غفلت نمایندگان‌ مجلس از زاینده رود
سه شنبه 29 مرداد 1392, 16:57

 

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان گفت: نمایندگان اصفهان در مجلس از زاینده رود غفلت کرده‌اند.

به گزارش رویش نیوز حسین محمدرضایی امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی دارای بیست نماینده است که در نگاه اول جای خوشحالی است که نماینده‌هایی دلسوز داریم که به فکر استان و به خصوص مسئله زاینده رود و مشکلات ناشی از آن برای کشاورزان  هستند.

وی در ادامه با اظهار تاسف از سکوت نمایندگان اصفهان در رای اعتماد وزارت نیروی دولت  یازدهم عنوان کرد: برای رای اعتماد وزیر نیرو یکی از بیست نماینده استان اصفهان جهت دفاع از مشکل آب زاینده رود و دانستن برنامه‌های و زیر جدید برای حل این مشکل ملی در جهت رد یا تأیید او که برای استان اصفهان حیاتی است صحبتی نکرده و سکوت اختیار کردند.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان با تشکر از نماینده مردم ارومیه که در مقابل سکوت نمایندگان اصفهان از زاینده رود دفاع کرد و افزود: قاضی‌پور نماینده ارومیه با وجود حضور نمایندگان اصفهان در جلسه رای اعتماد وزیر نیرو، نتوانست مشکلات کشاورزان اصفهان و داغ خشکی رودخانه زاینده رود اصفهان را تحمل و سکوت کند بنابراین با سخنرانی خود از زاینده رود و تالاب گاوخونی و کشاورزان اصفهانی دفاع کرد.

این مسئول با توجه به خشکسالی چندین ساله زاینده رود اصفهان و مشکلاتی که برای کشاورزان آن بوجود آمده، ادامه داد: کشاورزان زحمت کش و ولی نعمت اصفهانی بخصوص منطقه شرق که روزی چرخ اقتصاد اصفهان تاثیر مثبت زیادی از آنها داشت و سعی می‌کردند با پرداخت زکات به موقع خود به دیگران کمک کنند و برکت کار خود را تضمین کنند متاسفانه امروز بخاطر خشکسالی و مشکلات بوجودآمده بواسطه آن دچار زندگی سختی شده‌اند به حدی که بعضی در حال حاضر واجب‌الزکات شده‌اند و زندگی سختی می‌گذرانند.

محمدرضایی خاطرنشان کرد: سکوت نمایندگان اصفهانی به خصوص در این قضیه خیانتی بزرگ به مردم است که بحر امید آنها را به عنوان نماینده خود برای دفاع از حقوقشان روانه مجلس کرده، اما آنها احتمالاً سود خود را در سکوت می‌بینند و این فاجعه بزرگی است که بادیدن مشکلات عیان مردم، چه مسئول و غیرمسئول سکوت کنند به جای اینکه با کمک همدیگر برای حل مشکلات همنوعان خود اقدامی انجام دهند.

وی اضافه کرد: در قانون بودجه سال 92 بودجه‌ای برای خط لوله دوم انتقال آب زاینده رود به میزان 150 میلیون متر مکعب در سال به استان یزد مصوب شد که نمایندگان استان اصفهان فقط به امضاء نکردن آن اکتفا کردند.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان اذعان داشت: در صورتی که نمایندگان  باید کتباً اعتراض یا تحصن می‌کردند تا اینکه این بند از بودجه 92 حذف می‌شد.

این مسئول باذکر قید مرده رود به جای زنده رود متذکر شد: هنوز جای زخم‌های کشاورزانی که برای انتقال غیرقانونی آب زاینده رود از طریق خط لوله اول انتقال آب به یزد اعتراض کرده بودند خوب نشده است، دولتی‌ها به دنبال احداث خط لوله دوم هستند و مشخص نیست از جان این مرده رود چه میخواهند.

 

نظرات

- مقتدر مظلوم
ایده های خود را در حوزه فضای مجازی به مقام معظم رهبری برسانید.

برای اطلاع بیشتر به لینک زیر رفته و از این فراخوان با قراردادن لوگو حمایت کنید
http://mazloum.ir/page/didar-ba-rahbari
1392-05-30 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- اصفهاني
تا آنجا كه من ميدانم نمايندگان اين موضوع را رد كرده اند و گفته اند ما با آقاي قاضي پور قبل از صحبت ايشان توافق كرده بودند كه چون وقت كم است يكي صحبت كند ولي نظرات هر دو را مطرح كند.
1392-06-02 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- مهران
ضمناً، اگر بناست نماینده ارومیه به جای نمایندگان اصفهان از زاینده رود دفاع کند، لابد مردم اصفهان هم از این پس باید مشکلات خود (از جمله و در صدر آن فاجعه زاینده رود) را با نماینده ارومیه و نه نمایندگان اصفهان مطرح کنند! ...
1392-06-03 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- مهران
اگر فرض کنیم این حرفشان درست بوده و بهانه ای بیش نباشد، چه پاسخی در مورد سکوت مطلق قبل از این مورد، در برابر تصویب بودجه 2 برابر شدن غصب آب زاینده رود به یزد دارند:
http://www.tasnimnews.com/Home/Single/101967
1392-06-03 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.