آب اصفهان سهمیه‌بندی شد؟
یکشنبه 06 خرداد 1397, 14:35

 

نیمی از مشترکین در مناطق مختلف شهر، با بی آبی و قطعی طولانی آب رو به رو هستند

گزارش‌های شهروندی حاکی از این است که نیمی از مشترکان آب کلانشهر اصفهان، با بی آبی و قطعی طولانی آب رو به رو هستند.

به گزارش ایسنا، برخی شهروندان از مناطق مرکزی شهر از جمله خیابان‌های فردوسی، چهارباغ عباسی، چهارباغ خواجو و محورهای اطراف این خیابان‌ها، از روز پنجشنبه با قطعی آب رو به رو هستند و این سومین بار است که در سه هفته گذشته این اتفاق رخ می‌دهد.

همچنین روزهای گذشته شهروندانی از خیابان‌های توحید، وحید، نظر‌های شرقی، میانی و غربی، حکیم نظامی، جلفا و خیابان‌های اطراف سه روز از هفته را با مشکل مشابه روبه‌رو بودند که از روز گذشته به وضعیت عادی باز گشته‌اند.

گزارش‌ها از شهرک شهید کشوری نیز مشکلات مشابهی را نشان می‌دهد. بدین ترتیب، به نظر می‌رسد بیشتر نقاط اصفهان دو تا سه روز در هفته از شبکه آبرسانی اصفهان حذف می‌شوند. این در حالی است که شرکت آب منطقه‌ای اصفهان  یا شرکت آبفای این کلانشهر هیچ اطلاعیه‌ای مبنی بر آغاز سهمیه‌بندی آب شرب منتشر نکرده است.

چندی پیش رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از احتمال سهمیه بندی آب اصفهان در تابستان ۱۳۹۷ خبر داده و وضعیت منابع آب شرب مجموعه شهری اصفهان را خیلی خیلی جدی توصیف کرده بود.

نعمت الله اکبری همچنین گفته بود عملا چیز زیادی از آب پشت سد زاینده رود باقی نمانده و همه باید خود را برای بی‌آبی آماده کنیم. حال سوال این است که آیا آب شرب در شهر اصفهان سهیمه‌بندی شده و اگر چنین است چرا مسئـولان مــربـوطه در اطلاعـیه‌ای، سهمیه بندی شدن آب را به اطلاع مردم نرسانده‌اند تا عموم مردم خود را برای این مسئله آماده کرده و کسانی که به هر دلیل از جمله بیماری به آب نیاز دارند، راهکاری دیگر برای تامین آب مورد نیاز خود بیندیشند.

یک کارشناس مدیریت منابع آب در گفت‌وگو با ایسنا گفت: اگرچه آغاز سهمیه بندی بدون اطلاع رسانی قدری دور از اخلاق است، اما سهمیه بندی به ویژه سهمیه بندی آب اگر با اطلاع رسانی قبلی انجام شود کاملا بی نتیجه خواهد بود. وی معتقد است افزایش مصرف در ساعات پیش از آغاز سهمیه بندی و قطع شدن آب که به دلیل برداشت و ذخیره کردن آب اتفاق می‌افتد، علت اصلی این امر بوده و این در حالی اتفاق می‌افتد که ممکن است حجم آب برداشت شده بیش از نیاز مدت سهمیه بندی باشد و آب باقی مانده، پس از پایان مدت قطعی آب دور ریخته شود. هنوز هیچ یک از نهاد‌‌های مربوط به سهمیه بندی آب از جمله استانداری، شرکت آب منطقه‌ای، شرکت آب و فاضلاب و سازمان مدیریت بحران استان اصفهان در خصوص سهمیه بندی آب این کلانشهر اظهار نظر نکرده‌اند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.