به گزارش رویش نیوز رضا امینی عضور شورای شهر در تذکری در جلسه امروز شورای شهر نسبت به برخی از انتصابات شهرداری ها واکنش نشان داد، متن این تذکر بدین شرح است:

ابتدا برخود لازم می دانم از زحمات مدیران ، کارکنان و کارگرانی که با پاکدستی و شرافت انسانی و تعهد سازمانی، با صبر در برابر نا ملایمات و شرایط سخت معیشتی درحال انجام وظیفه هستند، تقدیر و تشکر کنم
شهرداری ها بنابرآنچه در قانون پیش بین شده ، نهاد های عمومی مستقل و غیر دولتی هستند ولذا تقریباً تمام بار اداره آنها به دوش مردم است ، لذا فرصت کار و خدمت حتی یک روز هم مغتنم است و برای خدمت بهینه به شهروندان لازم است بدون فوت وقت ، از نیروهای کارآمد و با تجربه در بخش های مختلف خصوصاً بخش های تخصصی استفاده شود.
اگر چه قانون استفاده از سرپرست برای پست های مدیریتی را مجاز می داند اما خوب میدانیم، به دلیل مشکلات عدیده ای که امروز گریبان کشور را گرفته است، با حضور فعال و تمام وقت مدیران ثابت و قطعی هم بسیاری از مشکلات لاینحل می ماند، چه رسد به اینکه هفته ها و بعضاً ماه ها جایگاه های مهمی همچون معاونت حمل و نقل و ترافیک ، اداره کل حقوقی ، اداره امور بین الملل، و... با سرپرست اداره شود خصوصاً سرپرستانی که ملزم باشند با حفظ سمت های مهم خود، سرپرستی جایگاه های حساسی همچون معاونت حمل و نقل و ترافیک و یا اداره کل حقوقی را هم اداره کنند
البته اینگونه موارد ممکن است برای موضع انفعالی اشکالی ایجاد نکند . لیکن برای موضع فعال که از ضروریات این نوع جایگاه هاست به شدت مضر و آسیب زاست. در چند ماهی که توفیق حضور در شورای اسلامی شهر اصفهان را داشته ام دائما شنونده گلایه های مکرر کارکنان و کارگران خدوم آن هستم که از تبعیض ها، و بی عدالتی ها در بکارگیری نیروها، تبدیل وضعیت ها ، باند بازی و فامیل بازی در اشتغال و ارتقاء شغلی ، به شدت گله دارند.
شهرداری شرکت سهامی و میراث شخصی نیست که با تصمیمات سلیقه ای، حزبی و سیاسی ، سرمایه های انسانی آن را در معرض آسیب های جبران ناپذیر قرار دهید. گماردن افراد بدون سابقه و تخصص لازم در پست های حساس ، اگر چه ممکن است رضایت گروه یا حزبی را به همراه داشته باشد، اما قطعا، آسیب های جدی بر روند کار و اخلال در نظام خدمت به مردم وارد نموده و موجب سرخوردگی کارکنان می شود.
متاسفانه و به قرار اطلاع، افرادی به واسطه روابط حزبی و بعضا هم خانوادگی همانند شهاب سنگ به سرزمین شهرداری فرود آمده و در مواردی هم با سرعت نور، مسیر استخدامی آنان هموار می شود که از جمیع جهات به صرفه و صلاح شهرداری نمی باشد.
لذا اکیداً از شهردار محترم اصفهان می خواهم که هرچه سریع تر جلوی این پدیده شوم را بگیرند و نگذارند شهرداری بیش از این گرفتار حاشیه ، خصوصا حاشیه های سیاسی شود.

افزودن نظر

captcha