رسوایی خرید و فروش پست در شهرداری تهران؟!
شنبه 23 تیر 1397, 12:14

 

پرویز سروری گفت: خرید و فروش پست‌ها در شهرداری تهران می‌تواند همه ظرفیت‌های خدمت رسانی به مردم را به حاشیه ببرد.

به گزارش رویش نیوز عضو سابق شورای شهر تهران در رابطه با افشاگری محمدزارع فومنی، دبیر کل حزب مردمی اصلاحات درباره خرید و فروش پست در شهرداری تهران در گفت و گو با فردا گفت: به‌طورکلی آنچه می‌تواند بزرگترین آفت برای نظام مدیریتی کشور باشد، این است‌که سوداگران تا حساس‌ترین نقطه نظام نفوذ کنند و کار به‌جایی برسد که پست‌هایی که باید در خدمت مردم استفاده شود، برای مطامع شخصی خرید و فروش گردد.

رسوایی خرید و فروش پست در شهرداری تهران؟!این درصورت صحت یک فاجعه بزرگ است. سروری در رابطه با تأثیرات سؤ چنین شرایطی گفت: اینکه این مسئله به جایگاه‌های رسمی تعریف شده گسترش یابد، می‌تواند عمق جریان غلطی باشد که حال به خرید جایگاه و پست رسیده است و می‌تواند همه ظرفیت‌های خدمت رسانی به مردم را به حاشیه ببرد و به‌نوعی این خدمات در خدمت و اختیار افرادی برای مطامع فردی آنها قرار گیرد. درنتیجه خدمتی به مردم ارائه نمی‌شود و برای تولید ثروت و قدرت و پول برای اشخاص به کارمی‌رود و جایگاه‌هایی که برای خدمت به مردم بوده تبدیل به جایکاهی برای غارت مردم می‌شود و این خطر بزرگی است. درنتیجه ارتشاء و رشوه و فساد توسعه می‌یابد و شبکه سازی فساد رخ می‌دهد. به همین جهت اگر این خبر صحت داشته باشد ما باید شاهد افت سنگین خدمت در شهر تهران و به تعبیری قرارگرفتن پست‌های شهرداری در خدمت عده‌ای خاص باشیم که مردم را غارت می‌کنند.

سروری همچنین گفت: وقتی یک لیست با رویکرد سیاسی بسته شود، طبیعتاً احزاب و گروه‌ها هرکدام به دنبال این هستند که از این فرصت استفاده کنند و گویی سهم بیشتری از غنائم عاید خود کنند. به‌همین دلیل کارکردهای سیاسی بسیار نگران‌کننده می‌تواند داشته باشد. به‌ویژه اگر که در زمان انتخابات هم باشد. این کارکردهای منفعت طلبانه هم برای اشخاصی است که جیب آنها پر شود. نتیجه این می‌شود که لیست شوراهای شهر به‌صورت سیاسی بسته شود و سهم خواهی صورت گیرد. اتفاقی که الان در حزب اعتماد ملی رخ داده باعث شده که افراد شروع به افشاگری کنند و پشت‌پرده‌هایی را فاش کنند. این نشان می‌دهد که متاسفانه در انتصاب افراد اقدامات وحشتناکی رخ داده و این اطلاعات تابه حال گفته نشده و حال به دلیل اختلافاتی که در حزب رخ داده بیان می‌شود. این موارد ممکن است که در جاهای دیگری هم رخ دهد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.