آخرین وضعیت جریان زاینده‌رود
چهارشنبه 07 فروردین 1398, 11:26

 

فرهاد کاوه آهنگران امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در رابطه با آخرین وضعیت زاینده‌رود و اقدامات انجام شده اظهار کرد: باتوجه به وضعیت پیش آمده به 150 نفر از نیروها علاوه بر افرادی که در محل کار خود حاضر بودند آماده باش داده شد، همچنین 25 قایق برای امدادرسانی آماده شد و از تیوب نجات و حضور آتش‌نشانان غواص نیز استفاده شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به استفاده از تمام توان موجود افزود: ارگان‌های مختلف از جمله نیروی انتظامی، پلیس راهور و شهرداری هم برای مدیریت این مسأله وارد عمل شدند، مدیرعامل، مدیران ارشد و سایر نیروهای سازمان آتش‌نشانی در حاشیه زاینده‌رود و محل اسکان مسافران حاضر شدند، چراکه هم زمان اسکان مسافران در ورزشگاه‌ها و خارج کردن مردم از حاشیه زاینده‌رود را داشتیم.

وی با اشاره رفع تهدیدهای بارش‌ها از اصفهان گفت: حاشیه زاینده‌رود پس از چند ساعت بسته بودن مجدد باز شد و مردم می‌توانند در قسمت بالاتر حاشیه زاینده‌رود حضور داشته باشند؛ البته تا وقتی هوا ابری بوده و امکان بارش در بالادست داشته باشیم طغیان زاینده‌رود همچنان امکان دارد و نیازمند مدیریت است.

کاوه آهنگران ادامه داد: دیروز به دلیل بارندگی شدید و وزش باد و از همه مهم‌تر عدم توجه به توصیه‌های مربوط به شرایط جوی یک جوان 30 ساله در کوه صفه هنگام بالا رفتن از صخره جان باخت، در حال حاضر نیازی به اخطار نیست و مردم با دیدن شرایط جوی موجود و احتمال طوفان و سیل باید نکات ایمنی را رعایت کرده و از رفتارهای پرخطر و حضور در مناطق خطرآفرین اجتناب کنند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به شعار چهارشنبه سوری سال 97 مبنی بر «پرهیز از رفتارهای پرخطر»، ابراز کرد: این شعار صرفاً محدود به چهارشنبه سوری نشده و ایام دیگری از جمله عید نوروز، رانندگی و حضور در هر مکانی را شامل می‌شود.

وی همچنین در توضیح سایر اقدامات انجام شده مطرح کرد: استقرار خودرو، نیرو و جرثقیل‌های سبک حامل قایق‌ها برای شرایط بحرانی، هدایت مسافران نوروزی جهت اسکان در حسینیه‌ها و ورزشگاه‌ها اسکان داده شدند از جمله اقدامات انجام شده بوده است، همچنین اطلاع‌رسانی شد که در پارک ناژوان در فاصله 50 کیلومتر در شمال و 50 کیلومتر در جنوب پارک مستقر نشوند.

کاوه آهنگران با اشاره به پشت سر گذاشتن بحران با کمک مردم و اطلاع‌رسانی رسانه‌ها، مطرح کرد: شهر اصفهان با توجه به داشتن چاه‌ها، بزرگراه‌ها و کوه‌ها و حضور گسترده مسافران باید امکانات بیشتری داشته باشد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که سازمان آتش‌نشانی اصفهان معین شهر تهران است نیازمند تجهیزات و نیروهای چند برابری هستیم، در حال حاضر کمبودی نداریم اما باید بیش از این‌ها نیرو و تجهیزات داشته باشیم.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.