گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیر و‌ خواهان صدور حکم برای سرپرست فعلی این اداره‌کل در استان اصفهان است، در حالی که شواهد دیگری نیز نشان‌دهنده پیگیری استاندار اصفهان در همین رابطه است.

نعل وارون استانداری برای حکم «کلانی»/ چه کسی حامی مدیرکلی سرپرست اداره کار است؟

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به اهمیت مأموریت‌هایی که به آن‌ها محول شده یکی از مجموعه‌های مهم استان‌ها هستند که متولی وظایف مهمی از جمله بیمه بیکاری، حل دعاوی کارگری، تعاون و ساماندهی اشتغال بوده و به همین دلیل مسؤولان آن‌ها از سوی جامعه کرامندان و گارگری به صورت ویژه زیر ذره‌بین قرار دارند.

این در حالی است که این اداره‌کل در استان اصفهان در ۴ سال‌ اخیر ۳ مدیرکل و سرپرست به خود دیده و در چنین شرایطی کامران کلانی مهابادی اوایل خرداد ماه سال جاری با حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان منصوب و جایگزین محسن نیرومند شد.

کلانی پیش از این مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری و از چهره‌های نزدیک به ابوالفضل رضوی، معاون سابق توسعه روستایی ریاست جمهوری بود.

هم‌زمانی جابجایی در اداره کار اصفهان با تغییر نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به نوعی باعث شکل‌گیری شائبه‌هایی شده بود و در حال نیز بر اساس شنیده‌ها برخی نمایندگان استان نسبت به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نقطه نظراتی دارند و نسبت به عملکرد فعلی آن و صدور حکم مدیرکلی برای سرپرست فعلی، مطالبی را به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتقل کرده‌اند.

گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیر و‌ خواهان صدور حکم برای کلانی است، درحالی که شواهد دیگری نیز نشان‌دهنده پیگیری استاندار اصفهان در همین رابطه است؛ در همین راستا گفته می‌شود عباس رضایی استاندار اصفهان ۴ شهریور ماه طی نامه‌ای محرمانه به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار صدور حکم مدیرکلی برای کامران کلانی‌مهابادی شده است.

البته در این نامه‌نگاری که بر خلاف موضع‌گیری علنی مدیران ارشد استان در رابطه با وضعیت این اداره‌کل بوده، نکته مهم محرمانه ارسال شدن این نامه مورد ادعا است، در حالی که شفافیت یکی از شعارهای دولتمردان بوده، این نامه عادی و مرسوم، محرمانه ارسال شده است، از سوی دیگر نیز در مجامع عمومی این طور وانمود شده که وزارت خواهان مدیرکلی کلانی بوده و استانداری اصفهان نقشی در این مسیر بر عهده نگرفته است. که البته لازم است در باره اصالت و چرایی نامه و موضع صریح مرد اول اجرایی استان شفاف‌سازی صورت بگیرد.

به نظر می‌رسد شفاف شدن این پروژه محرمانه استانداری اصفهان واکنش‌های بیشتری از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و منتقدان عملکرد کلانی در اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان را به همراه داشته و در ادامه شاید لازم باشد استاندار اصفهان در این باره توضیحاتی را برای روشن شدن ابعاد ماجرا مطرح کند.

افزودن نظر

captcha