دستور رئیس‌جمهور برای بازگشایی آب زاینده‌رود در وزارت نیرو بررسی می‌شود
چهارشنبه 15 اسفند 1397, 10:59

 

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: دستوری که رئیس‌جمهور دادند قرار است در وزارت نیرو بررسی شود و قطعاً هر تصمیمی اتخاذ کنند به ما اعلام می‌کنند.

82396583-71345406به گزارش رویش نیوز حسن ساسانی در گفت‌وگو با صاحب نیوز در مورد بازگشایی زاینده‌رود در ایام نوروز، اظهار کرد: هنوز من در جریان نیستم؛ دستوری که رئیس‌جمهور دادند قرار است در وزارت نیرو بررسی شود و قطعاً هر تصمیمی اتخاذ کنند به ما اعلام می‌کنند.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان تصریح کرد: اکنون 156 میلیون متر مکعب ظرفیت سد زاینده‌رود است و ورودی به سد 24 مترمکعب و خروجی 11 مترمکعب است  و میزان بارش‌ها از ابتدای سال آبی 1345 میلیمتربود.

به گزارش صاحب نیوز سه روز قبل معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان در خصوص جاری شدن آب زاینده‌رود در ایام نوروز 98 و در زمان حضور مسافران، گفته بود: در خصوص باز شدن سد زاینده‌رود در ایام نوروز تصمیم‌گیری نکرده‌ایم و با توجه به حجم و ذخیره آب سد زاینده‌رود، چنین اتفاقی عملاً غیرممکن خواهد بود.

شب گذشته خبر دستور رئیس‌جمهور برای بازگشایی زاینده‌رود اصفهانی‌ها را خوشحال کرد، امّا اصفهانی‌ها قبل از اینکه این شادی را لمس کنند نگران آب شرب خود و کشاورزان هم که بعد از یک ماه دیگر برای کشت‌هایشان یک ماهی آب نیاز دارند نگران تأمین این آب با بازگشایی زودتر سد شدند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.