رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:
اصفهان شهر سالم نیست
یکشنبه 02 اردیبهشت 1397, 12:14

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از ایمنا، رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: شورای اسلامی شهر اصفهان می تواند در قالب یک برنامه ۱۰ ساله این موضوع را مدنظر قرار داده و اصفهان زیبا را به شهری سالم تبدیل کند.
طاهره چنگیز صبح امروز (یکشنبه) در سی‌امین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه آرزوی ما این است که بتوانیم در قالب یک فعالیت مشترک با مدیریت شهری، اصفهان را به عنوان یک شهر سالم معرفی کنیم،‌ اظهار کرد: با توجه به فراهم بودن زیرساخت‌های این موضوع و سابقه فراوان فرهنگی اصفهان این امر باید به سود شهروندان محقق شود.
وی به اشاره به لزوم برنامه‌ریزی درخصوص ایجاد شهر سالم ادامه داد:شورای اسلامی شهر اصفهان می‌تواند در قالب یک برنامه ۱۰ ساله این موضوع رامدنظر قرار داده و با حرکت در این مسیر اصفهان زیبا را به شهری سالم تبدیل کند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تاکید بر لزوم ایجاد ساختارهای مورد نیاز برای تبدیل اصفهان به شهر دوستدار سالمند تصریح کرد: شهر اصفهان به سمت سالمند شدن حرکت می‌کند و اولین معیار شهر سالم نیز دوستدار سالمند بودن است و باید زیرساخت‌های مورد نیاز در این بخش تامین شود.
وی وجود موانع فیزیکی متعدد در مسیر حرکت افراد به طور مستقیم را یکی از موارد نبود استانداردهای لازم برای شهر سالم دانست و افزود: این موانع از حرکت مفید شهروندان در شهر جلوگیری کرده به طوری که می‌توان گفت این موضوعات هیچ ارتباطی با شهر سالم ندارد.
چنگیز عنوان کرد: ضروری است که سیاست‌گذاری‌های شهری به سمت حمایت از کودکان و مادران حرکت کند.
وی ضمن تشکر از اقدامات مدیریت شهری اصفهان در خصوص مدیریت پسماند، اضافه کرد: باید تلاش کنیم که مواد غیر بازیافتی و پلاستیکی از پسماندهای شهری حذف شود و در این خصوص تمامی زیرمجموعه‌های دانشگاه علوم پزشکی فعالیت خواهد کرد زیرا وجود این مواد مانع سلامتی افراد است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاکید کرد: در سطح محلات شهر، خانه و کانون‌های سلامت به خوبی شکل گرفته و در حال فعالیت است که در این مورد نیز آماده همکاری با مدیریت شهری اصفهان هستیم.
وی با اشاره به وجود بیش از ۳۰۰ هزار دانشجو در مجموعه‌های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: نیمی از جمعیت استان نیز در این شهر ساکن هستند و از این رو ظرفیت بسیار خوبی برای هوشمندسازی شهر اصفهان وجود دارد که باید از آن بهره برداری لازم را داشته باشیم.
چنگیز با اشاره به ظرفیت‌های بالای اصفهان در خصوص جذب توریست سلامت تصریح کرد: با استفاده از فضاهای آفتابگیر و چشمه های آب معدنی در استان اصفهان می‌توانیم با صرف کمترین هزینه در مسیر جذب توریست سلامت حرکت کرده و بیکاری را کاهش دهیم.
 

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.