پمپ‌های غیرقانونی در بالادست زاینده‌رود متوقف می‌شوند
سه شنبه 09 مرداد 1397, 15:22

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از ایسنا، استاندار اصفهان گفت: برداشت‌های غیرمجاز محدود به استان بالادست نیست و در استان اصفهان نیز انجام می‌شود. باید ضمن ابلاغ قانون، شرکت‌های آب منطقه‌ای با فرستادن مأموران ویژه از برداشت غیرمجاز آب جلوگیری و پمپ‌های غیرقانونی را متوقف و برق این دستگاه‌ها را محدود کنند.
محسن مهرعلیزاده، در خصوص اقداماتی که برای حفاظت فیزیکی از بالادست زاینده‌رود به منظور برداشت غیرمجاز آب انجام می‌شود، اظهار کرد: دو روز پیش جلسه مفصلی در تهران داشتیم که استاندار چهارمحال و بختیاری، وزیر نیرو و کشور هم حضور داشتند. در این جلسه تأکید بر این شد که در هر استان شوراهای تأمین با دقت بیشتری موارد را کنترل کنند.
وی افزود: اگر بخواهیم منصفانه صحبت کنیم باید بگوییم این برداشت‌های غیرمجاز محدود به استان بالادست نیست و در استان اصفهان نیز انجام می‌شود. باید ضمن ابلاغ قانون، شرکت‌های آب منطقه‌ای با فرستادن مأموران ویژه از برداشت غیرمجاز آب جلوگیری و پمپ‌های غیرقانونی را متوقف و برق این دستگاه‌ها را محدود کنند.
استاندار اصفهان تصریح کرد: آنچه از اردیبهشت امسال تصویب شده است و در چهار روز آینده به شکل جدی مصوبه شورای هماهنگی زاینده‌رود اجرایی می‌شود این است که با قطع برق به شکل نوبتی در پمپ‌هایی که در مسیر قرار دارند به همان اندازه که سهمیه برای بخش‌های مختلف دیده شده است افراد بتوانند برداشت کنند. این راهکاری است که اندیشیده شده که امیدواریم در اصفهان و چهارمحال بختیاری عملیاتی شود.
مهرعلیزاده خاطرنشان کرد: اجرای مطلوب این مصوبه به همراهی باغ داران و کشاورزان نیاز دارد که امیدواریم همکاری لازم را داشته باشند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین
این سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.