معاون وزیر نیرو:
بررسی امکان بازگشایی آب سد زاینده‌رود در 15 آذر ماه
سه شنبه 06 آذر 1397, 11:39

 

معاون وزیر نیرو با اشاره به اضافه شدن نمایندگان صنف کشاورزی در کارگروه سازگاری با کم آبی اصفهان، گفت: در سفر به اصفهان مقرر شد رهاسازی آب از سد زاینده‌رود ۱۵ آذر ماه با حضور نماینده صنف کشاورزان بررسی و نسبت به وضعیت مخزن سد تصمیم‌گیری شود.
 
به گزارش رویش نیوز به نقل از وزارت نیرو، عباس سروش با اشاره به سفر اخیر خود به استان اصفهان و برپایی نشستی برای رسیدگی به وضعیت حقابه و معیشت کشاورزان این استان، گفت: این جلسه پنج ساعته با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران سازمان‌ها و نهادهای مرتبط از جمله آب، کشاورزی، نیروی انتظامی و دادستانی در محل استانداری اصفهان برگزار شد.
 
وی افزود: در این نشست مقرر شد که افزایش خروجی سد زاینده رود و رهاسازی آب در تاریخ پانزدهم آذرماه با حضور نمایندگان صنفی کشاوزان بررسی شود و در صورت امکان بازگشایی در آن تاریخ، این موضوع به شورای هماهنگی حوضه آبریز زاینده رود اعلام و در صورت نبود آب کافی پشت سد، زمان جدید بازگشایی این رودخانه نهایی شود.
 
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا ادامه داد: همچنین در این نشست مقرر شد که خسارات کشاورزان از سوی کارگروه برآورد در کمیته سازگاری با کم آبی محاسبه شود و این مبلغ از سوی صنایع پر آب‌بر استان تامین شود و در اختیار کشاورزان قرار گیرد.
 
سروش، افزوده شدن نمایندگان صنف کشاورزی در کارگروه سازگاری با کم آبی استان اصفهان را از دیگر مصوبات این جلسه برشمرد و گفت: در این نشست حاضران مصوب کردند که اعضای کارگروه سازگاری با کم آبی با دبیری شرکت آب منطقه‌ای و دادستانی اصفهان به عنوان عضو جدید این کارگروه پیگیر اجرای مصوبات 9 ماده‌ای احیای حوضه آبریز زاینده رود شوند.
 
وی ادامه داد: در مصوبه دیگر این جلسه تاکید شد که گزارش تکمیلی طرح جمع‌آوری و استفاده از پساب تصفیه خانه‌های شمال و جنوب و شرق اصفهان در کشاورزی شرق اصفهان تهیه و به کمیته تخصصی ملی سازگاری با کم آبی ارسال شود.
 
معاون وزیر نیرو تاکید کرد: در این نشست تهیه گزارش برای جلوگیری از برداشت‌های غیرقانونی، سدها و بندهای بالادست زاینده‌رود در مدت سه روز نیز به تصویب رسید.
 
 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.