از بیان صریح آن طفره می‌رفتند.  مذاکرات موشکی! 

این همه قرابت با امنیت ملی آمریکا و فرانسه عادی به نظر نمی‌رسد/آیا ترامپ و ماکرون با اسم مستعار در روزنامه آرمان سرمقاله می‌نویسند؟!

استدلال‌های مدنظر استاد حقوق بین‌الملل را اگر به خود اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها هم نشان بدهید باورشان نخواهد شد که موفق به پرورش چنین طرفدار دوآتیشه‌ای در داخل مرزهای جمهوری اسلامی‌ای شده‌اند که در عمر چهاردهه‌ای خود، آن‌ها را از کل منطقه غرب آسیا اخراج کرده‌ است! 

و وی مدعی می‌شود که اروپا از توسعه برنامه صنعت موشکی ایران احساس خطر می‌کند چرا که اولاً ایران برد موشک‌هایش را تبلیغ می‌کند و ثانیاً کشورهای دیگر را تهدید می‌کنند! نباید بگذاریم که خدای نکرده اروپایی‌ها ناراحت شوند و به سمت ترامپ بروند! راه حل مذاکرات موشکی است! چگونه؟ بسیار لذیذ، خوش و خرم و طی مذاکره‌ای اروپایی‌ها باید تعهد بدهند که در عوض محدودیت‌های موشکی، نیروی هوایی ایران را مجهز  کنند. این فرصت گرانبهایی است تا هم نیروی هوایی ایران بازسازی می‌شود و هم اروپا برای  مهار ترامپ  در کنار ایران  باشند!

مقدماتی صددر صد  غلط و نتیجه که دیگر جای خود دارد! انگار نه انگار که قدرت‌نمایی موشکی ایران تنها در پاسخ به تهدیداتی رژیم صهیونیستی و آمریکا بود آن‌هم زمانی که رسماً اعلام می‌کردند با بمب‌های سنگر شکن خود قرار است تاسیسات هسته‌ای ایران را نابود کنند. و چقدر ساده‌انگارانه‌است که فرض کنیم نگرانی اروپا از برنامه دفاع موشکی ایران بخاطر تبلیغ برد موشکی است و ساده‌لوحانه‌تر این‌که تصور کنیم کشورهای اروپایی که برای یک برنامه  صلح آمیز هسته‌ای تحت نظارت آژانس  شش قطعنامه صادر کرده و سرآخر هم طی توافقی ایران را از حق طبیعی خود  محروم کردند و دانشمندان جوان ایرانی را بیکار! این‌ها بیایند و نیروی هوایی ایران را بازسازی کنند! آن‌هم به چه بهایی؟ در ازای این‌که پس از احمدی روشن حاضر به فروش دستاوردهای تهرانی مقدم شویم! 

 

 

moshakiii.mp4 | دانلود فیلم 

 

 

بر این باور نیستیم که این یادداشت حتی به لحاظ علم روابط و حقوق بین‌الملل هم ارزش پاسخ‌گویی داشته باشد! وگرنه حتی دانشجویان ترم یک علوم سیاسی هم می‌دانند که امنیت کالای قابل داد و ستدی نیست؛ اما سوال اصلی از شورای عالی امنیت ملی است که چگونه می‌تواند دربرابر انتشار مطالب این چنینی سکوت کند در حالی که  رگ گردنش در برابر انقلابی‌گری کیهان باد می‌کند و حکم به توقیف دو روزه آن می‌دهد! 

و باز هم باید تاکید کرد که این یادداشت در داخل ایران و توسط فردی نوشته شده که خود را استاد حقوق بین‌الملل می‌خواند! 

منبع: رجا

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست